Europejski Bank Centralny podnosi stopy procentowe. Co to oznacza dla polskich kredytobiorców?
Europejski Bank Centralny podniósł stopy procentowe o 50 punktów bazowych. To pierwsza taka podwyżka od 11 lat, znacznie wyższa od prognozowanej. Co to oznacza dla Polaków?
Posiedzenie RPP. Jest kolejna podwyżka stóp procentowych
Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej dotyczące podniesienia głównej, referencyjnej stopy procentowej odbyło się w czwartek 7 lipca. Jej członkowie zdecydowali o kolejnej podwyżce. Jak to wpłynie na raty kredytów?
Przed nami kolejna fala podwyżek cen żywności. Nawet o 20 proc.
Ceny żywności z miesiąca na miesiąc są coraz wyższe, a prognozy nie napawają optymizmem. Z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że jesienią br. te kwoty wzrosną o ok. 20 proc.
Inflacja a podwyżka. Jak i kiedy prosić pracodawcę o większą wypłatę?
Wysoka inflacja coraz bardziej daje się we znaki. Czy to dobry argument, by zawalczyć u przełożonego o podwyżkę? O prawach i obowiązkach pracodawcy opowiedziała nam Olga Legosz, specjalistka HR.
Od czerwca ceny prądu znowu wzrosną. Ile będziemy płacić za energię?
Klienci spółki E.ON Polska (dawniej innogy Polska) będą płacić więcej. Już od czerwca zaczną obowiązywać nowe, wyższe stawki za energię elektryczną. Na tym jednak nie koniec. Stawki ponownie podskoczą w sierpniu. To właśnie wtedy przestanie obowiązywać tzw. tarcza antyinflacyjna, dzięki której obowiązywała niższa akcyza i VAT na energię.
Nie jesteś w stanie spłacać kredytu? Ekonomista podaje konkretne rozwiązania
Rada Polityki Pieniężnej podniosła główną stopę procentową o 0,75 pkt. proc. Co robić, jeśli po kolejnej podwyżce zauważamy, że nie stać nas na spłatę kredytu? Na to pytanie w Dzień Dobry TVN odpowiedział Maciej Samcik, ekonomista.
Czeka nas gwałtowny wzrost cen leków. Ile trzeba będzie zapłacić?
W tym roku ceny leków pójdą mocno w górę. Pierwszej sporej podwyżki możemy się spodziewać już na przełomie kwietnia i maja. Jak bardzo zdrożeją farmaceutyki?
Jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Z czego rezygnujemy w reakcji na wzrost cen?
O tym, że jest drożej, nie trzeba nikogo przekonywać, widzimy to, robiąc zakupy każdego dnia. Gwałtowny skok cen zauważa ponad 90 procent Polaków. Ponad 80 proc. spodziewa się, że będzie jeszcze gorzej. Najbardziej poszły w górę opłaty za żywność, benzynę, gastronomię, materiały budowlane oraz mieszkanie. Co jest przyczyną inflacji? Jak na nią reagujemy?
500 plus stanie się 700 plus? Minister finansów: "Pieniądze by się znalazły"
500 plus od kwietnia 2016 r. przysługuje co miesiąc każdemu dziecku. Ostatnio coraz częściej eksperci mówią o konieczności jego podwyższenia, ponieważ inflacja realnie zmniejszyła realną wartość świadczenia. Propozycji tej nie wyklucza minister finansów Tadeusz Kościński. Wskazuje jednak jeden warunek.
500 plus dla niesamodzielnych - nowy próg dochodowy. ZUS podał kwotę
500 plus dla niesamodzielnych to świadczenie uzupełniające, z którego mogą korzystać osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji. Do tej pory próg uprawniający do jego uzyskania wynosił 1700 zł. ZUS informuje o nowej kwocie, która obowiązuje od marca 2021 r. Czy w związku z tym trzeba złożyć nowy wniosek?
Czy będzie podwyżka 500 plus? Wiceminister rodziny mówi o waloryzacji świadczenia
500 plus - w związku z inflacją - obecnie jest realnie mniej warte, niż było w chwili wprowadzenia. W ostatnim czasie w mediach pojawiały się więc doniesienia o tym, że - by wyrównać tę różnicę - rząd planuje zmiany w programie "Rodzina 500 plus". Czy świadczenie zostanie podwyższone?
Podwyżka 500 plus - trwają prace nad nowym programem. Kiedy wejdzie w życie?
Program 500 plus miał zachęcić Polki do rodzenia dzieci. Jednak mimo jego wprowadzenia sytuacja demograficzna w naszym kraju się nie poprawiła, wręcz przeciwnie. Aby poprawić niekorzystne wskaźniki trwają prace nad nowym programem. Co się w nim znajdzie?
Od nowego roku więcej zapłacimy za prąd. Co zrobić, aby zmniejszyć nasze rachunki?
Przyszłoroczne podwyżki cen prądu są już pewne. Choć rząd zapewniał, że Polacy ich nie odczują, niestety projekt dopłat, nad którym pracowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska został wycofany z prac legislacyjnych. W 2021 roku będziemy musieli zapłacić ok. 100 zł więcej niż w tym roku. Czym jest opłata mocowa, jak zaoszczędzić prąd i świadomie go wykorzystywać? Na te pytania odpowiedział nam fizyk Dariusz Aksamit.
Zbliżający się rok 2021 przyniesie podwyżki cen prądu. Prezes URE zatwierdził taryfy trzem z czterech sprzedawców. Więcej zapłacą gospodarstwa domowe korzystające z usług Enei, PGE Obrót oraz Taurona. Sprawdź, o ile wzrosną rachunki.