Styl życia

PIT 2020 i ulga na Internet. Jaką kwotę można odliczyć?

Styl życia

Digital VisionGuido Mieth/Getty Images

W rozliczeniu PIT za 2020 można skorzystać z "ulgi internetowej". Uwaga - nie dotyczy to wszystkich podatników. Sprawdź, czy ulga przysługuje także tobie i ile dzięki niej możesz zyskać.

Ulga na Internet - czy możesz z niej skorzystać?

Tylko określone osoby są objęte ulgą na Internet. Prawo nie dotyczy bowiem wszystkich podatników. Jeśli jednak umowę dostępu do Internetu zawarliście wspólnie w kilka osób, spokojnie - wciąż każdy z Was będzie mógł skorzystać ze zwolnienia podatkowego w ramach odrębnego limitu. Warunek? Dla każdego jest ten sam. Ulga dotyczy bowiem tylko tych osób, które posiadają dokumenty potwierdzające poniesienie wydatków wynikających z korzystania z Internetu. Mówiąc dokładniej, powinny się w nich zawrzeć następujące informacje:

  • dane identyfikujące podatnika
  • dane sprzedającego
  • rodzaj zakupionej usługi i kwota zapłaty (np. rachunki lub faktury VAT)

Ile można zyskać z ulgi na Internet składając PIT za 2020 rok?

Można odliczyć wydatki poniesione w wyniku użytkowania Internetu, niezależnie od miejsca i formy dostępu. Prawo dotyczy zatem zarówno łącza stałego (np. tam, gdzie mieszkamy), jak i bezprzewodowego (np. z telefonu komórkowego).

Uwaga - ulga ma roczny limit w wysokości 760 zł (dla jednego podatnika). Wydatki faktyczne poniesione w roku podatkowym nie mogą przekraczać tej kwoty.

Odliczenia dokonuje się w zeznaniu podatkowym PIT-36, PIT-37, PIT-28. Więcej na temat ulgi na Internet czytaj na tvn24.pl.

Zobacz wideo: Jakie ulgi ma dla ciebie brat PIT

Zobacz też:

Jak odzyskać pożyczone pieniądze? Ekspert wskazuje jeden prosty sposób

Jak skutecznie inwestować małe kwoty? Ekonomista radzi: "Zwykle rzeczy, które są modne, są drogie"

Finanse w czasie koronawirusa. Czy nasze pieniądze w banku są bezpieczne?

Autor: Ola Lipecka

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości