Prokuratura potwierdza informację po sekcji zwłok.
Wyniki testu DNA były dla nich wstrząsem.
Mama Tiffany ważny powód, by ukryć prawdę przed nią prawdę.
- Pomyślałam, że zaszła pomyłka - podkreśliła kobieta.
Simon Dorante-Day to 57-letni Australijczyk, który uważa, że jest nieślubnym synem Karola III i księżnej Kamili.
Czy dowiedział się, co się stało?
To, jak jemy oraz jak często ćwiczymy czy sięgamy po używki ma wpływ na nasze DNA.
"Sprawa budzi ogromne kontrowersje".
Są nowe badania: "Byłam zaskoczona"
Aktorzy poddali się badaniu na potrzeby programu telewizyjnego.
Naukowcy z University of Cambridge podjęli się analizy zmian w DNA, które zachodzą u pacjentów onkologicznych. Te największe, jak do tej pory badania pozwolą wykryć nowe, potencjalnie rakotwórcze mutacje. Dzięki analizie możliwe będzie opracowanie jeszcze skuteczniejszych metod leczenia nowotworów.
Brittany i Briana Salyers to bliźniaczki jednojajowe. Ta pierwsza wyszła za mąż za Josha, a druga za Jeremy'ego, którzy również są bliźniakami. Jak potoczyła się ich historia?
Indyjski regulator rynku leków wydał zgodę na użycie w sytuacji wyjątkowej preparatu przeciw COVID-19 firmy Zydus Cadila. To pierwsza na świecie szczepionka DNA przeciwko koronawirusowi. Jakie są dane dotyczące skuteczności ZyCoV-D?
Chińska firma BGI produkująca testy prenatalne zbiera dane genetyczne kobiet w 50 krajach, w tym w Polsce. Jak zachwala, można dzięki nim uniknąć amniopunkcji. Jednak zdaniem Amerykanów, duża baza DNA może być wykorzystywana przez chińską armię do stworzenia genetycznie ulepszonych żołnierzy. Jak to możliwe?
Geny decydują nie tylko o kolorze włosów czy ewentualnych problemach zdrowotnych. Zapisane w nich informacje mówią bardzo dużo o naszym pochodzeniu. Dzięki odpowiednim testom możemy odkryć np. skąd pochodzili nasi przodkowie i z kim możemy być spokrewnieni. Gdzie i jak wykonuje się takie badania? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Karoliną Szlęzak, genealogiem.
Test DNA pokazuje nam, jakich grup etnicznych geny mamy, z jakich regionów geograficznych pochodzimy oraz jakie osoby, które także wykonały test, są do nas genetycznie podobne. Elżbieta Koczar zapragnęła poznać historię swojej rodziny. Dzięki testowi odnalazła bliskich w USA.
Chiński naukowiec He Jiankui twierdzi, że stworzył pierwsze na świecie dzieci ze zmodyfikowanym DNA. Mają nimi być bliźniaczki urodzone kilka tygodnie temu. Co o tych doniesieniach, które zelektryzowały świat sądzą goście Dzień Dobry TVN: ginekolog i położnik dr n. med. Grzegorz Południewski oraz genetyk molekularny dr Monika Gos? Czy według nich taka modyfikacja jest możliwa?
Prof. dr. hab. med. Krystian Jażdżewski i jego zespół specjalizują się w badaniu genów. Na podstawie uzyskanych informacji są w stanie określić predyspozycje pacjenta do zachorowania na nowotwór. Takie badania są wykonywane na świcie już od pewnego czasu. Co więc wyróżnia polski projekt? Po pierwsze jego globalność - genetycy chcą zbadać populację całej Polski, a po drugie cena - koszt badania to jedyne 400 złotych zamiast 2 000 euro. Czy pacjent może liczyć na pomoc zespołu profesora Jażdżewskiego po postawieniu diagnozy? Jak trafić pod ich skrzydła? I czy istnieje szansa na refundację jeśli nie stać nas na badanie?
Z punktu widzenia nauki odtworzenie zwierzęcia na podstawie DNA jest już możliwe. Mimo iż, w tej chwili kosztuje to około 100 tysięcy dolarów i ... jest zakazane prawnie, to jedna z lubelskich firm ma w swojej ofercie "Pamiątkę DNA". Na czym polega ta usługa i czy na podstawie danych przechowywanych w takiej postaci, będzie możliwe sklonowanie zwierzęcia za 20, 30 lat? W studiu Dzień Dobry TVN o swoich ukochanych czworonogach i stosunku do ich ewentualnego klonowania opowiedzieli nam: Dawid Woliński i Aneta Awtoniuk.
Dr inż. Adam Kuzdraliński jest pomysłodawcą urządzenia, które "zmieni świat rolnictwa i tym samym każdego z nas". Aktualnie w produkcji rolniczej nadużywa się pestycydów... profilaktycznie. Nie wiadomo bowiem co może roślinie zaszkodzić. Urządzenie, które zaprezentował nam nasz gość, pozwala dobrać konkretne środki do jej ochrony. Pozwala to ograniczyć ilość stosowanych środków ochronnych co przełoży się na oszczędności i sprawi, że konsumenci otrzymają produkty rolne ze znacznie mniejszą zawartością szkodliwych substancji.
Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu to powrót do przeszłości ludzkości. Można tam zobaczyć mamuty, dinozaury, komplet biżuterii Marii Teresy i zbiór największych i najstarszych meteorytów świata. Łukasz Radwan udał się w poszukiwania wymarłych gatunków.
Genodieta to sposób odżywiania dopasowany do profilu genetycznego konkretnej osoby. By poznać swój przyszły jadłospis, musisz przejść badanie DNA. Czy to kolejny dietetyczny mit, czy rewolucja w odchudzaniu? O tym w studiu Dzień Dobry TVN dietetyczka Agnieszka Piskała.
Diament po łacinie znaczy" niepokonany", "niezniszczalny". Oszlifowane diamenty to brylanty. Stosowane najczęściej w jubilerstwie, swoje miejsce znalazły także w upamiętnianiu bliskich, którzy już odeszli. O tzw. diamentach pamięci z ludzkiego DNA zrobiło się głośno za sprawą Violetty Villas. To właśnie z kosmyka włosów artystki stworzono dwa diamenty pamięci. Jak? Zobacz nasz reportaż!