Styl życia

Mistrzyni drugiego planu pomaga młodym mamom. "Potrzebujemy takich lokalnych inicjatyw"

Styl życia

Aktualizacja:

Sandra Deka to działaczka społeczna i filantropka, która na własną rękę postanowiła pomagać światu, a w szczególności kobietom. Inicjatorka wielu przedsięwzięć działa "zza kulis" i dokłada wszelkich starań, aby wspierać małe kobiece przedsiębiorstwa, które szczególnie teraz, w czasie pandemii są często w krytycznych sytuacjach. - To jest praca, której nikt nie widzi, ale nie muszę być na pierwszym planie – twierdzi kobieta.

Sandra Deka - bezinteresowna pomoc

Sandra Deka jest działaczką społeczną i filantropką. Jej zaangażowanie w lokalne projekty ułatwiające funkcjonowanie młodym mamom czy wspierające przedsiębiorczość kobiet w czasie pandemii zostało docenione i nagrodzone przez organizacje promujące działalność społeczną i wolontariat.

- Przedsiębiorczość jest kobietą, to był projekt skierowany do młodych kobiet. Na zajęciach tworzyłyśmy razem ciekawe rzeczy i uczyłyśmy się przedsiębiorczego podejścia do życia – powiedziała Sandra.

Kobiety, które miały przyjemność współpracować z działaczką społeczną jednogłośnie przyznały, że jest ona milą i bardzo życzliwą osobą, która z własnej woli pomaga innym. Wszelkie inicjatywy i projekty podejmowane przez Sandrę spotykają się z pozytywnym odbiorem.

Potrzebujemy takich lokalnych inicjatyw, które pomogą nam się rozwijać

– powiedziała Gracjana Malec-Kolano, projektantka.

Na czym polega działalność Sandry?

Sandra przyznała, że zbiera informacje o różnych kobiecych biznesach, a następnie próbuje je nagłośnić wśród lokalnej społeczności. Szczególnie teraz, gdy kolejne miesiące upływają pod hasłem pandemii i lockdownu, ważna jest pomoc finansowa małym przedsiębiorstwom. Sandra, wymyślając liczne projekty tj. warsztaty, daje kobietom wiarę i siłę w lepsze jutro.

- Będziemy chwalić się naszymi biznesami i zachęcać tym samym, żeby osoby, które mieszkają na Żywiecczyźnie, kierowały swoje decyzje zakupowe w kierunku małych biznesów kobiecych - mówi Sandra.

Choć Sandra niewiele o sobie mówi i jak twierdzi, działa zza kulis, jej zaangażowanie i pomysły docenia wiele osób. Z żony dumny jest także mąż Witold Deka.

- Bardzo fajnie tworzy się duet z taką osobą. Jest to bardzo wymagające, ale oczywiste jest, że jestem dumny - powiedział mąż Sandry, Witold Deka.

Zobacz także:

Wiceprezydent USA na okładce Vogue'a. Jej stylizacja wzbudziła wielkie kontrowersje

Miłosna historia pakistańskiego "księcia" i polskiej pisarki. "Mieszkaliśmy w tym samym akademiku, wpadliśmy na siebie w kuchni"

Chorowała na koronawirusa 4 miesiące. Wykryto u niej aż 18 mutacji COVID-19

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Bartek Bandoła

Pozostałe wiadomości