przegląd prasy

  przegląd prasy

  Michał Wójcik przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN wyjątkowy przegląd prasy. Dzienikarz pokazał gazety wydawane w 1918 roku. O czym w nich pisano? Czy na ich łamach pojawiały się głównie polityczne wiadomości?

  Michał Ogórek przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN wyjątkowy przegląd prasy. Otóż pokazał gazety wydawane w latach 30. ubiegłego wieku. O czym w nich pisano? Czy na ich łamach pojawiały się głównie pozytywne wiadomości? Co reklamowano w prasie? Pojawiały się już wtedy dodatki dla kobiet? Czy ówcześni dziennikarze zajmowali się życiem uczuciowym Józefa Piłsudskiego?

  Dzisiejszy przegląd prasy przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN Artur Andrus. Zwrócił uwagę m.in. na tekst dotyczący spotkania adwokatów z przedszkolakami, w wyniku którego uniewinniono owieczkę oraz artykuł o skarbówce polującej na porsche, które udają pomoc drogową. Przy okazji wyszło na jaw, dlaczego Dorota Wellman nie udziela się w mediach społecznościowych.

  Piątkowy przegląd prasy przygotowuje dla nas Jan Wróbel. Na jakie wiadomości zwrócił uwagę w tym tygodniu? Dowiedzieliśmy się przy okazji, że Janek zna pewnego ultrasa w sutannie.

  Subiektywny przegląd prasy poprowadził w Dzień Dobry TVN słynący z nietuzinkowego żartu Artur Andrus. A w prasie sprawy ważne i bardzo ważne: rekordowy optymizm panujący w Narodzie Polskim, bobry stresujące swym charakterystycznym sykiem trzodę na łomżyńskich pastwiskach, Siemiradzki, który może wrócić, konkurs na położną roku i bulwersująca kradzież 500 cegieł. Co jeszcze? Być może któraś gwiazda postanowiła pokazać światu swojego szwagra?

  Dzisiejszy przegląd prasy przygotował dla nas sprytny, mądry, odważny, uważny i kochający ludzi Jan Wróbel. Wrócił m.in. do sprawy spotu Ministerstwa Zdrowia, w którym króliki namawiały nas do rozmnażania. Dlaczego Janek nie chciałby mieć taty królika?

  Dzisiejszy przegląd prasy przygotował dla nas Rafał Madajczak z ASZ Dziennika. Informacje, na które zwrócił uwagę dotyczyły m.in. spotkań i porozumiewania się z kosmitami oraz tajemnicy wspólnych wyjść Mai Ostaszewskiej i Magdaleny Cieleckiej. Jakie inne dobre wiadomości znalazł w prasie? Rafał pokazał również "pierwszą porządną rozkładówkę" w pewnej gazecie.

  W drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji wygrał Emmanuel Macron. Jak wyniki skomentowały polskie gazety? Co jeszcze przygotowały dla swoich czytelników? O tym w przeglądzie prasy, w studiu Dzień Dobry TVN, mówił Andrzej Stankiewicz.

  Wczoraj we Francji odbyły się wybory prezydenckie. Do drugiej tury przeszli: centrysta Emmanuel Macron i kandydatka skrajnej prawicy Marine Le Pen. Kto ma szansę na ostateczną wygraną? Zastanawialiśmy się nad tym z gościem Dzień Dobry TVN dziennikarzem Andrzejem Stankiewiczem.

  Odkrycie przez Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego państwa San Escobar zostało docenione przez społeczność internetową, a nawet prasę zagraniczną. Sami zobaczcie ;)

  Trzeciego października tego roku kobiety wyraziły swój sprzeciw wobec zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji. Czarny poniedziałek był szeroko komentowany w prasie. W jaki sposób? O tym w Dzień Dobry TVN dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska. Powiedziała również, co jej się wczoraj przytrafiło.

  W jednej z gazet pojawiła się informacja, że do TVN przechodzi Krzysztof Ibisz. W jakim programie będzie można go zobaczyć? Zobaczcie, jak na tę informację zareagował prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop.

  Rysownik Henryk Sawka to - jak mówi Marcin Meller - człowiek, który dwiema kreskami i jednym zdaniem podsumowuje rzeczywistość. Jak poradził sobie z przeglądem prasy? Zobaczcie, co narysował w studiu Dzień Dobry TVN.

  W przeglądzie prasy Andrzeja Stankiewicza nie mogło zabraknąć informacji o wczorajszym zwycięstwie reprezentacji Polski podczas Euro 2016. Jak je oceniają polscy dziennikarze? Było też m.in. o ciemnej stronie tych mistrzostw, zmianie "selekcjonera" polskich finansów i pomocy dla "frankowiczów".

  Katarzyna Montgomery, w Dzień Dobry TVN, o doniesieniach prasowych polskich tygodników. Które artykuły najbardziej zainteresowały redaktor naczelną "Zwierciadła"?

  Przegląd prasy przygotowała dla widzów Dzień Dobry TVN Dominika Wielowieyska. Poruszyła temat relacji Brukseli z Warszawą, protestu pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka i najlepiej płatnej na świecie sezonowej pracy.

  Przegląd prasy przygotowała dla widzów Dzień Dobry TVN Monika Olejnik. Nie tylko poruszyła tematy polityczne, ale także te związane z reprezentacją Polski w piłce nożnej i jej występie w EURO 2016. Liczymy na częstsze wizyty Moniki Olejnik w naszym studiu.

  W Przeglądzie prasy Bartek Węglarczyk skomentował wyścig o fotel prezydenta USA oraz wyniki wyborów w Austrii. Zwrócił również uwagę na artykuł o serialach nowej generacji. Dlaczego Wikingowie nie przypadli do gustu prowadzącemu Dzień Dobry TVN Marcinowi Prokopowi i dlaczego puszcza polskie napisy podczas oglądania polskich seriali?

  Podczas jednego z wieców wyborczych Hillary Clinton - jej mąż Bill powiedział, że Polska i Węgry wolą rządy autorytarne. Tę wypowiedź byłego prezydenta USA skomentował w przeglądzie prasy Bartek Węglarczyk.

  Ostatnio głośno się zrobiło o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce. Na ten temat zwrócił również uwagę Andrzej Stankiewicz. W przeglądzie prasy gość Dzień Dobry TVN powiedział również o pomyśle utworzenia w prokuraturach samodzielnych działów do spraw błędów medycznych i powstaniu nowego zawodu - chrześcijańskiego doradcy finansowego.

  Widzom Dzień Dobry TVN przegląd prasy zaprezentowała Agata Passent. Zwróciła uwagę na felieton Szymona Majewskiego, skierowany do małżeństw ze stażem oraz artykuł, w którym radzą, jak ukarać źle zachowującego się pracownika. Marcin Prokop wyjaśnił przy okazji różnicę między upomnieniem i naganą. Czy nasz prowadzący był kiedykolwiek wzywany na dywanik?

  Przegląd prasy przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN Andrzej Stankiewicz. Zwrócił uwagę na artykuł, według którego osoby zarabiające 700 tys. zł rocznie mogą zaoszczędzić na podatku dochodowym nawet 190 tys. zł oraz teksty dotyczące KOD-u i ewentualnego poparcia przez PiS Donalda Tuska w staraniach o drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej.

  Prasę przeglądała dziś Paulina Reiter. Jej uwagę zwróciły głównie artykuły poświęcone uchodźcom. Jak zauważa dziennikarka, temat ten może ponownie podzielić Europę. Dlaczego?

  Andrzej Stankiewicz, który przygotował dzisiejszy przegląd prasy, zwraca uwagę na teksty, w których napisano, na co polskie państwo przeznacza nasze podatki, jakie zmiany w programie 500 plus szykuje rząd i, jak dyrektorzy okradają własne firmy.

  Poprosiliśmy Andrzeja Stankiewicza, aby przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN pozytywny przegląd prasy. Nie było to proste zadanie, ale w końcu się udało. Wśród informacji, które znalazł były te na temat zarobków urzędników i... byków oraz szansy Angeli Merkel na czwartą kadencję.

  Tym razem przegląd prasy przygotowała dla Was Karolina Korwin Piotrowska. Zwróciła uwagę na wywiad z aktorką Kingą Preis i idolem nastolatek Dawidem Kwiatkowskim.

  Przez 8 lat pracy w Dzień Dobry TVN Bartek Węglarczyk dał się poznać jako lew salonowy i specjalista do spraw poważnych. Niestety postanowił nas zostawić i wypłynąć na inne wody. Przygotowaliśmy dla niego niespodziankę. Zobaczcie, jak Bartek na nią zareagował! :)