Gwiazdy

Bartek Kurowski – śpiewający kontratenorem trener o wielkim sercu

Gwiazdy

Bartek Kurowski – śpiewający kontratenorem trener o wielkim sercu

Bartłomiej Kurowski jest człowiekiem wielu talentów. Bartek to śpiewak operowy i trener personalny w jednym. Co więcej, jest finalistą konkursu na Mistera Polski 2019. Dziennikarz Dzień dobry TVN Piotr Wojtasik odwiedził Bartka na siłowni. W naszym studiu Kurowski zaprezentował trening, który wzmocni nasze mięśnie brzucha.

Miłość do śpiewu i sportu

Bartłomiej Kurowski ukończył Akademię muzyczną w Bydgoszczy na wydziale wokalno-aktorskim. Jest dyplomowanym śpiewakiem operowym.

Bartek specjalizuje się w śpiewie kontratenorem, czyli operuje pełną skalą altu, mezzosopranu lub nawet sopranu. Jest to dość zaskakująca technika śpiewacza w przypadku mężczyzn, jednak jak zaznacza Bartek:

Przez odpowiednią technikę śpiewaczą uzyskuje się wysokie dźwięki. Dzięki temu możemy zastępować te głosy, które już wymarły.

Śpiew operowy na zawsze pozostanie wielką pasją Bartka. Jednak wypadek, któremu uległ (został napadnięty i złamano mu żuchwę) pokrzyżował mu plany, by śpiewać zawodowo. Kurowski odnalazł się w zupełnie innej dziedzinie.

Pasja – sport

Bartek bardzo dużo czasu i uwagi poświęca swojej drugiej po śpiewaniu kolejnej pasji, jaką jest sport. Kurowski jest obecnie certyfikowanym trenerem personalnym. Pod jego okiem trenuje między innymi Tomasz Ciachorowski.

>>>Zobacz też: Kulisy sławy Ewy Chodakowskiej - trenerki, która podniosła z kanap miliony Polek.

Inspiracją Bartka do rozpoczęcia pracy nad swoim ciałem był jej tata, który amatorsko zajmował się kulturystyką. Bartek miał też wiele kompleksów ze względu na swoją bardzo szczupłą sylwetkę. Na siłowni dzięki ciężkiej pracy zbudował masę mięśniową, której może mu pozazdrościć niejeden mężczyzna. Jak sam zaznacza, dzięki wysportowanej sylwetce wzrosła jego samoocena. Bartek postanowił spróbować swoich sił także w modelingu.

Mister o dobrym sercu

Bartek jest jednym z siedmiu najprzystojniejszych mężczyzn w Polsce. Został finalistą konkursu na Mistera Polski 2019. Przyznano mu nagrodę w kategorii "Mister Talentu" oraz "Mister Dobroczynności". Bartek zdobytą popularność postanowił wykorzystać w szczytnym celu. Kurowski jest wolontariuszem w schronisku na Paluchu. Wyprowadza psiaki na spacery, uczy ich nowych rzeczy.

Zawsze twierdziłem, że zdobycie jakiegoś tytułu w Misterze, to jest tylko jakieś narzędzie. Na Paluchu chcę pomagać zwłaszcza tym lękliwym psiakom i przekonuję je, że człowiek to przyjaciel.

 - przyznał.


Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
88
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
15.11.2019
Komentator
Nie dość, że przystojny, to jeszcze z sercem na dłoni:)