Opuścił swój własny ślub, aby zdążyć na zgrupowanie
Nietypową historię piłkarza opisała szwedzka gazeta "Aftonbladet". Mohamed Buya Turay i jego partnerka na datę ślubu wyznaczyli 21 lipca. Uroczystość zapewne obyłaby się zgodnie z planem, gdy nie to, że klub z Malmoe, z którym zawodnik właśnie nawiązał współpracę, zażyczył sobie, aby 27-letni napastnik dołączył do drużyny już następnego dnia. Wtedy miała się odbyć oficjalna prezentacja piłkarza.
Ślub i wesele
- Oficjalnie pobraliśmy się 21 lipca, ale mnie tam nie było. Zdjęcia w ślubnych strojach wraz z narzeczoną Suad Baydoun zrobiliśmy wcześniej, zanim wyjechałem do Szwecji, ale pojawiły się na Twitterze w odpowiednim momencie. Na ceremonii jednak mnie nie było, a zamiast mnie obok panny młodej stał mój brat - opowiadał Buya Turay.
Mimo że od uroczystości minęło już trochę czasu to - jak wyznał zawodnik - nie widział się jeszcze z żoną. Mężczyzna dodał, że obiecał swojej ukochanej, że w końcu spędzą razem miesiąc miodowy. - Najpierw wygramy ligę szwedzką, a potem pojadę na miesiąc miodowy - podsumował z uśmiechem Buya Turay.
I married my sweetheart, wife and my Best friend today!!! What an amazing human being!!! And What a blessing!!! Mrs SBT Suad Baydoun
— Mohamed Buya Turay (@turay_buya) July 31, 2022
I can’t wait to enjoy life with you together soboti . pic.twitter.com/nEw4siV0QF
Zawarcie małżeństwa przez pośrednika. Kiedy jest możliwe?
Zawarcie związku małżeńskiego przez pośrednika dopuszcza także polskie prawo. Jednak, aby taka uroczystość mogła się odbyć trzeba spełnić określone warunki i uzyskać zgodzę sądu. Zgodnie z przepisami zakochani, którzy chcą w ten sposób zawrzeć małżeństwo muszą złożyć wniosek do sądu i przedstawić "ważny powód", dla którego decydują się na ślub przez pełnomocnika. Co nim jest? Otóż będzie nim sytuacja, gdy jedna ze stron nie może stawić na uroczystości, bo np. mieszka za granicą i nie ma możliwości lub nie stać jej na przyjazdu do kraju, w którym ma odbyć się ślub. Za "ważne powody" uznaje się trudności natury społecznej czy obyczajowej.
Warto dodać, że z takiego rozwiązanie mogą skorzystać nie tylko obcokrajowcy. Zdarza się, że ślub poprzez pośrednika ma miejsce, gdy przyszli małżonkowie np. przebywają w dwóch różnych szpitalach i nie ma możliwości, aby spotkali się w jednym miejscu i osobiście wzięli ślub.
Co do wyboru pełnomocnika - nie mu tu żadnych ograniczeń. Może nim zostać dowolna osoba wskazana przez osobę lub osoby, które nie mogą osobiście pojawić się na uroczystości.
Zobacz także:
- Upozorowała swój ślub, by dopiec byłemu partnerowi. "To lekcja na temat toksycznych relacji"
- Sukienka dla świadkowej. Jak zachwycić na weselu, ale nie przyćmić panny młodej?
- Ślub i chrzest dziecka w jednym dniu. Czy łączona impreza to dobry pomysł?
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło: RMF FM
Źródło zdjęcia głównego: Hans Neleman/Getty Images