Styl życia

Z miłości do szczurów założyły Krakowski Dom Tymczasowy "Ogryzek". Na czym polega opieka nad gryzoniami?

Styl życia

Aktualizacja:

Agnieszkę, Joannę i Lenę połączyła miłość do szczurów. Trzy przyjaciółki założyły więc Krakowski Dom Tymczasowy "Ogryzek", gdzie dają zwierzętom szansę na nowe, lepsze życie. Jak wygląda opieka nad gryzoniami? O tym opowiedziała nam Agnieszka Wójcik, jedna z założycielek domu tymczasowego dla szczurów.

Krakowski Dom Tymczasowy "Ogryzek"

Miłość do gryzoni przerodziła się w ważną inicjatywę. Agnieszka, Joanna i Lena to założycielki domu tymczasowego dla szczurów. Kobiety nie tylko zajmują się zwierzętami, ale również pragną odczarować stereotypy, które od lat funkcjonują w społeczeństwie. Jak się okazuje szczurki to wbrew pozorom bardzo czułe zwierzątka, które potrafią odwzajemniać miłość do właściciela. Ponadto lubią być głaskane, tulone i brane na ręce.

To są bardzo czułe zwierzątka, które odwzajemniają miłość. Są też charakterne, każdy z nich ma swój charakter, swoje słabości i swoje mocne strony

– powiedziała.

Agnieszka Wójcik zdradziła nam, że do tymczasowego domu najczęściej trafiają zwierzęta z ogłoszeń. Często właściciele decydują się na oddanie gryzoni ze względu na nietrafiony prezent lub ciężarną samicę, którą zakupili sklepie zoologicznym. Niestety praca ze zwierzętami "po przejściach" nie zawsze bywa łatwa. Jak przyznała założycielka tymczasowego domu, zdarzają się przypadki agresywnych zwierząt, które krok po kroku trzeba oswajać.

Szczur hodowlany - wymagające zwierzęta

Każde zwierzę wymaga od swojego właściciela zainteresowania i opieki, jednak szczury są charakterystycznymi gryzoniami, którym trzeba poświecić nieco więcej czasu. Jak przyznała Agnieszka Wójcik, zwierzęta te mają bardzo wrażliwy układ odpornościowy, dlatego też często chorują i wymagają sporych nakładów finansowych.

Muszą mieć odpowiednio zbilansowaną dietę, odpowiednie warunki do życia oraz dużo miłości. To są zwierzęta silnie stadne i one muszą mieć towarzyszy w swoim gatunku. One lubią się do siebie przytulać, mieszkają w hamakach. Są bardzo wdzięcznymi zwierzętami

– dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Maciej Dowbor o początkach związku z Joanną Koroniewską: "Powiedziałem, że z tą wieśniarą to ja nie chcę"

Hanna Lis ma dwa proste marzenia. Komentarze fanów mówią wszystko

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Komu i kiedy przysługuje?

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości