Sonora - wyjątkowy instrument do terapii dźwiękiem. "Jest to forma, która wspiera rozwój osobisty"

Sondora – brzęcząca tuba do terapii dźwiękiem
Nowy Rok, nowe inspiracje. Dla tych, którzy postanowili sobie, że będą mniej się stresować lub dla tych, którzy szukają dróg rozwoju duchowego, polecamy Sonorę. Jak działa ten wyjątkowy instrument do terapii dźwiękiem i jakie korzyści nam przynosi? O tym opowiedziała nam Joanna Przybyła, terapeutka holistyczna.

Czym jest Sonora?

Sonora to tuba przypominająca kształtem aparat do wykonywania rezonansu magnetycznego, wykorzystywana do terapii dźwiękiem. Jak się okazuje, nietypowy instrument, który posiada łącznie 54 struny umieszczone na górze i po bokach, pozwala pozbyć się złych emocji.

- Sonora jest instrumentem wykonanym przez lutników z drewna rezonansowego, które nie tłumi wibracji, po to, żeby wykorzystywać to, co daje muzykoterapia i wibroakustyka - wyjaśniła Joanna Przybyła.

Instrument ten jest polichordem, co oznacza, że wszystkie struny są jednej długości i mają jednakowy dźwięk. Ich częstotliwość wynosi 64 Hz i odpowiada dźwiękowi C. Dźwięk A równy jest natomiast 432 Hz.

- Ta częstotliwości wykorzystywana jest także w wibroakustyce, która działa na poziomie fizycznym - dodał nasz gość.

W jaki sposób działa Sonora i dla kogo jest przeznaczona?

Sonora działa terapeutycznie na organizm. Jak przyznała specjalistka, instrument ten wpływa na rozluźnienie mięśni, poprawę parametrów krwi, dotlenienie, synchronizacje półkul mózgu. Korzystać może z niej każdy. Już podczas pierwszej sesji specjaliści sprawdzają, jak dana osoba reaguje na instrument i jak się czuje. Następnie ustalany jest dalszy plan działania.

Wibracje, które wytwarzane są za pomocą strun, odbierane są przez osobę (...) na wielu poziomach. Doświadczamy tego na poziomie emocjonalnym, fizycznym, a także duchowym. Jest to forma, która wspiera rozwój osobisty. W czasie sesji jest także możliwość dotarcia do podświadomości i można w ten sposób pracować z niewyrażonymi emocjami

- podsumowała specjalistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Łączy operę i hip - hop. Kim jest Krystian Ochman, odkrycie polskiej sceny?

Kasia Bujakiewicz przeprowadziła się do Lublina. Co tam robi? "Uprawiam triathlon - pranie, sprzątanie, gotowanie"

Trydent - co warto zobaczyć? Prawdziwe dolce vita w "malowanym mieście"

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości