Praktyka polegająca na nieskrępowanym przeżywaniu miesiączki może nieść ze sobą wiele korzyści, o czym przekonują tiktokerki generacji Z. Czym jest swobodne krwawienie?
Czy środki higieniczne stosowane podczas menstruacji mogą być niebezpieczne? Zdaniem badaczy tak. Ich najnowsze ustalenia pokazują, że znajdują się w nich bardzo niebezpieczne chemikalia. Jakie mogą być konsekwencje stosowania zanieczyszczonych podpasek czy tamponów?
Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca uwagę na problem ubóstwa menstruacyjnego.
Mimo że okres jest czymś zupełnie naturalnym, to spora grupa kobiet i dziewczyn ma problem z dostępem do środków higienicznych. Sytuację tę zmieniają różowe skrzyneczki, w których można znaleźć podpaski czy tampony. Dlaczego jeszcze są potrzebne?
Fanka japońskiej kultury spełniła swoje marzenie o podróży do tego kraju. Na miejscu czekało na nią jednak wiele obyczajowych zaskoczeń. Jedno z nich objawiło się podczas zakupu podpasek.
Użytkowniczka TikToka wywołała nie lada zamieszanie w sieci, a wszystko to za sprawą nietuzinkowych porad dotyczących higieny intymnej. Internautka przyznała, że na co dzień nie korzysta z popularnych środków higienicznych i kosmetyków. Jak zareagowali na to jej obserwatorzy?
Szkocja - jako pierwszy kraj na świecie - wprowadziła prawo, które gwarantuje bezpłatny dostęp do podpasek oraz tamponów. Niezbędne w czasie miesiączki środki higieniczne będzie można otrzymać w jednym z ponad tysiąca wskazanych punktów.
Podpaski wielorazowe to produkt dla kobiet dbających o siebie i o środowisko naturalne.
Osoby menstruujące w Polsce kolejny raz biją na alarm w kwestii podstawowych środków higieny. Tym razem chodzi o szpitale psychiatryczne. Niestety tamtejsza rzeczywistość okazuje się być wyjątkowo brutalna.
Historia zainteresowania kobiecą menstruacją i środkami higieny intymnej sięga XIX wieku. Gdy na świecie popularność podpasek i tamponów rosła w siłę, w Polsce ich dostępność często była dość ograniczona. Czego w Polsce używały w takim razie nasze babcie, zanim mogły pozwolić sobie na podpaski ze skrzydełkami?
"Akcja Menstruacja w Twojej Szkole" to inicjatywa, w ramach której do szkół trafiają środki higieny dla potrzebujących dziewcząt. Z udziału w programie zrezygnowała jednak dyrekcja II LO im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Władze liceum wyjaśniły, że środki te dostępne są od lat w gabinecie pielęgniarki.
Wielorazowe środki higieny intymnej cieszą się coraz większą popularnością nie tylko ze względu na dobro planety, ale też, jak się okazuje, wygodę. Czym jest bielizna menstruacyjna? Czy warto w nią zainwestować? Poznaj ten rodzaj bielizny z okazji 29 marca - Święta Polskiej Bielizny.
Ile lat mają współczesne środki higieny intymnej dla kobiet?
Wiele kobiet nie wyobraża sobie, by jeden kubeczek menstruacyjny mógł im zastąpić podpaski i tampony. Jednak jak się okazuje, wystarczy go przetestować, by się przekonać, że ma bardzo dużo zalet. Nie dość, że jest ekologiczny, to jeszcze pozwala w perspektywie roku zaoszczędzić około 150 zł. A chroni nas tak samo, jak tradycyjne produkty, których używamy podczas miesiączki.
Od 8 do 20 tysięcy sztuk - tyle przeciętna kobieta zużywa podpasek i tamponów w trakcie swojego życia. Dlatego wraz z ginekologiem Jackiem Tulimowskim przyjrzeliśmy się, czy faktycznie są tak niebezpieczne dla zdrowia, jak niektórzy twierdzą. Na co zwracać uwagę przy ich zakupie? Jak postępować w upalne dni? I czy faktycznie kubeczek menstruacyjny to złoty środek?
Czy zdajesz sobie sprawę, ile co miesiąc, przez pół roku czy w ciągu całego życia przeznaczasz na środki higieniczne? Teraz za pomocą kalkulatora możesz wyliczyć, ile kosztuje cię bycie kobietą. Akcja ma na celu zobrazowanie problemu ubóstwa menstruacyjnego.
Naprawdę krew nas zalewa, że miesiączka w Polsce to wciąż temat tabu. Co więcej, jako kobiety mamy problem z dostępem do podstawowych środków higienicznych. Na szczęście jest coraz więcej inicjatyw, które przełamują to tabu. Realne wsparcie znajdziemy - dosłownie - w "Różowej Skrzyneczce". Sprawdź, czy taki punkt jest już w Twojej okolicy. I jak sama możesz pomóc.
Czy menstruacja wciąż jest tematem tabu? Dominika Kulczyk i inne aktywistki zebrane w ramach Okresowej Koalicji starają się o społeczne uznanie i akceptację tego naturalnego i nieodłącznego aspektu kobiecości. Wciąż jest wiele do uświadomienia - dlatego organizowane są akcje takie, jak ta pod Pałacem Kultury i Nauki. Cel? Uwrażliwić społeczeństwo. Motyw? Niepokojące wyniki badań społecznych: co piątej Polki nie stać na podpaski.
41 procent dorosłych kobiet w Polsce deklaruje, że w ich domu nigdy nie rozmawiało się o miesiączce. 25 procent uważa, że w czasie okresu nie można zajść w ciążę. Jedna trzecia nastolatek nie jest gotowa na to, że miesiączka nadchodzi. Tak wynika z badań zleconych przez Kulczyk Foundation.
Zapewnienie dostępu do podpasek i tamponów w szkołach na terenie Polski, żeby żadna uczennica nie musiała już zostawać w domu z powodu swojej fizjologii. Taki jest cel projektu "Hej, dziewczyny!". Jej organizatorki chcą stworzyć Punkty Pomocy Okresowej. Jak można im pomóc?
Ciało kobiety jest wyjątkowe i potrzebuje odpowiedniej ochrony. Przez cały cykl chcemy czuć się świeżo. Warto zaopatrzyć się we wkładki higieniczne, które o to zadbają. Ważne, żeby zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są wykonane. Na co jeszcze?
Kiedy w czasie remontu znalazła swoje zdjęcie z czasie młodości - rozpłakała się. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Anna Patrycy, która w latach 90. reklamowała podpaski. Opowiedziała o męczącej diecie, o reakcji na słynną reklamę podpasek oraz o świecie modelingu, śmierci rodziców i o tym, że zbierała butelki po piwie.