kradzież

  kradzież

  Mieszkanka gminy Bełżyce (Lubelskie) poszła wybrać pieniądze z bankomatu. Kiedy wróciła, na miejscu nie było jej samochodu. Kobieta zgłosiła więc policji próbę kradzieży pojazdu. Funkcjonariusze ustalili, że auto samo odjechało kilkadziesiąt metrów dalej, a za całą sprawą stoją nie złodzieje, ale jego niefrasobliwa właścicielka.

  Wakacje to okres żniw dla złodziei. Jak więc zabezpieczyć mieszkanie przed kradzieżą zanim wyjedziemy na urlop? Co sprawia, że złodziej interesuje się daną lokalizacją, a nie inną? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN byłego policjanta Krzysztofa Hajdasa.

  Pamiętacie dominikanki, które podbiły internet pingwinim chodem? Siostry zbierają pieniądze na dom pomocy społecznej. Niestety ktoś je okradł. Co im zabrano? Czy złodziej został złapany? Na jakim etapie jest budowa domu? Jakiej pomocy potrzebują dominikanki? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z siostrami: Tymoteuszą i Elizą.

  Do tej pory Głogów słynął z różowego mostu i jednego z największych rond w Europie. Teraz jednak mówi się o nim dzięki brawurowej akcji aspiranta Krystiana Biegajło - najbardziej wybieganego policjanta w Polsce. Co zrobił? Złapał złodzieja, który chwytał za klamki, sprawdzając czy mieszkania są otwarte. Jak długo trwał pościg za przestępcą? Na czym polega kradzież "na klamkę"? Pan Krystian powiedział o tym reporterowi Dzień Dobry TVN Robertowi Stockingerowi. Dowiedzieliśmy się również, od ilu lat policjant biega maratony i w ilu startował.

  Jakiej rasy psami byliby nasi prowadzący zdaniem psiego detektywa? Gościem Dzień Dobry TVN był Robert Kenny, który zawodowo zajmuje się poszukiwaniem zaginionych zwierząt. Jak to się stało, że wyspecjalizował się w tej dziedzinie i jak wygląda jego codzienna praca?

  Do tej pory oszuści, chcący wyłudzić pieniądze od starszych ludzi, korzystali z metody na wnuczka i metody na policjanta. Okazało się, że jest już kolejna metoda - na śpiocha. Na czym polega? Jak uchronić się przed tego typu oszustwem? O tym w Dzień Dobry TVN mówił nadkom. Robert Szumiata z Komedy Rejonowej Policji Warszawa Mokotów.

  W grudniu złodzieje wykorzystują przedświąteczny rozgardiasz. Jakie metody stosują? Czy przed złodziejami można się ustrzec? Na co zwrócić uwagę? I kogo lepiej nie wpuszczać do domu? O tym w Dzień Dobry TVN Rzecznik Prasowy Komendy Głównej Policji mł. insp. Mariusz Ciarka.

  Kieszonkowcy uwielbiają tłum i przedświąteczne zamieszanie. Jak nie dać się im okraść? O tym w Dzień Dobry TVN mówili były policjant Marcin Taraszewski "Elvis" i nawrócony przestępca "Fryzjer". Panowie są prowadzącymi program "Złodzieje".

  Ministerstwo rolnictwa planuje wprowadzenie obowiązku czipowania zwierząt. Dlaczego warto to robić? W jakich miejscach umieszcza się czip? Czy zwierzę go czuje? Czy urządzenie może wywołać stan zapalny? Jakie dane zawiera czip? Czy na rynku są gpsy, które można wszczepić pod skórę zwierzaka? Na pytania odpowiadał gość Dzień Dobry TVN lekarz weterynarii Franek Paśko.

  To bardzo tajemnicza historia - od dwóch lat z pomorskich grobów znikają kości. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy wykładowcę prawa karnego dra Mateusza Woińskiego, aby zapytać kto i dlaczego miałby kraść kości z grobów. Dowiedzieliśmy się również, kiedy doszło do pierwszych udokumentowanych kradzieży zwłok.

  Dane klientów czterech dużych banków wyciekły do darknetu i zostały wystawione na sprzedaż. Czy możemy się chronić przed tego typu kradzieżami? Co nam grozi, kiedy nasze dane zostaną skradzione? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN eksperta ds. bezpieczeństwa w sieci Mariusza Sokołowskiego.

  Co aktorka Katarzyna Bujakiewicz robiła w centrum Krakowa? Kradła rowery! Ambasadorka marki ŠKODA postanowiła sprawdzić, jak ludzie zabezpieczają swoje rowery i czy przechodnie reagują na kradzież roweru. W studiu Dzień Dobry TVN, razem z Radosławem Jaskulskim, ekspertem ŠKODA Szkoła Auto, opowiedziała nam o akcji WeLoveCycling i o tym, jak zabezpieczyć się przed kradzieżą roweru.

  Podczas pobytu na wakacjach, nasze mieszkanie może zostać okradzione. Czym kierują się złodzieje typując mieszkanie do włamania? Na co polują? Jak się zabezpieczyć przed kradzieżą? Jak w prosty sposób sprawdzić, czy nasze mieszkanie jest łakomym kąskiem dla złodziei? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: byłego rzecznika Komendy Głównej Policji Krzysztofa Hajdasa i eksperta ds. bezpieczeństwa Stefana Siudalskiego.

