Zwierzęta

Jak uczyć dzieci szacunku do zwierząt?

Zwierzęta

Autor:
Daria
Pacańska
Jak nauczyć dziecko miłości do zwierząt?

"Świnia Malwina" to książeczka napisana przez Krzysztofa Łapińskiego. Wersję audio nagrała Maja Ostaszewska. Aktorka w Dzień Dobry TVN podkreślała, jak ważne jest to, aby uczyć dzieci szacunku do zwierząt. Wsparciem w edukacji może być właśnie opowieść o śwince Malwinie.

"Świnia Malwina" - o szacunku do zwierząt

Książka "Świnia Malwina" to pozycja dla dzieci, która uczy szacunku do zwierząt. Rekomendowana jest także przez Fundację Viva!. Wcześniej Krzysztof Łapiński napisał również książkę "Dzik Dzikus".

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

- Krzysztof Łapiński jest filozofem i widać, jak on pięknie poprzez filozofię znajduje jakąś wartość, powiedziałabym, terapeutyczną dla dzieci. Nazywa świat, przekłada świat ten ludzki na świat zwierzęcy i łatwiej się z tym utożsamić - powiedziała Maja Ostaszewska.

Książka o świni Malwinie mówi o tym, że trzeba szanować każdą żyjącą istotę oraz tych, którzy się od nas różnią.

- Nie znam małego dziecka, jeśli nie jest zaburzone, które nie darzyłoby uczuciami, sympatią małego cielaczka, świnki, króliczka, owieczki. To jest szalenie ważne. Ta książka opowiada o spotkaniu świni, czyli zwierzęcia najgorzej traktowanego przez ludzkość, zwierzęcia, które traktuje się jak rzecz, które jest chowane w chowie przemysłowym, czyli najgorszym okrucieństwie tych czasów - podkreśliła aktorka.

- Jeśli chcemy żeby świat był lepszy i żeby nasze dzieci były bardziej empatyczne, to tak naprawdę empatia do zwierząt i szacunek do zwierząt to jest pierwszy krok do tego, żeby szanować ludzi - dodała gwiazda.

Jak nauczyć dzieci szanować zwierzęta?

Dzieci uczą się poprzez obserwację zachowań rodziców oraz innych dorosłych. Warto od najmłodszych lat kształtować dobre postawy, szczególnie aktywnie chłoną informacje dzieci w wieku przedszkolnym.

- Zadaniem dorosłych, tak w skrócie, jest to, żeby dzieciom pokazać i wprowadzić je w świat empatii - tłumaczyła Paulina Mierzejewska, psycholog dziecięca.

- Tak samo, jak uczymy empatii do drugiego człowieka, tak samo uczymy empatii do zwierząt - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości