wiosenne porzadki

  Wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się nie tylko sezon na gruntowne porządki, ale także na… alergie. Pyłki roślin, kurz – to tylko część materii, która wielu osobom przysparza kłopotów z oddychaniem. To właśnie za ich sprawą, zamiast cieszyć się słońcem i pięknymi okolicznościami przyrody siedzimy zamknięci w domach, w których jednak, bez odpowiedniego przygotowania, również nie jesteśmy do końca bezpieczni. Warto zadbać o to, żeby usunąć możliwie jak najwięcej alergenów. Jak to zrobić? Wybierając odpowiedni odkurzacz.

  Oprócz regularnego koszenia i nawadniania trawnika wokół domu, należy przeprowadzać także inne prace ogrodnicze. Na liście obowiązkowych zabiegów pielęgnacyjnych powinna się znaleźć między innymi wertykulacja trawy. Dlaczego jest aż tak ważna?

  Cezary Pazura słynie ze swojego wyjątkowego poczucia humoru. W mediach społecznościowych często publikuje zdjęcia, które wywołują uśmiech na twarzach internautów. Teraz zrobił to po raz kolejny. Wyszukana stylizacja aktora naprawdę zaskakuje.

  Zmiana pory roku oraz zbliżające się święta wielkanocne to dobra okazja do zrobienia większych wiosennych porządków w domu. Ich stałym punktem jest znienawidzone przez wielu mycie okien. Jak się do tego zabrać, i co ważniejsze, jak myć okna bez zostawiania smug? O tym mówiła w naszym programie Sylwia Panek - chemiczka i blogerka. Co ciekawe, w tym celu przydać mogą nam się rajstopy.

  Zabrałaś się już za wiosenne porządki? Być może znalazłaś w zakamarkach kredensu pojedyncze, niekompletne naczynia? Nie wyrzucaj ich - przekonaj się, jak łatwo możesz przemienić je w coś pięknego i użytecznego. Czemu by nie zrobić z nich ozdobnej patery? Spokojnie - jej wykonanie jest banalnie proste.

  Wiosna to doby czas, żeby zrobić porządki w szafie. Jak się do tego zabrać? Sprawdź, jakich rad udzieliła nam Agnieszka Witkowska. Zaproponowane przez architektkę porządku gadżety mogą być bardzo pomocne.

  Wiosna, wiosna, ach to Ty - chciałoby się zanucić. Wraz z nadejściem nowej pory roku odświeżamy zawartość garderoby. Robimy porządki i przerzucamy się na cieńsze materiały, zwiewniejsze kroje i lżejsze buty. Niektóre zimowe ubrania mogą się sprawdzić także na wiosnę. Sprawdź, które warto zostawić w szafie na sezon przejściowy.

  Podczas wiosennych porządków niektórym trudno rozstać się z rzeczami, które "mogą się jeszcze przydać". A jak jest z gośćmi Dzień Dobry TVN: Panią Gadżet Anną Nowak-Ibisz, aktorka Moniką Mrozowską i aktorem Sebastianem Stankiewiczem? Lubią chomikować? Zobaczcie, w jak specyficzny sposób do porządków podchodzi Sebastian ;)

  Kochamy chomikować, bo każdy taki "przydaś" kiedyś może przyda się. Zawalamy więc szafy i garaże dorobkiem wielu pokoleń. Co Polacy chomikują? Jak można zarobić na gratach? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Dowiedzieliśmy się przy okazji, jak z "wioślarza" zrobić regał i dlaczego zagracona sypialnia wpływa na mężczyzn tak, że "korzeń może nie zapłonąć" ;)