23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Wielu rodziców myli bunt nastolatka z tą właśnie chorobą. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym, jak je rozróżnić i jak pomóc dziecku w tej sytuacji.
"Sprawdza mnie, krzyczy".
Każdy rodzic doskonale wie, że dziecko w 2. roku życia przechodzi tzw. bunt. Jak się jednak okazuje, w późniejszym okresie także mogą się pojawić podobne problemy wychowawcze – z siedmiolatkiem. Dlaczego pociecha łatwo daje się wyprowadzić z równowagi i krzyczy?
Co robić, jeśli nastolatek stwierdzi, że nie chce już chodzić do kościoła? O tym rozmawiamy z ks. Karolem Gawrysiem.
Większość nastolatków przechodzi fazę buntu. W tym okresie nie chcą się podporządkować i przyjąć tego, czego, co mówią do nich dorośli. Jak porozumieć się dzieckiem, które nie chce rozmawiać ani z tatą, ani z mamą? Jakich błędów nie popełnić i nie zrazić do siebie nastolatka? Rodziców, którzy chcą znać odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy na bezpłatny webinar: "Co stoi za buntem nastolatka?".
Dla wielu rodziców zakupy z małymi dziećmi bywają kłopotliwe. Znudzone maluchy buntują się, a inne chcą po prostu postawić na swoim przy wyborze określonych produktów. Jedna z mam pokazała taką sytuację, która wydarzyła się w sklepie obuwniczym.
Przekłuwanie uszu u małych dzieci to temat, który spotyka się ze skrajnymi reakcjami. Dla wielu mam to niegroźny zabieg, któremu można poddać nawet niemowlęta, inne zdanie mają z kolei profesjonalni piercerzy.
Zmartwiona prosi o radę fanów.
"Martwię się o nią, bo nie chcę, by ten człowiek zniszczył jej życie".
Jak je zmotywować? O tym opowiedział dr Mateusz Grzesiak.
Skąd jest w nas taka niezwykła łatwość i lekkość wydawanie osądów i opinii, wręcz słownego znęcania się nad matkami? Dlaczego wydaje nam się, że mamy do tego prawo? Nie mamy! Nie mamy prawa mówić, co jest dobre, a co złe. Jeśli chcemy coś powiedzieć, napisać to przemyślmy to dwa razy, bo jakiejś mamie lub kochającemu tacie możemy zwyczajnie odebrać nadzieję i siłę, tak bardzo potrzebną w walce o dziecko.
W nowych odcinkach pojawią się Jan Wieczorkowski, Magdalena Turczeniewicz, Krzysztof Piątkowski, Lidia Sadowa, Natalia Jędruś i Maciej Kucharski. Zobaczymy także nowe gwiazdy.
"Bunt!" zdobył serca wielu widzów. Tomasza Wilka, byłego dyrektora młodzieżowego ośrodka wychowawczego, gra Jan Wieczorkowski. Czy w rzeczywistości można spotkać podobną postać? O to aktor zapytał Marcina Polańskiego, pracownika MOW i konsultanta merytorycznego serialu.
"Bunt" to piosenka promująca nowy serial TVN i Player.pl o tym samym tytule. Widzowie mogą śledzić losy jego bohaterów codziennie od poniedziałku 31 stycznia. Na naszej scenie serialowy utwór wykonali aktorka Małgosia Majerska i raper B.R.O.
31 stycznia na antenie TVN swoją premierę będzie miał serial "Bunt!". W roli Tomasza Wilka, byłego dyrektora młodzieżowego ośrodka wychowawczego zobaczymy Jana Wieczorkowskiego. Czy aktor w młodości wyrażał sprzeciw? Przeciwko czemu się buntował?
Jak wyglądałby świat, gdybyśmy się nie buntowali? Czy możliwe byłyby zmiany? Gwiazdy stacji TVN postanowiły dać wyraz swojej niezgodzie. Na chwilę przed premierą serialu "Bunt", powiedziały na głos, co ich boli. Kto wziął udział w projekcie?
