Naukowcy z Uniwersytetu w Coimbrze w Portugalii doszli do zaskakujących wniosków.
Naukowcy z Kinneret Limnological Laboratory w Izraelu odkryli nowe fakty, które mogą pomóc zrozumieć jedno z najsłynniejszych cudów Jezusa dotyczący połowu ryb opisanego w Nowym Testamencie.
Kurator Robinson McClellan, przeglądając skarbiec Morgan Library & Museum na Manhattanie, odkrył prawdopodobnie nieznany wcześniej walc Fryderyka Chopina. Dzieło zaprezentował chiński pianista Lang Lang.
Już dzisiaj kolejny odcinek programu "Unboxing - Wielkie Otwarcie". Nasza reporterka zainspirowana tym, co dzieje się w programie, postanowiła zapytać dziewczyny, które ćwiczą jogę, co kryje się w tajemniczych pudełkach. Jak poradziły sobie z zagadkami?
Odnaleziono częściowe szczątki, które prawdopodobnie należą do zaginionego w 1924 roku Andrew "Sandy'ego" Irvine'a, brytyjskiego alpinisty.
Ma mieć niesamowite, wręcz cudowne, właściwości.
Z danych Niemieckiego Związku Ochrony Przyrody wynika, że pająk Nosferatu jest już widywany na terenie Niemiec. Powodem są zmiany klimatu i turystyka. Czy pajęczak jest niebezpieczny dla ludzi?
Skąd się bierze ta niecodzienna barwa u tych skaczących owadów?
Jak wygląda i czym charakteryzuje się ten owad?
Dr Piotr Guzik z Obserwatorium Astronomicznego UJ został laureatem XVIII edycji konkursu o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. Naukowiec, który zajmuje się badaniem komet i innych małych ciał Układu Słonecznego, interesuje się także owadami. Dwa lata temu odkrył nowy gatunek pasikonika w Polsce, o czym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
To pierwszy raz, kiedy wodę na asteroidach.
Film od razu zrobił furorę w Internecie.
Sprawdź co znaleziono na stronie Dzień Dobry TVN.
Jakie zwierzę je złożyło?
Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Naukowcy wykorzystali sztuczną inteligencję, aby rozwikłać tajemnicę sprzed 2000 lat i rozszyfrować tajemnicę papirusu, zwęglonego w wyniku erupcji Wezuwiusza w 79 r. Chociaż obawiano się, że to, co na nim zapisano, zostanie na zawsze utracone, dwóch informatyków właśnie ujawniło pierwsze słowa.
Archeolodzy znaleźli dowody na praktykowanie nekromancji w starożytnej jaskini w Jerozolimie. Wśród znalezisk znalazły się ludzkie czaszki, ponad 120 kaganków i inne, różnorodne artefakty. O czym świadczy to odkrycie i czym dokładnie jest nekromancja?
Na powierzchni Czerwonej Planety marsjański łazik zrobił zdjęcie skały z okrągłym otworem w środku, który kształtem przypomina ogromnego donuta, czyli pączka z dziurką. Naukowcy mają kilka hipotez dotyczących tego, skąd pochodzi ta skała.
"Zupełnie nieoczekiwane odkrycie".
Pewnego dnia przez przypadek odkryły, że spotykają się z tym samym mężczyzną. Gdy prawda wyszła na jaw, Anna i Mila nie dały za wygraną. Obie panie wymyśliły dla partnera bolesną zemstę. Wkrótce do akcji wkroczyła policja.
Wyniki nowego badania - opublikowanego na łamach czasopisma "Proceedings of the National Academy of Science" - przedstawiają, co się dzieje z mózgiem w chwili śmierci.
TikTokerka podzieliła się w sieci przerażającym odkryciem.
Praca nad jakimś zadaniem lub rozwiązywanie problemu w grupie, z innymi ludźmi, ma istotny wpływ na nasz mózg. Naukowcy odkryli i wyjaśnili, co się w nim zmienia w procesie współpracy. Sprawdź szczegóły.
Jak wyglądał chłopiec z Viste?
Będąc w związku, każdy chce mieć pewność, że dla drugiej połówki jest wyjątkowy, jedyny i wystarczalny. Tak też czujemy… do chwili, gdy nasza intuicja zaczyna nam podpowiadać, że coś, a raczej ktoś jest na rzeczy. Zdrada. Choć rani nasze uczucia, wolimy o niej wiedzieć, niż być okłamywani. Jak ją rozpoznać? Te kobiety znalazły na to sposoby.
Wyłowione z oceanu spodnie są warte krocie.
Egzoplaneta TOI-1075b to jedna z najbardziej masywnych superziem, jakie odkryto do tej pory. Jest oddalona jest od Ziemi o zaledwie 200 lat świetlnych. NASA liczy na to, że jej wykrycie rzuci nowe światło na rozwiązanie ważnych zagadek kosmosu.
Wynalazca Bartosz Kruszka w studio Dzień Dobry TVN opowiedział o swoim rewolucyjnym urządzeniu.
W archiwach Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie znaleziono próbki nowotworów, które były pobieranie od pacjentów kilka dekad temu. Naukowcy mogą wykorzystać je do przeprowadzenia badań na temat raka.
Pierwszą znaną z imienia kobietą, która zajmowała się wytwarzaniem perfum była Tapputi z Mezopotamii. Żyła około 3200 lat temu, a jej formułę niedawno odtworzyli naukowcy. Jak pachniały perfumy sprzed tysięcy lat?