W jakich przypadkach te rozwiązania znajdują zastosowanie, opowiedzieli bohaterowie materiału Dzień Dobry TVN.
Zapytaliśmy o to weterynarza.
O tym, jak przygotować naszego czworonoga na obcinanie pazurków czy zastrzyk, w studiu Dzień Dobry TVN opowiadała behawiorystka, Sonia Maciuszek.
Miniony tydzień, od 26 sierpnia do 1 września przyniósł wiele ważnych wiadomości. Wojciech Szczęsny ogłosił zakończenie sportowej kariery. Maciej Dowbor oficjalnie rozpoczął pracę w Dzień Dobry TVN. Róża Kozakowska zdobyła złoto na igrzyskach paralimpijskich, ale została zdyskwalifikowana. Adele zagrała ostatni koncert w Monachium. O czym jeszcze pisaliśmy w serwisie dziendobry.tvn.pl?
Te newsy mogły cię ominąć.
"Nigdy nie spotkałem w swoim życiu takich osób".
Sprawdź, co zrobić, gdy twój pies zacznie się dusić lub straci przytomność.
"Przeżyły najgorszą szkołę życia".
Co się wydarzyło?
Kilkugodzinna akcja ratunkowa wymagała ścięcia paru drzew i wykorzystania specjalistycznego sprzętu, by uratować sporego zwierzaka, który wpadł do przerębla w New Hepshire w Stanach Zjednoczonych. Jak przebiegła interwencja strażaków? Zobacz zdjęcia z akcji ratunkowej.
Weterynarz wskazuje, czego nie wolno podawać naszym pupilom.
Justyna Skowrońska zajmuje się terapią z wykorzystaniem rogatych zwierząt domowych.
Co jeszcze Cię ominęło? Przeczytaj w serwisie dziendobry.tvn.pl.
Michał Barczykowski jest lekarzem weterynarii, wykładowcą akademickim i influencerem. W Internecie znany jest jako "Doktor krówka". Edukuje i zajmuje się leczeniem krów w terenie. Jego historii przyjrzeliśmy się w Dzień Dobry TVN.
Tajemnicza choroba układu oddechowego objawiająca się niepokojącym kaszlem atakuje coraz więcej psów. Zjawisko zaobserwowano w 14 stanach USA i dotyka ono szczeniaki, starsze psiaki oraz te z obniżoną odpornością. Psi kaszel tego rodzaju może doprowadzić nawet do zgonu zwierzęcia.
Czy jest groźna dla ludzi?
Fala zatruć psów oraz drobnych zwierząt w parkach martwi mieszkańców warszawskiego Mokotowa. Do klinik weterynaryjnych zgłaszają się właściciele czworonogów, u których obserwuje się apatię, wymioty oraz silną niewydolność nerek. Część zwierząt zmarła. Ustalono, co mogło być powodem zatruć.
Od jakiegoś czasu znacząco wzrosła liczba opiekunów, którzy zgłaszali się ze swoimi psami do weterynarza. Jednym z powtarzających się objawów była ciężka anemia. Naukowcy z Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk oraz Laboratorium Weterynaryjnego Vetlab wykazali, że prawdopodobnie przyczyną pogarszającego się stanu zdrowia był pasożytniczy pierwotniak Hepatozoon canis.
Choroba kotów wywołała w Polsce panikę. Pierwsze doniesienia o nagłych zgonach zwierząt pochodziły z północy kraju. - Szybko zaczęły się pojawiać kolejne przypadki. Łącznie było ich około szesnastu. Wszystkie kociaczki umarły, wszystkie z bardzo podobnymi objawami - mówi lekarz weterynarii. Materiał programu "Uwaga! TVN".
Doktor Amir Khalil jest weterynarzem. Wraz z austriacką fundacją "Cztery Łapy" od ponad 30 lat ratuje zwierzęta w strefach konfliktów wojennych. Likwidował zoo w Mosulu, Kosowie, Libii i Syrii. Ewakuował zwierzęta należące do Saddama Husajna. Ostatnio pomagał w Ukrainie. O trudach takich operacji opowiedział w programie Dzień Dobry TVN.
"Wolą poddać psa eutanazji".
"Bożena nabrała sił, nauczyła się bycia kurą".
Jak z niego skorzystać?
Jak działać, gdy pojawią się blisko nas?
Śmierć ukochanego psa to dla opiekuna jedno z najbardziej traumatycznych doświadczeń. Emocjonalna więź, która tworzy się między właścicielem a pupilem, niewiele różni się od tej, która łączy członków rodziny. Czy można ten moment przewidzieć? Jakie są oznaki, że nasz najlepszy przyjaciel odchodzi? O tym porozmawialiśmy z lek. wet. Magdą Firlej-Oliwą.
Weterynarz z kolekcjonerską duszą pokochał głębię obrazu 3D.
O tym, jak być odpowiedzialnym opiekunem, porozmawialiśmy z lek. wet. Magdą Firlej-Oliwą.
Antyszczepionkowcy to, wbrew pozorom, nie tylko rodzice małych dzieci i wyznawcy teorii spiskowych na temat Covid. Do tej grupy dołączyli właściciele psów. W Polsce szerzy się nowa moda na nieszczepienie czworonogów. Co wywołuje obawy właścicieli? Poprosiliśmy o opinię doświadczonego w pracy ze zwierzętami lekarza weterynarii.
Grupa byków uciekła kilka dni temu z hodowli w Starym Lesie w województwie opolskim. Z 33 osobników udało się schwytać 20, pozostałe wciąż są na wolności. Czy bydło jest zawsze takie rogate? Czy stado byków na gigancie jest niebezpieczne? Jakie są zwyczaje tych zwierząt? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał lekarz weterynarii Michał Barczykowski.
Pies rasy cavapoo stał się niezwykle popularny wśród gwiazd. Ma go m.in. Julia Wieniawa czy Anna i Robert Lewandowscy. W sieci można znaleźć informacje, że pupil jest hipoalergiczny, więc będzie odpowiedni dla alergików. Czy to prawda?