Styl życia

Sklepy kuszą sezonowymi rabatami. Jak wyglądają teraz zakupy w galerii handlowej?

Styl życia

Na ich otwarcie czekaliśmy dokładnie 8 tygodni i cztery dni. Teraz wreszcie działają i wszyscy fani promocji, nowych kolekcji, obniżek o 20, 50 czy nawet 70 procent mogą znowu wejść i zobaczyć to, za czym tak bardzo tęsknili. Mowa oczywiście o galeriach handlowych. Jakie zasady bezpieczeństwa zostały wprowadzone w sklepach?

Środki bezpieczeństwa w sklepach z ubraniami

Od 4 maja ponownie otwarte zostały centra handlowe. Chociaż większość z nas jeszcze niechętnie i z dozą dystansu podchodzi do tradycyjnych zakupów, są też tacy, dla których spacer po korytarzach galerii wydaję się najlepszym rozwiązaniem na sobotnie popołudnie. Jak sklepy przygotowały się do przyjęcia pierwszych klientów?

Przede wszystkim obowiązkowym punktem jest dezynfekcja rąk i założenie rękawiczek. Odkażane są także terminale i sklepowe lady. Ponadto, każda przymierzalnia po wyjściu klienta czyszczona jest płynem z wysokim stężeniem alkoholu, a mierzone wcześniej ubrania poddane zostają prasowaniu w wysokiej temperaturze.

Swoje zasady wprowadziły także sklepy obuwnicze. Tam przed zmierzeniem obuwia klient zobowiązany jest nałożyć na stopę jednorazową skarpetkę. Galerie dostosowały się do nowej rzeczywistości, ale pewne zmiany mogą z nimi zostać, nawet jeśli uporamy się z pandemią.

Dyrektor sprzedaży w firmie obuwniczej, pani Ewa Zagórska, twierdzi, że taka możliwość nie jest wykluczona, a wręcz wskazana.

Klienci będą się czuli bezpieczniejsi, tak jak i nasi sprzedawcy

– powiedziała Ewa Zagórska.

Czego nie możemy robić w galeriach handlowych?

Tuż na początku maja otwarte zostały galerie handlowe. Tym razem klienci mogą zrobić zakupy nie tylko w sklepie spożywczym, w drogeriach, aptekach, sklepach zoologicznych, ale także w sieciówkach z ubraniami. Centra wprowadziły jednak pewne zakazy. W obiektach nie mogą funkcjonować jeszcze place zabaw, części rekreacyjne oraz restauracje w pełnym zakresie. Jedną możliwością jest zakup jedzenia na wynos i zjedzenie posiłku w domu.

Zgodnie z obostrzeniami panuje zakaz spożywania posiłków na terenie galerii. Jedzenie możemy kupować tylko na wynos

- powiedziała Aleksandra Kołakowska, rzecznik prasowy galerii handlowej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości