Sport i fitness

Mistrz Świata w trikach piłkarskich pokazał nam swoje umiejętności. "Jest to coś zupełnie nowego"

Sport i fitness

Paweł Skóra to Mistrz Świata, Europy i Polski we freestyle football. Jest wielokrotnym sędzią, doświadczonym performerem, który pokazywał swoje umiejętności podczas setek pokazów na całym świecie, a także w programie "Mam Talent!". Teraz w Dzień Dobry TVN zaprezentował, co potrafi zrobić z piłką.

Kim jest Paweł Skóra?

Pochodzący z Wrocławia Paweł Skóra od kilkunastu lat pasjonuje się piłką nożną. W 2004 roku zaczął trenować freestyle football i szybko odniósł znaczące sukcesy. W pierwszych Mistrzostwach Polski, w których wziął udział trzy lata później, zajął drugie miejsce. Na czym polegała ta rywalizacja?

- Zawody odbywają się w kilku konkurencjach, najważniejsza z nich nosi nazwę "battle", czyli pojedynki. Jest to rywalizacja 1:1. Zawodnicy na przemian pokazują, co potrafią zrobić z piłką - opowiadał Paweł Skóra w Dzień Dobry TVN.

Mistrz w freestyle football

Paweł Skóra jest jednym z prekursorów freestyle football w Polsce. Stanowi inspirację dla wielu młodych ludzi, którym imponują jego umiejętności. Posiada wielkie doświadczenie poparte dużą liczbą sukcesów i cały czas zaskakuje świeżymi pomysłami. Jego pokazy są perfekcyjnie przygotowane, dynamiczne i idealnie zgrane z muzyką. W naszym programie pokazał kilka trików, a także nowe sztuczki z wykorzystaniem dwóch piłek.

- Jest to coś zupełnie nowego. Trenuję freestyle od 17 lat i zawsze grałem jedną piłką. (...)Jestem pierwszą osobą w Polsce, która zaczęła żonglerkę z wykorzystaniem dwóch piłek. (...) Żonglerkę na dwie piłki trenuję od ponad roku. Mój obecny rekord to ponad 70 podbić, także dążę teraz do liczby 3-cyfrowej. Chciałbym kiedyś pokonać barierę stu podbić - zdradził Paweł Skórka.

Zobacz wideo:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Pozostałe wiadomości