Styl życia

Wiosenne porządki w szafie. Jak się do nich przygotować?

Styl życia

Aktualizacja:

Wiosna to doby czas, żeby zrobić porządki w szafie. Jak się do tego zabrać? Sprawdź, jakich rad udzieliła nam Agnieszka Witkowska. Zaproponowane przez architektkę porządku gadżety mogą być bardzo pomocne.

Stęsknieni za wiosną intensywnie odliczają dni, które pozostały do pożegnania zimy. Jak na razie marcowa pogoda, zgodnie ze znanym przysłowiem, jest bardzo niestabilna i tak na dobrą sprawę, sami już nie wiemy, czy możemy schować puchówki, czy może trzymać je pod ręką w razie nagłego powrotu mrozów. Tak czy inaczej, wiosna jest coraz bliżej, dlatego warto już teraz pomyśleć o dodatkowej przestrzeni w szafie.

Wiosenne porządki w szafie - od czego zacząć?

Agnieszka Witkowska, architekta porządku, poleca, aby najpierw wyrzucić z szafy wszystkie ubrania. Garderobę, która nie przyda nam się w najbliższych miesiącach, warto schować do pudełka, tym samym robiąc więcej miejsca dla wiosennych ubrań.

- Najważniejsze jest to, żeby w szafie nie było za wiele rzeczy, bo jak jest bałagan, to to nam przeszkadza - zauważyła.

Damian Michałowski i Paulina Krupińska-Karpiel żywo zareagowali na te słowa. Ich zdaniem w szafie zawsze jest za mało miejsce. Na szczęście Agnieszka Witkowska ma na to sprawdzone sposoby - łączenie kilku wieszaków w jeden lub wieszanie na jednym gotowych stylizacji (góra i dół). Ciekawym rozwiązaniem jest też wieszak na spodnie.

Jak przygotować szafę na wiosnę?

W wielu szafach buty leżą nieuporządkowane, przez co mogą się szybciej ubrudzić, a nawet z niszczyć. Witkowska poleca skorzystać z tzw. "harmoszek", czyli stylowych stojaków na obuwie. Są funkcjonalne i co ważne, wcale nie zajmują wiele miejsca.

A co ze skarpetkami? Chyba każdemu z nas zdarzyło się spędzić dłuższą chwilę na poszukiwaniu drugiej do pary. Z pomocą mogą przyjść specjalne przegródki i separatory do szuflad.

- Ważne, żeby oddzielić te rzeczy od siebie - mówiła architekta porządku.

Jak uporządkować biżuterię? Dowiesz się oglądając materiał wideo.

Zobacz też:

Jakie kwiaty można sadzić w kwietniu na balkonie i w ogrodzie?

Piotr Stramowski przytył w pandemii i pokazał brzuch. "Chyba najwyższy czas wziąć się za siebie"

Porzucony przez mamę lis Foksik znalazł kochający dom. "Gdy wychodzimy na spacer, pytają nas, co to za rasa psa"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości