ulga podatkowa

  ulga podatkowa

  Wsparcie finansowe dla osób wychowujących dzieci to sztandarowy element programów socjalnych partii rządzącej. Analitycy postanowili sprawdzić, ile można dostać od państwa. Kwoty sięgają setek tysięcy, a powiedzenie, że "dzieci to prawdziwy skarb" zyskuje nowego znaczenia.

  Niekorzystne rozwiązania podatkowe znalazły się w znowelizowanym Polskim Ładzie.

  Ulga na dojazd do pracy nie jest zbyt popularna, stąd wiele osób nie wie o jej istnieniu. Mogą z niej skorzystać pracownicy dojeżdżający do swojego miejsca zatrudnienia z domu. Kiedy i komu przysługuje?

  Od kilku lat podatki w Polsce rozliczane są automatycznie. Wiele osób korzysta z usługi Twój e-PIT i nie robi w niej nic więcej, poza akceptacją i wysłaniem rocznego zeznania. Warto jednak sprawdzić, czy nie zaszła w nim żadna pomyłka. Na co uważać przy rozliczaniu podatków?

  Ulga na dziecko w odliczeniu PIT jest nazywana ulgą prorodzinną. Podczas rozliczenia podatkowego, jeżeli spełnia się określone warunki, możliwe jest uzyskanie tej ulgi. Rozliczenie to można składać od 15 lutego. Kto może się ubiegać o ulgę na dziecko? Ile wynosi?

  W związku ze zmianami spowodowanymi wejściem w życie Polskiego Ładu, coraz więcej osób zastanawia się z jakich ulg będzie można skorzystać przy najbliższym rozliczeniu podatkowym. Warto sprawdzić, co można odliczyć od podatku i kiedy należy to zrobić. 

  "To bardzo duży cios wymierzony w niepełne rodziny".

  PIT-0 dla rodzin 4+ nazywany także PIT-em zero dla rodzin obowiązuje od początku roku 2022. Stosowany jest do dochodów, które uzyskane zostaną od pierwszego stycznia tego roku. Kto i jak może z niego korzystać? Co trzeba wiedzieć o tej uldze?

  Polski Ład ma wprowadzić nową ulgę podatkową dla klasy średniej. Jednak niektórym pracownikom bardziej opłaca się z niej zrezygnować. Dlaczego? Jak to zrobić?

  Ministerstwo Finansów zajęło stanowisko w sprawie rzekomej likwidacji ulgi rehabilitacyjnej, którą ma przynieść ze sobą wprowadzenie Polskiego Ładu. Choć udogodnienie pozostanie, w praktyce jego wykorzystanie może być znacząco utrudnione. Co to oznacza dla emerytów i rencistów?

  Statystyki pokazują, że w naszym kraju rodzi się coraz mniej dzieci. Aby odwrócić ten trend i zachęcić Polaków do prokreacji, Ministerstwo Finansów, szykuje specjalne rozwiązanie. Zgodnie z nowym projektem rodziny wielodzietne mają być zwolnione z płacenia podatków.

  Ulga na dzieci przy rozliczaniu podatku oznacza zwrot sporej kwoty. Niedługo mija termin na jej wykorzystanie, dlatego warto się pospieszyć. Jednak nie wszyscy rodzice mogą liczyć na odzyskanie pieniędzy. Sprawdź, jaki jest limit dochodu.

  Urzędy Skarbowe przyjmują rozliczenia od 15 lutego. Przed złożeniem PIT za 2020 rok warto jednak sprawdzić, z których ulg podatkowych możesz skorzystać. Pozwolą one bowiem zaoszczędzić kilka, a nawet kilkaset złotych. Zapytaliśmy doradcę podatkowego Małgorzatę Samborską, co można odliczyć od podatku oraz jak pandemia wpłynęła na ulgi podatkowe.

  W rozliczeniu PIT za 2020 można skorzystać z "ulgi internetowej". Uwaga - nie dotyczy to wszystkich podatników. Sprawdź, czy ulga przysługuje także tobie i ile dzięki niej możesz zyskać.

  W Polsce rocznie orzeka się 65 tys. rozwodów. Najczęściej sąd przyznaje władzę rodzicielską obojgu rodzicom, ale po rozstaniu tracą prawo do preferencyjnego rozliczenia podatkowego. Może to wkrótce zmienić niedawny wyrok z Gdańska. O szczegółach mówił w Dzień Dobry TVN radca prawny Artur Nowak.

  Nowa ulga w podatku dochodowym dla osób do 35 lat, które kupiły mieszkanie lub wybudowały dom. To najnowszy pomysł resortu rozwoju, który przygotował projekt ustawy w tej sprawie. Ile będzie można odliczyć? Kogo preferują nowe przepisy?

  Głośno ostatnio o pomyśle likwidacji wspólnego rozliczania małżonków i ulg. Kto na proponowanych zmianach może stracić najwięcej i dlaczego? O komentarz poprosiliśmy dziennikarza TVN24 BIS Pawła Blajera. Kiedy ewentualne zmiany mogą wejść w życie?

  Tylko do 30 kwietnia masz czas na złożenie deklaracji podatkowej za rok 2014. Jak rozliczyć PIT-y z 2014 rok? Ilu podatników złożyło już deklarację przez Internet i dlaczego warto to robić właśnie przez Internet? Na czym polegają zmiany w rozliczeniu ulgi na dzieci? O tym w Dzień Dobry TVN minister finansów Mateusz Szczurek.