Sport i fitness

Mistrzowie freestyle'u futbolowego. "Liczymy na to, że zainspirujemy wiele osób"

Sport i fitness

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Mistrzowie freestyle’u futbolowego
Mistrzowie freestyle’u futbolowego Dzień Dobry TVN
wideo 2/19

Agnieszkę i Patricka połączyła miłość do freestyle footballu. W czerwcu 2021 roku wspólnie pobili rekord Guinnessa w odbijaniu piłki z karku na kark. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o pasji i zaprezentowali swoje umiejętności. Dla nich nie ma tricków niemożliwych.

Połączyła ich miłość do freestyle'u

Aguśka Mnich swoją przygodę z freestylem rozpoczęła w 2013 roku, a już trzy lata później widzowie Dzień Dobry TVN mogli podziwiać jej umiejętności. Od emisji materiału sporo się jednak zmieniło. Sportsmenka została bowiem trzykrotną mistrzynią świata i dwukrotną mistrzynią Europy. A prywatnie? Poznała Patrica.

- Poznaliśmy się na mistrzostwach świata i wpadliśmy na pomysł, żeby razem robić show. By bawić się tą piłką, wymyślać nowe sztuczki. W ten sposób odkryliśmy wiele nowych możliwości. Zaczęliśmy robić pokazy na całym świecie, żeby zainspirować ludzi, zwłaszcza dzieci - mówił Patrick Baeurer, wicemistrz świata we freestyle'u footballowym.

I tak wspólne wykonywanie sztuczek przerodziło się w miłość i pogłębianie pasji. W czerwcu 2021 roku para pobiła rekord Guinnessa w odbijaniu piłki z karku na kark. Wynik? 24 razy!

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Aguśka Mnich i Patrick Baeurer to byli uczestnicy "Mam Talent!"

Para uczestniczyła w tegorocznej edycji "Mam Talent!". Jak wspomina tę przygodę?

- To było fantastyczne przeżycie. Świetnie się bawiliśmy, dlatego że chodziło o to, by stworzyć show. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że doszliśmy do półfinałów. Liczymy na to, że zainspirujemy wiele osób. Świetna zabawa, bardzo ciekawe przeżycie. Pracowaliśmy bardzo ciężko, tworząc te pokazy - wspominał Patrick Baeurer.

Freestyle stanowi nie tylko pasję pary, ale i sposób na życie.

- My nie robimy nic innego. Zajmujemy się tylko freestylem. U mnie zaczęło się od 2016, kiedy wyleciałam do Londynu. Zaczęłam mieć wtedy więcej propozycji pracy - wyjaśniła Aguśka Mnich, mistrzyni świata we freestyle'u footballowym.

Zobacz pokaz naszych rozmówców w materiale wideo:

Cuda z piłką na dzień dobry
Cuda z piłką na dzień dobry Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości