rekrutacja

  rekrutacja

  Wielu tegorocznych maturzystów poznało już wyniki rekrutacji na studia 2021/2022. Zaliczają się do nich m.in. kandydaci ubiegający się o miejsca na kierunkach proponowanych przez Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Wrocławski, a także Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Na jakie kierunki studiów było najwięcej chętnych?

  Od poniedziałku 17 maja trwało oficjalne przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkół średnich. Harmonogram rekrutacji dostosowany został do zmienionego wcześniej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki harmonogramu egzaminów ósmoklasisty. Wówczas zmianie uległ również termin opublikowania ich wyników przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Na uzupełnienie wniosków o wyniki egzaminów i świadectwa uczniowie mają czas do środy 14 lipca.

  Egzamin ósmoklasisty 2020 rozpocznie się we wtorek 16 czerwca. Uczniowie zaczną zmagać się wtedy z językiem polskim. W środę, 17 czerwca zmierzą się z matematyką, a dzień później z językiem obcym. Nie ma zasady, która mówi o wymaganej do zdania, minimalnej liczbie punktów. Wyniki są jednak istotne w procesie rekrutacji kandydatów do szkół ponadpodstawowych. Jak je obliczyć? Jak wygląda harmonogram przyjmowania wniosków?

  W ponad 70 proc. gmin w całej Polsce brakuje instytucji opieki dla dzieci do lat trzech. Czy 2018 rok przyniesie poprawę i w Polsce będzie wreszcie więcej żłobków? Czy jest program "Maluch Plus"? Jak wygląda rekrutacja do żłobków i kto ma szansę na dodatkowe punkty podczas naboru?

  Kilka dni temu ruszył nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej. W szranki stanęli młodzi patrioci, którym leży na sercu bezpieczeństwo naszego kraju. Sprawdzić się postanowił także dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer, który udał się w tym celu do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Jak poszły mu testy sprawnościowe? ;)

  W Polsce bardzo wiele dzieci czeka na na kogoś, kto mógłby stworzyć im prawdziwy dom. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorkę Annę Dereszowską - ambasadorkę akcji poszukiwania rodziców dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych i psycholog Monikę Zarzeczną, by zapytać je o to, jakie warunki trzeba spełniać, by zostać rodzicem zastępczym. Jak wygląda rekrutacja i, co zapewnia stowarzyszenie osobom, które zdecydują się na współpracę w ramach tej akcji?