Newsy

Broniarz: narastają działania antystrajkowe

Sławomir Broniarz

Fot. East News

Newsy

Broniarz: narastają działania antystrajkowe

Sławomir Broniarz

Fot. East News

Kolejny dzień strajku to kolejny dzień próby, niczego nie wygaszamy – powiedział w czwartek prezes ZNP Sławomir Broniarz. Według niego kuratoria oświaty zaczęły gromadzić informacje o strajkujących nauczycielach, więc zaapelował do MEN o zaprzestanie takich działań.

Chciałbym podziękować wszystkim strajkującym i stwierdzić, że ten kolejny dzień strajku, kolejny dzień egzaminów, jest dniem próby. Niczego nie wygaszamy, niczego nie hamujemy.

– oświadczył Broniarz podczas konferencji prasowej.

Zaapelował też do nauczycieli o jedność. "Wartością nadrzędną jest godność zawodu nauczycielskiego, troska o uczniów i o absolwentów" – dodał.

Zdaniem prezesa ZNP "narastają działania antystrajkowe". 

Kuratoria oświaty, wbrew ustawie, rozpoczęły (....) zbieranie informacji dotyczących liczby i nazwisk nauczycieli, którzy uczestniczą w akcji strajkowej. Każdy dyrektor został zobowiązany do przedstawienia imiennej listy osób, które w każdym kolejnym dniu powstrzymują się od pracy.

– mówił.

Według niego nosi to znamiona mobbingu. Zwrócił się też do szefowej MEN Anny Zalewskiej "o zaprzestanie tego rodzaju działań". 

Broniarz poinformował też, że ZNP wystąpił z listem do wicepremier Beaty Szydło, w którym wyraził gotowość do spotkania. Podkreślił, że dyskusja powinna się toczyć wokół "nowego otwarcia".

Czytaj także:  Zalewska: nauczycielom wynagrodzenie za czas strajku się nie należy

Broniarz powiedział, że zgodnie z uchwałą Sekretariatu Zarządu Głównego ZNP został powołany fundusz strajkowy.

W tej sprawie będziemy rozmawiali w kontekście powołania komitetu obywatelskiego, który mógłby wesprzeć działania związku w tym zakresie. Zapraszamy o godz. 12.30 do Centrum Nauki Kopernik na spotkanie i inaugurację tego procesu. To jest działanie ZNP adresowane do wszystkich uczestników tego strajku.

– zaznaczył.

(PAP)

Co sądzisz o tym artykule?
66
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0