O życiu z wyrokiem opowiedziała w rozmowie z Igą Dzieciuchowicz z TVN24.
38-latek z dnia na dzień stał się bardziej zmęczony, napalony i agresywny. Dodatkowo stracił węch i smak.
W kwietniu w poznańskim szpitalu pacjentka zmagająca się z nieoperowanym, pierwotnym guzem mózgu przeszła operację z wykorzystaniem terapii NanoTherm. Glejaka, czyli złośliwego guza mózgu nie można usunąć w całości, a operacja dla 39-letniej pacjentki była jedyną szansą na wydłużenie życia. O specyfice terapii, rokowaniach i przełomowej operacji opowiedział nam dr Jakub Moskal – neurochirurg, Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego w Poznaniu.
"Moja misja się nie zakończyła".
"To takie szczyty w szczytnym celu".
Informacje śmierci wokalisty przekazał zespół oraz jego żona Kelsey Parker.
Shauna Rae, mając 22 lata, mierzy zaledwie 116 cm wzrostu. Jej życie to nie tylko walka o zdrowie, ale też o traktowanie adekwatne do wieku. - Jestem wystarczająco dobra - powiedziała w rozmowie z Adamem Barabaszem z serwisu dziendobry.tvn.pl.
Tom Parker przez kilka tygodni był nieobecny w social mediach. Teraz zdradził jaki był tego powód. Muzyk wyznał, że zdiagnozowano niego śmiertelnego glejaka. Jak dowiedział się o chorobie i dlaczego zdecydował się o niej opowiedzieć?
W szpitalu w Puszczykowie odbyła się przełomowa operacja usuwania glejaka z wykorzystaniem kwasu ALA i promieniowania ultrafioletowego. Zabieg został przeprowadzany w ciemności. Pacjentem, który go przeszedł jest 60-letni Ryszard Szczyrba.
Dwa lata temu pani Agnieszka zachorowała na glejaka wielopostaciowego - to złośliwy nowotwór mózgu, na który nie ma lekarstwa. W listopadzie 2017 przeszła pionierski, na skalę światową, zabieg polegający na wewnątrznaczyniowym podaniu leku do złośliwego guza mózgu. O tym, jak dziś czuje się pacjentka oraz o nowatorskiej metodzie leczenia nowotworów, opowiedział nam dr Michał Zawadzki, koordynator Pracowni Neuroradiologii Interwencyjnej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.
Były rzecznik SLD Tomasz Kalita choruje na glejaka. Od jakiegoś czasu apeluje do polskich polityków, aby zalegalizowali olej z konopi indyjskich, który przez niektórych lekarzy - przy spełnieniu pewnych warunków - jest uważany za środek leczniczy. Tomasza Kalitę i jego narzeczoną - Annę Monkos gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Powiedzieli nam o postępach w walce o zdrowie i medyczną marihuanę. Dlaczego - według Pana Tomasza - polscy politycy boją się oleju z konopi indyjskich? Jakie były pierwsze symptomy choroby? Panu Tomaszowi życzymy zdrowia i wytrwałości, a parze wiele szczęścia z okazji zbliżającego się ślubu.
Glejak wielopostaciowy jest najtrudniejszym do leczenia nowotworem mózgu. Według statystyk, po pierwszej diagnozie ponad 90% pacjentów umiera w ciągu 18 miesięcy. Radioterapia i chemioterapia nie pomagają, a ewentualne usunięcie guza prowadzi do poważnych skutków ubocznych. Zespół doktorantów SGGW wydał wojnę glejakowi. Ich bronią jest grafen. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy biotechnologa dr Martę Grodzik i biologa dr Sławomira Jaworskiego, aby zapytać ich o szczegóły dotyczące badań i perspektywy wprowadzenia tej metody do lecznictwa.
Aneta Boruta od czterech lat choruje na nowotwór mózgu. Nie da go się usunąć w całości. Aneta jednak nie starci nadziei. Skoro nie może go pokonać - postanowiła go pokochać. Humorystycznie nazywa go "gadem". Wydała książkę „Oswoić swojego raka” . W studiu Dzień Dobry TVN była naszym gościem. Towarzyszyła jej mama.