Ślub i wesele

Suknie ślubne z drugiej ręki. "Nowe tuż po zakupie tracą 30 proc. wartości"

Ślub i wesele

Autor:
Daria
Pacańska
Suknia ślubna z drugiej ręki
Suknia ślubna z drugiej rękiDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Suknie ślubne to jeden z ważniejszych elementów w trakcie tego najważniejszego dnia w życiu. Kiedyś zamawiane z wielkim wyprzedzeniem, a nawet szyte na miarę. Dzisiaj, w czasach mody na rzeczy vintage, kupowane często z drugiej ręki. O tym w programie Dzień Dobry TVN opowiedziały Nadja Pędzik oraz Kinga Cecot.

Używana suknia ślubna

Nadja Pędzik jest organizatorką pierwszego festiwalu sukien ślubnych z drugiej ręki. Zaczęła przygotowywać go w czasie pandemii i właśnie wtedy dostrzegła potencjał w modzie na ubrania vintage. - To jest jednorazowy produkt tak naprawdę. Ewentualnie jeszcze na sesję ślubną - powiedziała.

Dodała także, że obecnie nie trzeba martwić się o wybór fasonów, rozmiarów, czy kolorów, bo jest ich ogrom. - Dodatkowo kobiety mogą poczuć się jak w prawdziwym salonie. To jest główną zaletą wspomnianego festiwalu, że mają obsługę konsultantek, krawcowych - stwierdziła Nadja Pędzik.

Ile kosztuje suknia ślubna z drugiej ręki?

Nowa suknia ślubna, po wyjściu z salonu, traci około 30 proc. wartości. Dlatego zakup kreacji z drugiej ręki to oszczędność pieniędzy. - Można sobie zafundować dwie sukienki i się przebrać w trakcie przyjęcia. (...) Nie musimy czekać 6 czy 8 miesięcy, one są od ręki. Od razu możemy wejść i taką suknię kupić. No i ekologia, czyli moda zrównoważona. Jeżeli ubieramy się w second handach, jeżeli cenimy sobie vintage, to dlaczego mamy z tego rezygnować przy ślubach - powiedziała Kinga Cecot, właścicielka ślubnego second handu.

W salonach sukien ślubnych z drugiej ręki można znaleźć suknie ślubne, które są bardzo unikatowe, projektowane na specjalne zamówienie, markowe.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości