Gwiazdy

Anna Dereszowska o zarobkach aktorek. "Wiem, że za pracę na planie filmowym dostałam mniej niż koledzy"

Gwiazdy

Anna Dereszowska o zarobkach aktorek. "Wiem, że za pracę na planie filmowym dostałam mniej niż koledzy"

Niestety w wielu branżach kobiety wciąż zarabiają gorzej niż mężczyźni, choć pracują na tych samych stanowiskach. Nie jest to tylko polska przypadłość. Na świecie kobiety także walczą z nierównością płac. Anna Dereszowska opowiedziała nam o zarobkach aktorek i aktorów.

Aktorka o zarobkach aktorek i aktorów

Anna Dereszowska jest pełna nadziei, że trend, kiedy kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, choć wykonują te same zawody, w końcu się zmieni.

Jest to trend, który dotyczy nie tylko Polski, ale to jest coś, o czym mówią również aktorki w Hollywood, że zarabiają gorzej za tę samą wykonaną pracę, w którą wkładają równie dużo zaangażowania i energii co mężczyźni. Mają tyle samo dni zdjęciowych, są tak samo zaangażowane w promocję filmu, natomiast wynagrodzenie jest mniejsze. I absolutnie się z tym nie zgadza. Mam nadzieję, że im więcej będzie się o tym mówiło to się to zmieni.

Ania dodała, że w teatrze jej wynagrodzenie jest porównywalne do zarobków kolegów aktorów. Natomiast na planie filmowym gaża aktorki była niższa niż jej kolegów.

Zobacz też:

Ile zarabiają Polacy? Które zawody mają szansę na największe podwyżki?

Dyskryminacja płacowa. Winna jest płeć?

Martyna Wojciechowska sama zmniejszyła swoje wynagrodzenie!

Co sądzisz o tym artykule?
80
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0