  Złodzieje sklepowi to plaga. Potrafią wynieść niemal wszystko. Jakie mają sposoby na przechytrzenie sprzedawców i osób okradanych? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dr Mariusz Sokołowski z UW. Obok niego usiadł na kanapie muzyk i satyryk Krzysztof Skiba. Co ma wspólnego z tematem? Zobaczcie, o co apelowała Dorota Wellman.

  Z niedzieli na poniedziałek w jednym z paryskich hoteli Kim Kardashian została okradziona. Zginęła jej biżuteria o wartości 14 mln dolarów. Podobno gwieździe ukradziono pierścionek zaręczynowy. O kulisach zajścia w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała Agnieszka Jastrzębska.

  Kilka lat temu tabloidy rozpisywały się o tzw. aferze futrzanej, której jedną a bohaterek była Monika Janowska. Według ich doniesień Pani Monika wyniosła z amerykańskiego sklepu futra, za które nie zapłaciła. Sąd amerykański oczyścił ją z zarzutów, a polski uznał, że cała historia została sfabrykowana przez media plotkarskie. Monikę Janowską zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby odniosła się do sprawy. Jak żyje się z takim oskarżeniem? Dlaczego mąż Pani Moniki - Robert Janowski - podczas trwania sprawy złożył oświadczenie o ich rozstaniu?

  Wakacje to, niestety, czas wzmożonego działania złodziei. Nasz gość „Fryzjer” jeszcze kilka lat temu był złodziejem, teraz wspólnie z policjantem, który kiedyś wsadził go za kratki prowadzą program na TVN Turbo - „Złodzieje". W studiu Dzień Dobry Wakacje zdradził nam kilka tajników "pracy" złodzieja oraz kilka sposobów na zabezpieczenie mieszkanie przed włamaniem.

  Andrzej Stankiewicz, który przygotował dzisiejszy przegląd prasy, zwraca uwagę na teksty, w których napisano, na co polskie państwo przeznacza nasze podatki, jakie zmiany w programie 500 plus szykuje rząd i, jak dyrektorzy okradają własne firmy.

  Sklepikarze żalą się, że złodzieje są coraz bardziej zuchwali i nawet nie kryją się z tym, że mają zamiar wyjść z towarem, za który nie zapłacili. Zatem, jak właściciele sklepów mogą bronić się przed kradzieżami? Czy mogą zatrzymać złodzieja do czasu przyjazdu policji? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN podinspektor Magdalenę Bieniak z Komendy Stołecznej Policji. Natomiast z socjologiem Tomaszem Sobierajskim zastanawialiśmy się, z jakich powodów Polacy kradną.

  Wiele osób korzysta z kart zbliżeniowych. Podobno zaczęli to wykorzystywać złodzieje, którzy - przy pomocy zdalnych terminali - ściągają pieniądze z naszych kart. Czy rzeczywiście jest to możliwe? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki zapytał o to Łukasza Dajnowicza z Komisji Nadzoru Finansowego i specjalistę ds. zabezpieczeń elektronicznych Adama Haertle.

  To była najbardziej spektakularna kradzież w historii polskiej kryminalistyki. Doszło do niej w lipcu 2015 roku. Konwojent, pracownik firmy ochroniarskiej rozwoził gotówkę do bankomatów. Wykorzystując nieuwagę pozostałych ochroniarzy, odjechał furgonetką pełną pieniędzy. Mężczyzna porzucił samochód i ślad po nim zaginął. Po kilku miesiącach udało się go ująć. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Rzecznika Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji W Poznaniu mł. insp. Andrzeja Borowiaka, by zapytać o przebieg śledztwa i zatrzymania oraz zrabowane pieniądze. Dorota Wellman dowiedziała się również, jak skutecznie może przesłuchać Marcina Prokopa. Obecność inspektora tak podziałała na naszą prowadzącą, że spontanicznie przyznała się do pewnego przestępstwa. Zobaczcie, jakiego.

  Ginące przedmioty w polskich hotelach są ponoć standardem. Zjawisko postanowiła zbadać jedna z firm zajmujących się wyszukiwaniem ofert turystycznych. 71% procent uczestników ankiety przyznało się do hotelowej jumy. Co wynosimy najczęściej? Szafiarki jak to szafiarki, opróżniają szafy i wynoszą wieszaki :) Statystycznym Polakom zdarza się "zajumać" mini szampony, mydełka, papier toaletowy, ale też i nieco większe przedmioty, takie jak telewizor, a nawet ... łóżko! Jak to możliwe? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Ośmiu gimnazjalistów z Gdańska: Mateusz, Dawid, Kosma, Kuba, Mateusz, Maksymilian, Maciej i Rafał wykazało się sporą odwagą. Chłopcy, idąc na trening, usłyszeli wołanie o pomoc starszej pani, która właśnie została okradziona. Bez wahania okrążyli podejrzaną o kradzież kobietę. Nie mieli żadnych obaw i wątpliwości? Skąd w nich ta dojrzałość? Która ze sportowych gwiazd postanowiła się z nimi skontaktować? Z chłopcami rozmawiał korespondent Dzień Dobry TVN Adam Kasprzyk.