Polka sądzi, że jest zaginioną Madeleine McCann. "Sprawa budzi ogromne kontrowersje"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Polka zaginioną Madeleine McCann?
Polka zaginioną Madeleine McCann?
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
21-letnia Julia stara się przekonać internautów, jak i polską oraz brytyjską policję, że może być zaginioną przed laty Madeleine McCann. Mieszkająca w Polsce młoda kobieta udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała, skąd wzięły się jej podejrzenia. Pokazała też zdjęcia z dzieciństwa. O szczegółach w przeglądzie prasy Dzień Dobry TVN opowiedziała Arleta Zalewska, dziennikarka "Faktów".

Zaginięcie Madeleine McCann

Pochodząca z Wielkiej Brytanii Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 roku. 4-letnia dziewczynka przebywała wówczas w miejscowości Praia da Luz w Portugalii. Jej rodzice, jak wynika z ich zeznań, zostawili ją w pokoju hotelowym około godziny 19:30 i udali się na kolację z przyjaciółmi. Mieli na przemian odwiedzać córkę. Około godz. 22:00 matka Madeleine zobaczyła puste łóżko i otwarte okno. Nie było śladu po jej córce. Wieść o zaginięciu McCann obiegła cały świat. Sprawa do tej pory nie została rozwiązana.

Polka sądzi, że jest zaginioną Madeleine McCann

21-letnia Julia z Polski założyła na Instagramie profil o nazwie "I am Madeleine McCann", gdzie publikuje rzekome dowody, które mają poświadczać, że to właśnie ona jest poszukiwaną Brytyjką. Jak twierdzi, jej matka i ojciec nie są jej biologicznymi rodzicami.

- Zamieszczając zdjęcia w Internecie pokazuje podobieństwa między sobą, Julią, a Madeleine. Pokazuje wiele szczegółów dotyczących wady oczu, pieprzyków. Żeby była jasność, o tym mówi dzisiaj cały świat. Julia w mediach społecznościowych w ostatnich kilku tygodniach zyskała milion obserwujących. [...] Twierdzi, że była też porwana, molestowana, przetrzymywana. Twierdzi, że to pamięta - mówiła Arleta Zalewska w Dzień Dobry TVN.

Na przestrzeni lat takich osób jak Julia, które twierdziły, że są Madeleine McCann, było wiele. Natomiast 21-letnia Polka zaapelowała o pomoc w skontaktowaniu się z rodzicami zaginionej Brytyjki, ponieważ chce wykonać testy DNA. 

- Dwie kluczowe dla tej historii kwestie. Pierwsza jest taka, że prawdziwi rodzice Madeleine McCann, jak pisze zagraniczna prasa, zgodzili się na zrobienie testu DNA, więc to pewnie rozstrzygnie wszystko. Druga, że prawdziwi rodzice Julii zabrali głos - podkreśliła dziennikarka "Faktów" TVN.

Dla nas jako rodziny oczywiste jest, że Julia jest naszą córką, wnuczką, siostrą, siostrzenicą, kuzynką i pasierbicą. Mamy wspomnienia, mamy zdjęcia. Julia również posiada te zdjęcia, bo zabrała je z domu rodzinnego wraz z aktem urodzenia, a także licznymi wypisami ze szpitali 
- czytamy w oświadczeniu opublikowanym na profilu "Zaginieni przed laty" na Facebooku.

Jak dodali, zawsze starali się zrozumieć wszelkie sytuacje, które działy się z Julią.

- Liczne terapie, leki, psychologowie i psychiatrzy - to wszystko Julka miała zapewnione. Nie była pozostawiona sama sobie. Groźby pod naszym adresem ze strony Julii, jej kłamstwa i manipulacje. Działalność w Internecie. To wszystko widzieliśmy i próbowaliśmy temu zapobiegać, tłumaczyć, prosiliśmy, by przestała - wyjaśniła rodzina. Ponadto nie zgadza się wiek dziewczyny 

- Madeleine miałaby teraz 19 lat, a nie 21. - Sprawa budzi ogromne kontrowersje - przyznała Arleta Zalewska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta, Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Jeff J Mitchell/Getty Images/Instagram.com

podziel się:

Pozostałe wiadomości