Związki i seks

Sposoby na powiększenie penisa – jelqing i ćwiczenia z obciążeniem

Związki i seks

Fot. tarasov_vl / Getty Images

Wielkość męskiego przyrodzenia to często temat dowcipów, ale również powód frustracji. Wielu panów zastanawia się, jak powiększyć sobie penisa i czy jest to możliwe. Choć nie ma naukowych dowodów na skuteczność ćwiczeń na powiększenie członka, na pewno warto wypróbować ten sposób.

Panowie nieusatysfakcjonowani długością swojego penisa szukają sposobów na jego powiększenie. Choć istnieją metody inwazyjne – operacyjne lub polegające na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego – mężczyźni często próbują osiągnąć pożądany efekt, wykonując ćwiczenia penisa. Istnieje grupa czynności, które mogą przynieść oczekiwane rezultaty, jednak warunkiem jest ich regularne wykonywanie przez długi czas. Domowe sposoby na powiększenie członka lepiej sprawdzą się u młodych mężczyzn – im później zacznie się stosować te rozwiązania, tym dłużej trzeba czekać na efekty. Jak dotąd nie potwierdzono skuteczności gimnastyki penisa – nie istnieją żadne badania, na których można się oprzeć.

Więcej:

Ćwiczenia na powiększenie penisa

Jelqing to popularny sposób na powiększenie penisa, polegający na wykonywaniu ćwiczeń rozciągających. Metoda opiera się na regularnym i niemal codziennym masowaniu członka z wykorzystaniem jednej z kilku technik. Polegają one na zastosowaniu ucisku, który powoduje wzrost ciśnienia krwi, a w konsekwencji prowadzi do nabrzmienia penisa. Trzeba jednak rozróżnić jelqing i masturbację – podczas ćwiczeń powiększających członka nie może dochodzić do pełnej erekcji. Muszą one być wykonywane ostrożnie, ponieważ zbyt mocne pocieranie prowadzi do otarć naskórka, zaczerwienienia, a nawet do pojawienia się zasinienia. W takich sytuacjach należy przerwać ćwiczenia na kilka dni i poczekać, aż objawy ustąpią, a siniaki znikną.

Jak powiększyć penisa domowym sposobem? Techniki

Istnieje kilka technik służących powiększaniu członka. Jelqing podstawowy polega na chwytaniu podstawy penisa kciukiem i palcem wskazującym (uścisk typu obręcz), wykonaniu kilku stanowczych, ale nie za mocnych uciśnięć, a następnie przesuwaniu dłoni w stronę żołędzi. Takie ćwiczenie powinno trwać 15–20 minut – najlepiej zrobić około 50 powtórzeń. Należy pamiętać o tym, że członek nie może znajdować się w pełnym wzwodzie. Jeśli tak się stanie, gimnastykę trzeba przerwać i odczekać, aż wzwód ustąpi. Innym ćwiczeniem powiększającym jest tzw. kręcenie korbą, czyli wykonywanie ruchów okrężnych. W przypadku tego rozwiązania należy chwycić penisa poniżej żołędzi (musi to być robione bardzo delikatnie). Po 2–3 miesiącach wykonywania podstawowych ćwiczeń, gdy więzadła są przygotowane, można przejść do stosowania bardziej zaawansowanych technik, takich jak uderzanie penisem i rozciąganie na boki albo dwustronne. Pierwsza z nich polega na uderzaniu członkiem o brzuch i dłoń. W trakcie ćwiczenia trzeba pamiętać o chronieniu ręką jąder i wykonać około 200–300 powtórzeń. Rozciąganie natomiast przeprowadza się w pozycji siedzącej lub stojącej – powinno się je przerwać, jeśli zaczyna sprawiać ból. Można w ten sposób ćwiczyć 2–3 razy w tygodniu. Przy rozciąganiu dwustronnym należy ciągnąć członek do dołu, jednocześnie odginając do tyłu tułów, technikę polegającą na odciąganiu na boki wykonuje się w pozycji stojącej w rozkroku. Polega ona na ciągnięciu penisa w dół przy jednoczesnym poruszaniu na boki i dotykaniu raz jednej, raz drugiej nogi.

Panom walczącym o większy rozmiar członka zaleca się także ćwiczenie polegające na napinaniu i rozluźnianiu mięśni odbytu – przestrzeń między odbytem a prąciem pozostaje w tym momencie napięta.

Można również pokusić się o wykonywanie ćwiczeń z obciążeniem – najpierw należy doprowadzić do pełnego wzwodu, a następnie w pozycji siedzącej położyć na członku złożony ręcznik. Technika polega na unoszeniu ręcznika penisem poprzez napinanie mięśnia łonowo-guzicznego. Po pewnym czasie stosowania jej ręcznik można zmoczyć, aby zwiększyć jego ciężar.

Najlepszy sposób na powiększenie penisa – jak się przygotować?

Przed przystąpieniem do ćwiczeń na powiększenie penisa warto dokonać pomiarów w stanie zwiotczenia i erekcji, aby móc kontrolować efekty. Dobrze jest także notować, które techniki były stosowane i z jaką częstotliwością. Do gimnastyki penisa przyda się środek nawilżający – lubrykant albo nawet oliwka dla dzieci. Odpowiednie nawilżenie ułatwi wykonywanie ćwiczeń, a także zapobiegnie podrażnieniom i otarciom naskórka. Przed rozpoczęciem codziennej gimnastyki członek trzeba rozgrzać, najlepiej puścić na niego strumień ciepłej wody lub zastosować ciepły kompres (chodzi tu o rozszerzenie naczyń krwionośnych). Rozgrzewanie nie powinno trwać dłużej niż 5 minut. Nawet jeśli ćwiczenia na wydłużenie penisa nie przyniosą oczekiwanych efektów, mogą pomóc w osiąganiu większej satysfakcji ze współżycia.

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości