podwyżka

  podwyżka

  Ceny żywności z miesiąca na miesiąc są coraz wyższe, a prognozy nie napawają optymizmem. Z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że jesienią br. te kwoty wzrosną o ok. 20 proc.

  Wysoka inflacja coraz bardziej daje się we znaki. Czy to dobry argument, by zawalczyć u przełożonego o podwyżkę? O prawach i obowiązkach pracodawcy opowiedziała nam Olga Legosz, specjalistka HR.

  Klienci spółki E.ON Polska (dawniej innogy Polska) będą płacić więcej. Już od czerwca zaczną obowiązywać nowe, wyższe stawki za energię elektryczną. Na tym jednak nie koniec. Stawki ponownie podskoczą w sierpniu. To właśnie wtedy przestanie obowiązywać tzw. tarcza antyinflacyjna, dzięki której obowiązywała niższa akcyza i VAT na energię.

  Od 1 lipca planowane jest obniżenie progu podatkowego do 12%. W związku z tym wiele osób spodziewa się podwyżki pensji.

  Ile przyjdzie nam płacić za energię w przyszłym roku?

  Jak alarmują eksperci, Polacy muszą przygotować się na jeszcze wyższe raty kredytów.

  Sprawdź, kto może ubiegać się o świadczenie.

  Jak się okazuje wysokość pensji połowy nauczycieli jest mniejsza od kwoty minimalnej

  Rodzice w Gliwicach zapłacą o wiele więcej za pobyt dzieci w żłobkach niż dotychczas. Od 1 maja drastycznie wzrosną opłaty.

  Rada Polityki Pieniężnej podniosła główną stopę procentową o 0,75 pkt. proc. Co robić, jeśli po kolejnej podwyżce zauważamy, że nie stać nas na spłatę kredytu? Na to pytanie w Dzień Dobry TVN odpowiedział Maciej Samcik, ekonomista.

  .Jak wpływają na sytuację osób spłacających kredyty?

  Oto branże, które mogą liczyć na podwyżki.

  W tym roku ceny leków pójdą mocno w górę. Pierwszej sporej podwyżki możemy się spodziewać już na przełomie kwietnia i maja. Jak bardzo zdrożeją farmaceutyki?

  Jak obecnie wygląda sytuacja w tym kraju?

  Jak zmienią się stopy procentowe?

  Poznaj porady psychologa biznesu.

  "Będziemy analizować każdy wariant".

  "To nie jest proszenie o łaskę".

  Ekspert zdradził które domowe sprzęty pochłaniają najwięcej prądu.

  O tym, że jest drożej, nie trzeba nikogo przekonywać, widzimy to, robiąc zakupy każdego dnia. Gwałtowny skok cen zauważa ponad 90 procent Polaków. Ponad 80 proc. spodziewa się, że będzie jeszcze gorzej. Najbardziej poszły w górę opłaty za żywność, benzynę, gastronomię, materiały budowlane oraz mieszkanie. Co jest przyczyną inflacji? Jak na nią reagujemy?

  500 plus od kwietnia 2016 r. przysługuje co miesiąc każdemu dziecku. Ostatnio coraz częściej eksperci mówią o konieczności jego podwyższenia, ponieważ inflacja realnie zmniejszyła realną wartość świadczenia. Propozycji tej nie wyklucza minister finansów Tadeusz Kościński. Wskazuje jednak jeden warunek.

  500 plus dla niesamodzielnych to świadczenie uzupełniające, z którego mogą korzystać osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji. Do tej pory próg uprawniający do jego uzyskania wynosił 1700 zł. ZUS informuje o nowej kwocie, która obowiązuje od marca 2021 r. Czy w związku z tym trzeba złożyć nowy wniosek?

  500 plus - w związku z inflacją - obecnie jest realnie mniej warte, niż było w chwili wprowadzenia. W ostatnim czasie w mediach pojawiały się więc doniesienia o tym, że - by wyrównać tę różnicę - rząd planuje zmiany w programie "Rodzina 500 plus". Czy świadczenie zostanie podwyższone?

  Program 500 plus miał zachęcić Polki do rodzenia dzieci. Jednak mimo jego wprowadzenia sytuacja demograficzna w naszym kraju się nie poprawiła, wręcz przeciwnie. Aby poprawić niekorzystne wskaźniki trwają prace nad nowym programem. Co się w nim znajdzie?

  Przyszłoroczne podwyżki cen prądu są już pewne. Choć rząd zapewniał, że Polacy ich nie odczują, niestety projekt dopłat, nad którym pracowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska został wycofany z prac legislacyjnych. W 2021 roku będziemy musieli zapłacić ok. 100 zł więcej niż w tym roku. Czym jest opłata mocowa, jak zaoszczędzić prąd i świadomie go wykorzystywać? Na te pytania odpowiedział nam fizyk Dariusz Aksamit.

  Zbliżający się rok 2021 przyniesie podwyżki cen prądu. Prezes URE zatwierdził taryfy trzem z czterech sprzedawców. Więcej zapłacą gospodarstwa domowe korzystające z usług Enei, PGE Obrót oraz Taurona. Sprawdź, o ile wzrosną rachunki.

  Rachunki za prąd dla odbiorców indywidualnych będą wyższe. Chodzi o nową opłatę, która od nowego roku ma pokrywać koszty funkcjonowania rynku mocy w Polsce. Ile wyniesie podwyżka? Stawki opłaty mocowej ogłosił prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE).

  W przyszłym roku na konta seniorów wpłynie więcej pieniędzy. W 2021 r. wszystkie emerytury i renty będą wyższe o co najmniej 50 zł brutto. Rząd proponuje nowe zasady waloryzacji świadczeń.

  Na samą myśl o rozmowie z przełożonym robi ci się słabo? Dyskusja z szefem wcale nie musi być tak stresująca i trudna. O tym, jak skutecznie mówić o swoich potrzebach opowiedziała Aneta Wrona, specjalistka ds. komunikacji i trenerka biznesu.

  Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2021 r. ma wynieść 2800 zł, a stawka godzinowa – 18,30 zł. Takie propozycje padły podczas posiedzenia rządu. Obecnie najniższa płaca wynosi 2600 zł, a stawka godzinowa 17 zł. Z podwyżki skorzysta ponad 1,75 mln osób.