klimatyzacja

  Bardzo ciepłe lata sprawiają, że coraz chętniej montujemy klimatyzację w domach, czy mieszkaniach. Choć urządzenie pomaga przetrwać naprawdę upalne dni, to nie zawsze korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

  Porozmawialiśmy o tym z fizykiem atmosfery dr Aleksandrą Kardaś.

  Oto skuteczne sposoby na upał w aucie.

  Kierowcom grozi kara w wysokości od 100 do nawet 300 złotych.

  Posiadanie samochodu z klimatyzacją to duży komfort użytkowania. Klimatyzacja podczas letnich upałów daje przyjemny chłód, z kolei zimą pomaga odparować szybę. Aby sprawnie działała, niezbędne jest nabijanie klimatyzacji. Na czym polega ten zabieg?

  Mocno schłodzone wnętrze samochodu często jest niezbędne, aby móc komfortowo się nim przemieszczać w trakcie upałów. Warto jednak wiedzieć, jak odpowiednio używać klimatyzacji, by nie zaszkodzić pojazdowi i zdrowiu osób, które nim jeżdżą. Poznaj zasadę 5 minut.

  Szczególnie w upalne miesiące roku powstaje potrzeba poprawy komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Cel ten można osiągnąć za pomocą klimatyzatorów. Największą popularnością wśród użytkowników cieszą się klimatyzatory przenośne – to proste, ale efektywne rozwiązanie. Aby wybrane urządzenie spełniało swoją rolę, niezbędne jest jednak zwrócenie uwagi na jego parametry techniczne, funkcje oraz dodatkowe wyposażenie.

  Pogoda w długi czerwcowy weekend nas rozpieszcza. Świeci słońce, a termometry po raz pierwszy w tym sezonie pokazują 30 stopni. O ile upał nie przeszkadza tym, którzy wypoczywają na łonie natury, o tyle tym, którzy wolne dni spędzają w mieszkaniu, może mocno dać się we znaki. Jak obniżyć temperaturę we wnętrzu? Wśród najskuteczniejszych sposobów są wentylatory i klimatyzatory, które schłodzą mieszkanie i przyniosą nam ulgę.

  Problemy zdrowotne związane z przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach nie zależą jedynie od sposobu konserwacji urządzenia stabilizującego poziom temperatury w pomieszczeniu. To także kwestia indywidualności naszego organizmu. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był dr Piotr Gryglas. Co zrobić, kiedy już jesteśmy zmuszeni przebywać w pomieszczeniach klimatyzowanych?