Ogród zoologiczny w Lubinie podzielił się druzgocącą informacją. Nie żyje koza, która prawdopodobnie uległa zatruciu. Z relacji zoo wynika, że zwierzę było dokarmiane przez gości.
Które cieszą się szczególnym zainteresowaniem?
Sprawdź, co było w ogródku mężczyzny.
Trwa konkurs na imiona dla kózek miniaturek.
Justyna Skowrońska zajmuje się terapią z wykorzystaniem rogatych zwierząt domowych.
W trzecim odcinku programu "Na tropie dzikich zwierząt" Dawid Andres i 11-letni Stefan odwiedzą chińską prowincję, gdzie będą poszukiwać kóz.
Sasza to najbardziej znany koziołek na świecie. Urodził się na wschodzie Ukrainy w marcu zeszłego roku. Miał kilka dni, kiedy trafił pod opiekę Fundacji "ADA" w Przemyślu. To instytucja, w której pomoc znajdują wszystkie rasy i gatunki zwierząt.
Aneta Pająk razem z mężem przeprowadziła się do niewielkiej wsi Wysoka, tuż przy czeskiej granicy. Małżeństwo kupiło popegeerowskie gospodarstwo i zamieszkało w nim razem ze stadem 400 kóz.
Mleku koziemu daleko do popularności, jaką cieszy się mleko krowie. Jednak drobne wady w pełni rekompensują cenne właściwości koziego mleka.
Na "kozie" zagrał były uczestnik "Mam Talent" Jacenty Ignatowicz.
W poszukiwaniu kulinarnych inspiracji Mikołaj Rey wybrał się do Złotnej, niewielkiej wsi położonej w województwie warmińsko-mazurskim. Pasjonat wyzwań gastronomicznych odwiedził ekologiczne gospodarstwo, słynące z produkcji koziego sera. Jakie niespodzianki przygotowali dla niego właściciele farmy?
Agnieszka i Jarosław zamieszkali pod Krakowem i choć tego nie planowali – zaczęli hodować kozy. Obecnie wytwarzają mleczne produkty, które następnie rozprowadzają. Dlaczego warto kupować produkty kozie i kto szczególnie powinien po nie sięgać? Na te pytania odpowiedziała obecna w studio Dzień Dobry TVN Katarzyna Błażejewska-Stuhr, dietetyk kliniczny, psychodietetyk.
W małej wsi Przewóz, niedaleko Kędzierzyna-Koźla, w domu Agnieszki i Marka zamieszkały trzytygodniowe kózki. Jak to się stało, że małżeństwo stało się dla małych zwierzaków rodziną zastępczą? Sprawdziła to nasza reporterka Dagmara Kowalczyk.
Państwo Dybowscy na co dzień zajmują się hodowlą kóz i wyrabianiem pysznych serów. Ich hodowla nie jest jednak tradycyjna. Co sprawia, że ich gospodarstwo jest niezwykłe?
Pierwszy dzień meteorologicznego lata prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak przywitał w... koziej zagrodzie. Co tam robił? :)
Kozie przetwory stają się coraz bardziej popularne. Można kupić sery wędzone, dojrzewające, świeże, z dodatkiem przypraw. Idealne do przystawek, z powodzeniem zastępują ser żółty na kanapkach. W studiu Dzień Dobry TVN Mikołaj Rey zachwycał się kozimi serami. Który jest jego ulubionym?
Francja słynie z serów wszelkiego rodzaju. A jak nasz smakosz, Mikołaj Rey, ocenia polskie sery, a zwłaszcza kozi? Dlaczego kozy to wyjątkowo mądre zwierzęta i jakiej technologii wymaga produkcja kozich serów? Czy ser kozi jest zdrowszy niż krowi? W studiu Dzień Dobry TVN nie obyło się też bez bajki o księciu i żabie, bez całowania kozy i narzeczonej Marcina Prokopa - lokatorce berlińskiego ZOO. Po co Marcinowi Prokopowi zdjęcie kozy w telefonie? :)
Choć w Polsce najbardziej popularny jest ser z mleka krowiego, kozi także posiada grono wiernych zwolenników. Czy krytyk kulinarny i jednocześnie nasz podróżnik kulinarny - Maciej Nowak - też należy do tego grona?