47-letni Polak multimedalistą w kajakarstwie. "Myślę, że opłynąłem Ziemię kilka razy "

Mistrz nad mistrzami
Adam Wysocki jest wielokrotnym medalistą. Ma na swoim koncie m.in. dwukrotne mistrzostwo świata, trzykrotne - Europy, nie wspominając już o Polski. 10 lat temu miał zakończyć swoją karierę, ale nie wytrzymał zbyt długo na sportowej emeryturze. W wieku 47 lat osiąga kolejne sukcesy.

Historia kajakarza Adama Wysockiego

Adam Wysocki swoją przygodę z kajakarstwem rozpoczął 35 lat temu w małej przystani kajakowej. – To było pod koniec piątej klasy szkoły podstawowej. Przyszedłem na pierwszy trening i od razu z miejsca musiałem wsiąść do kajaka i popłynąć. Oczywiście się wywaliłem, ale nie zniechęciło mnie to, wręcz przeciwnie – trzeba było się z tym zmierzyć i to zrobić – wspominał.

W wieku 19 lat zdobył pierwszy medal mistrzostw świata. Wraz z chłopakami pokonał drużynę niemiecką, która dwa lata wcześniej została mistrzami olimpijskimi. Adam Wysocki w swojej karierze zdobył wszystko oprócz... medalu olimpijskiego. W finałach stratował kilka razy. Najbliżej zwycięstwa był w 2004 roku w Atenach.

- Srebrny medal przegraliśmy niecałą 1/10 sekundy. Brązowy – jeszcze mniej. Kiedy Marek zaczął kończyć, nabieraliśmy dużej prędkości, któryś z nas spojrzał się w bok i na chwilę zgubiliśmy rytm, ale to był dosłownie ułamek sekundy, a później się okazało, że tyle zabrakło do medalu – wyjawił.

47-latek triumfuje w kajakarstwie

Adam Wysocki 10 lat temu zakończył karierę i zaczął trenować kolejne pokolenia. Na sportowej emeryturze wytrzymał nieco ponad dwa lata. Po kilku latach startowania w zawodach dla weteranów, w zeszłym roku przyszedł czas na mistrzostwo Polski. Ekipa z Augustowa w czwórce zdobyła złoty medal, a w dwójce – dwa brązowe. W obu osadach liderem był 47-letni Adam Wysocki.

Więcej informacji o sukcesach Adama Wysockiego znajdziecie w naszym materiale.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl .

Siostra zakonna jest gwiazdą Tik Toka. "Możemy iść za znakami czasu"

Do wygrania dzień na planie serialu "Na Wspólnej". Celem jest pomoc małemu Kirillowi choremu na SMA

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Arkadiusz Gdula