Materiał promocyjny

Planujesz wakacje? Zainstaluj w smartfonie mobilną książeczkę zdrowia

okładka_960x540.jpg
okładka_960x540.jpg
Przed nami sezon urlopowy, więc to najwyższy czas, by się do niego odpowiednio przygotować. W dobie pandemii to szczególnie ważne. Wybierając się w podróże – zarówno te bliższe, jak i dalsze – warto mieć pod ręką internetową książeczkę zdrowia. Dlaczego?

Coraz więcej miłośników aktywnego spędzania czasu instaluje w smartfonach aplikacje podróżnicze. Dzięki nim wyszukują tanie loty, noclegi czy pobliskie atrakcje. Do tego zestawu każdy turysta powinien również dołączyć bezpłatną aplikację Comarch HealthNote, która pozwala na gromadzenie i przechowywanie wszystkich danych dotyczących zdrowia.

Aplikacja Comarch HealthNote – dokumentacja medyczna zawsze pod ręką

Podróżując w pandemii, warto być przygotowanym na wszystko. Przykładowo, gdy dostaniemy gorączki tuż przed wylotem, skręcimy kostkę, zdobywając Giewont albo zauważymy niepokojące objawy, możemy wówczas od razu zadzwonić do lekarza i przedstawić mu całą historię medyczną. Jak to możliwe? Firma Comarch wraz z medykami stworzyła darmową aplikację, która pozwala zadbać o zdrowie, zbierając wszystkie informacje w jednym miejscu i co więcej – mieć je zawsze pod ręką w swoim telefonie. Przebywając na urlopie wypoczynkowym, każda chwila jest na wagę złota, a aplikacja pozwala zaoszczędzić czas podczas konsultacji lekarskiej.

Jak działa aplikacja Comarch HealthNote?

Aby założyć własną mobilną książeczkę zdrowia, wystarczy pobrać aplikację na smartfona (narzędzie dostępne jest zarówno dla systemu operacyjnego iOS, jak i Androida) lub logując się na healthnote.pl. Aplikacja Comarch HealthNote jest bezpłatna, zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Dane przechowywane są w bezpiecznej chmurze internetowej Comarch EHR . Co więcej, możemy zabezpieczyć wszystkie informacje poprzez: PIN, odcisk palca, usługą rozpoznawania twarzy (face ID) czy symbol. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna, więc każdy bez problemu sobie z nią poradzi.

Comarch HealthNote pozwala na:

 • skrócenie procesu diagnozy i lepszą weryfikację wybranego sposobu leczenia;
  • skanowanie i podgląd dokumentacji medycznej (np. opis usg, morfologii krwi);
   • wprowadzanie pomiarów i wyników (np. masy ciała, glikemii, ciśnienia);
    • notowanie dolegliwości, dotyczących m.in. cyklu miesiączkowego czy zdrowia psychicznego;
     • stały dostęp do wyników w postaci wykresów lub tabel.

      Ponadto w aplikacji możemy odnotowywać informacje o ilości wykonanych kroków, chociażby podczas zdobywania szczytów, ponieważ narzędzie współpracuje z innymi aplikacjami, wspierającymi aktywny styl życia, np. Apple Health i Google Fit.

      Z kolei, jeśli jesteście osobami, które często się przemieszczają lub zmieniają miejsce zamieszkania, to warto trzymać dokumentację w jednym miejscu, by później móc ją szybko przekazać nowemu specjaliście. Co ważne, lekarz nie musi zakładać konta, a potrzebuje jedynie dostęp do Internetu. Wystarczy, że podczas wizyty otworzy stronę dladoktora.pl, a my przejdziemy w aplikacji do zakładki "Udostępnij" i zeskanujemy widoczny kod QR. W przypadku teleporady czy wideokonsultacji z lekarzem należy podyktować kod PIN (który wygenerujemy w aplikacji) lub przesłać informacje e-mailem.

      Dlaczego warto posiadać mobilną książeczkę zdrowia?

      • Zbieramy dane medyczne w jednym miejscu;
       • oszczędzamy czas swój i lekarzy;
        • monitorujemy stan zdrowia;
         • mamy nieprzerwany dostęp do informacji o swoim zdrowiu oraz spersonalizowaną bazę wiedzy i rekomendacje.

          Comarch HealthNote docenią zwłaszcza osoby chorujące przewlekle, które muszą gromadzić całą dokumentację medyczną. Z kolei podczas podróży, gdy jesteśmy zmuszeni odwiedzić placówkę medyczną, szybko przekażemy potrzebne informacje – bez zastanawiania się, kiedy i na co byliśmy chorzy.

          Pamiętajmy też, że dostęp do pełnej dokumentacji medycznej ułatwia diagnozę w przypadku nagłej choroby czy wypadku, a w pewnych sytuacjach może – uratować życie. Zatem taką aplikację Comarch HealthNote powinni mieć nie tylko podróżujący czy osoby chorujące przewlekle, ale każdy, kto chce zadbać o swoje zdrowie. Nie czekaj. Pobierz Comarch HealthNote już dziś i bezpiecznie przemierzaj Polskę oraz resztę świata.

          Aplikację znajdziesz w App Store i Google Play.

          mat. prasowe

          Zobacz także:

          Kalmar i Olandia - ciekawa propozycja wycieczki promem dla seniorów

          Warzywo sezonu – seler naciowy. Jakie ma właściwości odżywcze i prozdrowotne?

          Wakacje 2021. Jak płacić bonem turystycznym?

          Autor: Adrianna Kowalczyk

          Materiał promocyjny
          podziel się:

          Pozostałe wiadomości