W Polsce co 4 minuty ktoś dowiaduje się, że ma nowotwór, a najczęstszym rakiem u kobiet jest nowotwór piersi. Jak się okazuje, trwają testy nad szczepionką, która zapobiega nawrotom choroby. Jak działa i kto może ją przyjąć?
Nie jest widoczny gołym okiem, zachwyca i jest nazywany "doświadczeniem". Choć trudno w to uwierzyć, naukowcom udało się odkryć dotychczas nieznany kolor. Co wiadomo na temat odcienia olo?
Pierwszy raz nagrano kałamarnicę kolosalną na głębokości 600 metrów. Było to możliwe dzięki zdalnie sterowanemu batyskafowi, należącemu do Schmidt Ocean Institute.
Rzadki ptak, junko zwyczajny, który na co dzień zamieszkuje północną Amerykę, zaskoczył ornitologów w Polsce. Jego obecność w Puszczy Białowieskiej to prawdziwa sensacja, ponieważ w Europie pojawia się niezwykle rzadko. Zwykle migruje na południe, ale czasami trafia aż na kontynent europejski. Naukowcy zastanawiają się, co mogło skłonić go do tej długiej podróży.
Naukowcy z Czech dokonali wyjątkowego odkrycia w południowej Albanii. Właśnie tam pod ziemią skrywało się największe na świecie jezioro termalne. Czy będzie ono dostępne dla turystów? Jaką otrzymało nazwę?
Członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" dokonali sensacyjnego odkrycia w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. 23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich, stanowi nie tylko fascynującą relikwię przeszłości, ale też świadectwo dawnej obecności Rzymian w tej części świata.
Naukowcy z Kinneret Limnological Laboratory w Izraelu odkryli nowe fakty, które mogą pomóc zrozumieć jedno z najsłynniejszych cudów Jezusa dotyczący połowu ryb opisanego w Nowym Testamencie.
Kurator Robinson McClellan, przeglądając skarbiec Morgan Library & Museum na Manhattanie, odkrył prawdopodobnie nieznany wcześniej walc Fryderyka Chopina. Dzieło zaprezentował chiński pianista Lang Lang.
Już dzisiaj kolejny odcinek programu "Unboxing - Wielkie Otwarcie". Nasza reporterka zainspirowana tym, co dzieje się w programie, postanowiła zapytać dziewczyny, które ćwiczą jogę, co kryje się w tajemniczych pudełkach. Jak poradziły sobie z zagadkami?
Z danych Niemieckiego Związku Ochrony Przyrody wynika, że pająk Nosferatu jest już widywany na terenie Niemiec. Powodem są zmiany klimatu i turystyka. Czy pajęczak jest niebezpieczny dla ludzi?
Dr Piotr Guzik z Obserwatorium Astronomicznego UJ został laureatem XVIII edycji konkursu o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. Naukowiec, który zajmuje się badaniem komet i innych małych ciał Układu Słonecznego, interesuje się także owadami. Dwa lata temu odkrył nowy gatunek pasikonika w Polsce, o czym opowiedział w Dzień Dobry TVN.