Ślub i wesele

Piłkarz nie pojawił się na własnym ślubie. Sportowca zastąpił brat

Ślub i wesele

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
RMF FM
młoda para

Mohamed Buya Turay to pochodzący z Sierra Leone piłkarz. Zawodnik niedawno nawiązał współpracę z nowym klubem Malmoe FF. Aby nie przegapić i nie spóźnić się na pierwsze zgrupowanie nowego zespołu zdobył się na wielkie poświęcenie. Mężczyzna zdecydował się opuścić swój własny ślub. Na uroczystości zastąpił go brat.

Opuścił swój własny ślub, aby zdążyć na zgrupowanie

Nietypową historię piłkarza opisała szwedzka gazeta "Aftonbladet". Mohamed Buya Turay i jego partnerka na datę ślubu wyznaczyli 21 lipca. Uroczystość zapewne obyłaby się zgodnie z planem, gdy nie to, że klub z Malmoe, z którym zawodnik właśnie nawiązał współpracę, zażyczył sobie, aby 27-letni napastnik dołączył do drużyny już następnego dnia. Wtedy miała się odbyć oficjalna prezentacja piłkarza.

Ślub i wesele

Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

- Oficjalnie pobraliśmy się 21 lipca, ale mnie tam nie było. Zdjęcia w ślubnych strojach wraz z narzeczoną Suad Baydoun zrobiliśmy wcześniej, zanim wyjechałem do Szwecji, ale pojawiły się na Twitterze w odpowiednim momencie. Na ceremonii jednak mnie nie było, a zamiast mnie obok panny młodej stał mój brat - opowiadał Buya Turay.

Mimo że od uroczystości minęło już trochę czasu to - jak wyznał zawodnik - nie widział się jeszcze z żoną. Mężczyzna dodał, że obiecał swojej ukochanej, że w końcu spędzą razem miesiąc miodowy. - Najpierw wygramy ligę szwedzką, a potem pojadę na miesiąc miodowy - podsumował z uśmiechem Buya Turay.

 

Zawarcie małżeństwa przez pośrednika. Kiedy jest możliwe?

Zawarcie związku małżeńskiego przez pośrednika dopuszcza także polskie prawo. Jednak, aby taka uroczystość mogła się odbyć trzeba spełnić określone warunki i uzyskać zgodzę sądu. Zgodnie z przepisami zakochani, którzy chcą w ten sposób zawrzeć małżeństwo muszą złożyć wniosek do sądu i przedstawić "ważny powód", dla którego decydują się na ślub przez pełnomocnika. Co nim jest? Otóż będzie nim sytuacja, gdy jedna ze stron nie może stawić na uroczystości, bo np. mieszka za granicą i nie ma możliwości lub nie stać jej na przyjazdu do kraju, w którym ma odbyć się ślub. Za "ważne powody" uznaje się trudności natury społecznej czy obyczajowej.

Warto dodać, że z takiego rozwiązanie mogą skorzystać nie tylko obcokrajowcy. Zdarza się, że ślub poprzez pośrednika ma miejsce, gdy przyszli małżonkowie np. przebywają w dwóch różnych szpitalach i nie ma możliwości, aby spotkali się w jednym miejscu i osobiście wzięli ślub.

Co do wyboru pełnomocnika - nie mu tu żadnych ograniczeń. Może nim zostać dowolna osoba wskazana przez osobę lub osoby, które nie mogą osobiście pojawić się na uroczystości.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Hans Neleman/Getty Images

Pozostałe wiadomości