Czy piątek, 9 czerwca po Bożym Ciele jest dniem wolnym? Czy sklepy będą otwarte?

Autor:
Teofila
Siewko
Jak wynająć samochód na długi weekend?
Jak wynająć samochód na długi weekend?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Długi weekend czerwcowy już w tym tygodniu. Czwartek 8 czerwca jest dniem wolnym od pracy. Wielu Polaków zdecydowało się na dłuższe urlopy, łącząc Boże Ciało z sobotą i niedzielą. Czy wypadający między świętem a weekendem piątek, 9 czerwca jest dniem wolnym? Czy dzieci będą musiały pójść do szkoły?

Piątek 9 czerwca 2023 - czy jest wolny?

Piątek 9 czerwca 2023 r., wypadający po Bożym Ciele, nie jest dniem wolnym. Oznacza to, że większość osób będzie musiała wrócić do pracy. Czynne będą sklepy, galerie handlowe, a także inne miejsca pracy. Wyjątkiem może być szkoła i uczelnia. W tej pierwszej zależy to od dyrekcji. Na uczelniach z kolei mogą pojawić się godziny rektorskie.

Jeśli ktoś chciałby mieć długi weekend, to najczęściej musi wziąć dodatkowy dzień wolny. W niektórych firmach w tych dniach przyznawane są dodatkowe dni wolne lub pracownicy umawiają się, że tego dnia wszyscy biorą dzień urlopu.

Boże Ciało i długi weekend w czerwcu

Jak co roku, Boże Ciało przypada we czwartek. W 2023 jest to 8 czerwca, co oznacza, że wiele osób będzie chciało sobie zrobić długi weekend i weźmie dodatkowy dzień wolny. Jeżeli ma się do tego wolną sobotę i niedzielę, to jest to idealna okazja do wydłużenia weekendu. Sprawdź, jak zaplanować sobie urlop, aby wykorzystać najlepiej dni wolne w 2023 roku: Jak zaplanować urlop w 2023 roku? Sprawdź, kiedy są najlepsze terminy i dni wolne od pracy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: Charday Penn/Getty Images

Pozostałe wiadomości