Kazimierz Wałkódzki trenuje przez 3-4 godziny dziennie.
Znamy szczegóły projektu.
Seniorom w spełnieniu tych marzeń pomogła fundacja Bajka o Babci i Dziadku.
Im starsi jesteśmy, tym stajemy się mniej sprawni, czy bardziej podatni na urazy. Proces starzenia się wpływa również na nasz wzrost. Dlaczego z wiekiem zaczynamy się kurczyć? Czy da się zahamować ten proces? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Sawicki, dziennikarz. Dodatkowo Maciej Dowbor założył specjalny kombinezon, który miał symulować ograniczenia związane z wiekiem.
Trenerka personalna pokazuje, że sprawnym można być w każdym wieku.
Czternastolatka pomogła starszemu mężczyźnie, który leżał zakrwawiony na jednym z warszawskich chodników. Nastolatka wezwała pomoc i zatrzymała przejeżdżający akurat radiowóz. Za swoją wzorową postawą dziewczynka została nagrodzona.
1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób starszych. Z tej okazji seniorka Barbara Tukendorf i profesor Tomasz Targowski opowiedzieli w Dzień Dobry TVN, czym jest starość i jak korzystać z życia do ostatnich dni. Jak pozostać aktywnym na starość?
Reportaż programu "Uwaga! TVN".
We wtorek, 9 lipca, maturzyści poznali wyniki swoich egzaminów. Niestety, nie wszyscy z nich mają powody do radości. Z danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że matur nie zdało niemal 40 tysięcy podchodzących do nich osób.
Policjanci znaleźli ciało mężczyzny. To 54-letni pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Bobrownikach koło Pajęczna (woj. łódzkie). Mężczyzna był poszukiwany od trzech tygodni.
Wędrówki po górach to aktywność praktycznie dla każdego. Wiek ani kondycja nie mają tu większego znaczenia. Doskonałym dowodem na to jest pan Władysław. Mężczyzna ma ponad 90 lat i bez większych trudności pokonuje szlaki.
Renta dożywotnia to dodatkowe świadczenie, które może być wypłacane osobom w wieku 60+ z tytułu przeniesienia prawa do posiadanego mieszkania lub domu, przy zachowaniu dożywotniego prawa do zamieszkiwania w nim. Jest to coraz popularniejszy sposób na skorzystanie z majątku, który mamy "zamrożony" w naszej nieruchomości.
"Bogaty repertuar zachowań".
Skąd czerpie energię do treningów?
Choć swoje marzenia zaczął spełniać po siedemdziesiątce, to wciąż ma siłę i chęci, by być w dragu jeszcze lepszym.
74-latek z Florydy zachwycił internatów swoją bohaterską postawą.
Wiele osób uważa, że wraz z wiekiem inaczej zaczyna pachnieć nasza skóra. Tę zmianę szczególnie wyraźnie daje się zauważyć w przypadku osób starszych. Czy faktycznie seniorzy pachną inaczej i jeśli tak, to dlaczego?
Jednym z najważniejszych elementów w opiece nad osobą starszą, zwłaszcza gdy choruje, jest zwracanie uwagi na jej sposób żywienia – co, ile i kiedy je. Kiedy traci ona apetyt, chudnie i ma coraz mniej siły, a tradycyjną dietą nie jesteśmy w stanie dostarczyć jej odpowiedniej ilości składników odżywczych, wsparciem może okazać się zalecona przez lekarza żywność medyczna. Masz pytania dotyczące tego tematu? Weź udział w czacie z ekspertem. Odpowiedzi udziela dietetyk kliniczny dr n. med. n. o zdr. Maja Czerwińska-Rogowska.
Pan Janusz dostał udaru przebywając w świnoujskim sanatorium. Nim trafił na szpitalny oddział, zdążył poskarżyć się pielęgniarce na objawy. Przez parędziesiąt minut oczekiwał na lekarza.
Reportaż programu "Uwaga! TVN".
- Gest, jaki wykonała, zasługuje na pochwałę - podkreśla opatowska policja.
W jednym z gdańskich supermarketów doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Ochroniarz zamknął seniorkę w altanie śmietnikowej. Kobieta szukała w niej jedzenia. Sieć przeprosiła za zaistniałe zdarzenie.
Coraz więcej seniorów jesień życia przeznacza na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Najlepszym tego dowodem jest pan Józef, który w domu opieki tworzy zachwycające origami. Nasz reporter, Piotr Wojtasik odwiedził Dom Pomocy Społecznej Przystań i porozmawiał z seniorami o ich szczególnej pasji.
W jednym z miejskich autobusów doszło do nietypowej awantury.
Poznaj porady geriatry Łukasza Goździewicza.
Choć złamanie może się przytrafić każdemu z nas, to w przypadku osób starszych tego rodzaju urazy mogą być bardzo niebezpieczne. Dlaczego tak się dzieje? Co można zrobić, aby zminimalizować ryzyko upadku u seniora? Zapytaliśmy o to dr Konrada Słynarskiego, ortopedę.
"Wspaniała i kochana".
Na na co należy uważać?
"Człowiek się musi znaleźć w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu".