Styl życia

Wigilia dla 10 tysięcy samotnych i seniorów. "Zaczęło się od dodatkowego miejsca przy stole i zaproszenia sąsiada"

Styl życia

Aktualizacja:

Boże Narodzenie to czas szczególny dla wielu rodzin. Są jednak osoby, którzy spędzają je samotnie. Z Mikołajem Rykowskim i Elżbietą Ślązek rozmawialiśmy o tym, jak nieść pomoc tym, którzy nie mają z kim spędzić Świąt.

Wigilia dla samotnych

Zaczęło się od kilku osób w prywatnym domu, ale z każdym rokiem to grono stopniowo się rozrastało. Dziś, wigilijne spotkanie organizowane przez Fundację Wolne Miejsce objęło swoim zasięgiem całą Polskę i bierze w niej udział około 10 tysięcy osób. Każdy jest zaproszony i każdy jest mile widziany.

Wigilia organizowana przez Fundację Wolne Miejsce odbywa się w Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim, Kołobrzegu, Olsztynie, Radomiu i Tarnowie. Za jej organizację odpowiada grupa ponad 1000 wolontariuszy z całej Polski.

Pomoc dla seniorów

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich to organizacja, która przez cały rok niesie pomoc samotnym seniorom. Każdego roku fundacja wyprawia spotkanie wigilijne dla ponad 300 starszych i samotnych osób w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie.

Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc osoby samotne mogą odwiedzić stronę Fundacji Wolne Miejsce oraz Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Zobacz też:

Rzucili wszystko i przenieśli się na Karaiby. „Nie chcieliśmy odkładać naszych marzeń”

Znamy płeć dziecka Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana!

Zaręczyny w muzeum, a może na policji? Nietypowe pomysły na oświadczyny

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości