Klimatyzator może pozytywnie wpływać na nasze zdrowie. Jak to możliwe?

Strefa Relaksu w Arłamowie - Gree

Gdy zaczynają się upalne dni, szukamy sposobów na skuteczne chłodzenie wnętrz. Jednym z najlepszych jest zakup klimatyzatora. Te, dostępne współcześnie na rynku, mają znacznie więcej funkcji, niż moglibyśmy przypuszczać. O tym w Strefie Relaksu Dzień Dobry TVN opowiadał Rafał Piguła – ekspert systemów klimatyzacji Gree.

Sztuczna inteligencja a klimatyzacja

Jak zwrócił uwagę goszczący w programie ekspert, obecnie ze zdolności sztucznej inteligencji korzystają nawet klimatyzatory.

- Te urządzenia potrafią uczyć się naszych zachowań, tego jak je ustawiamy, jak je wykorzystujemy, jakie parametry panują w otoczeniu, po to, żeby wypracować strategię energooszczędności - mówił Rafał Piguła.

Dzięki temu klimatyzatory optymalizują zużycie energii elektrycznej, co wiąże się z mniejszymi kosztami.

Klimatyzacja a zdrowie

Co ciekawe, i być może niezgodne z intuicją wielu osób, klimatyzatory mogą działać prozdrowotnie.

- Takie funkcje jak jonizator powietrza, eliminacja drobnoustrojów czy dodatkowe filtry, oczyszczanie LED UV, to może nawet pomóc alergikom, wspomagać ich dobre samopoczucie, przez usuwanie tych stałych zanieczyszczeń jak pyły, kurze czy mikroorganizmy - mówił ekspert.

A jaki klimatyzator wybrać? Tego dowiecie się z materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Pozostałe wiadomości