"Może nienawiść jest jedyną budującą wartością w waszym smutnym życiu".
Już od 31 stycznia widzowie TVN od poniedziałku do piątku będą mogli śledzić przygody nowych bohaterów serialu "Bunt!". To opowieść o tym, że chwilami wszyscy - bez względu na wiek - musimy się zbuntować. W głównej roli w produkcji pojawi się Jan Wieczorkowski.
"Każda z nas może w sobie znaleźć element buntu"
Przed nami jesień i kolejne obawy związane z czwartą falą pandemii. Przedsiębiorcy już dziś zapowiadają, że tym razem nie pozwolą na zamknięcie biznesów. Co więcej, szykują oni poduszki finansowe i zwolnienia.
Wolne media to wolny wybór każdego z nas - co zamierzamy oglądać, czytać czy słuchać. 10 lutego w symboliczny sposób zobaczyliśmy, co się stanie, jeżeli zabraknie w nich niezależności. TVN stał się częścią akcji "Media bez wyboru", będącej protestem przeciwko planowanej przez rząd obciążającej je daninie. Dlaczego ten podatek może doprowadzić do poważnych turbulencji na rynku? W naszym programie wyjaśniał to Bartosz Hojka, prezes zarządu Agory.
Wielu przedsiębiorców z Podhala, w tym ci, którzy wynajmują kwatery i prowadzą stacje narciarskie, zamierza otworzyć swoje działalności po 17 stycznia i to bez względu na ewentualne dalsze obostrzenia. W tym celu powstała inicjatywa Góralskie Veto, która zrzeszyła kilkuset przedsiębiorców.
Dzieci gwiazd nie zawsze zachowują się tak, jak pragnęliby tego ich rodzice. O najsłynniejszych buntownikach i czarnych owcach cieszących się popularnością rodzin opowiedziała Sandra Hajduk.
Do niecodziennego zajścia doszło na warszawskiej Pradze Północ. Mieszkańcy ulicy Stalowej chcieli ratować rosnące tam drzewa i w przeciągu 1,5 godziny zdjęli osiem metrów kwadratowych płyt chodnikowych, połączyli misy drzew oraz nasadzili zieleń. Ich inicjatywa wzburzyła urzędników.
Rzecz się miała w Korei. Pewna gospodyni domowa, zapewne zmęczona sprzątaniem, postanowiła "przyciąć komara". I jak przystało na każdą porządną Koreankę, położyła się na podłodze. Aby nie tracić czasu, zostawiła włączony odkurzacz, który miał w tym czasie ogarnąć dywany. Obudziło ją szarpanie za włosy. Z przerażeniem stwierdziła, że podstępnie zaatakował ją odkurzacz. Tę scenę odtworzył dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer, którego mottem jest: "Jak nie poczujesz, to nie wiesz". Do jakich wniosków doszedł? Czy czeka nas wojna z maszynami, które powoli zaczynają się buntować? Które maszyny najczęściej okazują swoje niezadowolenie? Uwaga! Będzie bolało :)
Najstarszy, mający 101 lat, maratończyk na świecie ogłosił, że przechodzi na emeryturę. Czy jesień życia i emerytura przestały już być „końcem życia” i stają się „drugą młodością”? O nowym, coraz popularniejszym, modelu przeżywania starości rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z dziennikarzem Jerzym Iwaszkiewiczem i socjologiem Konradem Majem.
Czy tydzień spędzony pod dachem "Surowych rodziców" dał coś zbuntowanemu Dawidowi Koniecznemu, który był agresywny, szantażował rodziców, spóźniał się do szkoły, palił i często chodził na imprezy? Czy eksperyment wychowawczy się powiódł? Dawidowy towarzyszył "surowy tata" Lech marczak. O komentarz poprosiliśmy w Dzień Dobry TVN psycholog Martę Żysko-Pałubę.