Darmowe atrakcje w Warszawie. Jak spędzić długi weekend i Boże Ciało w mieście?

Aktualizacja:
Autor:
Anna
Gondecka
Tropem polskich nowinek turystycznych
Tropem polskich nowinek turystycznychDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Rozpoczął się długi czerwcowy weekend. To idealna okazja, żeby nie tylko odpocząć i spędzić trochę czasu z rodziną, ale także zwiedzić Warszawę. Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje szykuje stolica.

Długi weekend w Warszawie

Po słonecznej majówce większość z nas wróciła do rutynowych obowiązków dnia codziennego, jednak nie na długo. Kolejną chwilę wytchnienia zapewni nadchodzący długi weekend. Jeśli nie macie pomysłu jak zagospodarować wolne dni, to idealnym miejscem jest Warszawa. Stolica niezależnie od pogody inspiruje, nawet tych najbardziej wymagających.

Dla tych, którzy błogie lenistwo zaczynają już w środę, dzień przed Bożym Ciałem - miasto przygotowało kilka atrakcji. Na przykład fani klasycznej motoryzacji mogą skorzystać z Cyklicznego Spotkania Klasycznej Motoryzacji na Błoniach PGE Narodowego. Wydarzenie jest darmowe, zarówno dla tych, którzy chcą zaprezentować swoje auto, jak i dla publiczności.

Boże Ciało - darmowe atrakcje

Boże Ciało w tym roku zapowiada się słonecznie. Dlatego warto skorzystać ze stałych atrakcji, oferowanych na świeżym powietrzu.

Poniżej lista kilku znanych miejsc w Warszawie:

  • Plaża nad Wisłą – idealne miejsce dla spragnionych plażowych klimatów
  • Łazienki Królewskie – ulubione miejsce warszawiaków na długie spacery
  • Warszawskie murale – mural Kory, czy Davida Bowiego, to tylko kilka z licznych warszawskich murali
  • Wilanów – można skorzystać tam między innymi z boiska do siatkówki, czy terenowych szachów

Natomiast Ci, którzy mają ochotę obejrzeć taneczne rozgrywki, mogą udać się do Amfiteatru Bemowo, gdzie organizowany jest konkurs "Po polsku tańcz". Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00.

Piątek, sobota, niedziela - co oferuje stolica?

W piątek (9 czerwca) na warszawskim Wilanowie odbędzie się festiwal jazzowy z gościnnym udziałem wielu artystów.

Następnego dnia od rana można wziąć udział w wydarzeniu "Pies to przywilej – piknik charytatywny dla Rasowych Kundli", gdzie oprócz rozmowy z psią behawiorystką, będzie można poznać zwierzęta, które szukają domu.

Tego samego dnia na Bulwarach Jana Karskiego odbędzie się koncert - "Do zaśpiewania jeden krok", czyli wspólne śpiewanie szlagierów przedwojennego kina.

Natomiast fani Papcia Chmiela mogą liczyć na świętowanie setnej rocznicy urodzin Henryka Jerzego Chmielewskiego, biorąc udział w spotkaniach, warsztatach i grach miejskich organizowanych na Śródmieściu.

W ostatni dzień długiego weekendu można wziąć udział we wspólnym przejeździe rowerami przez miasto, który zakończy się piknikiem w Łazienkach Królewskich. Wydarzenie nazywa się "Chodź, pomaluj mój świat! – masa rowerowa i piknik."

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Anna Gondecka

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF/Getty Images

Pozostałe wiadomości