Styl życia

Jak wakacje, to tylko na RODOS. "Dużo młodych ludzi chce spędzać czas z rodziną, z dziećmi wśród zieleni"

Styl życia

Tegoroczna pandemia pokrzyżowała wiele planów wakacyjnych Polaków. Dla wielu osób jedynym rozwiązaniem może okazać się odpoczynek na ogródkach działkowych. O ich popularności porozmawialiśmy z Tadeuszem Minką, a nasza reporterka Katarzyna Jaroszyńska pokazała, jak zabiera się za porządki na własnej działce.

Rodzinne Ogródki Działkowe i ich popularność

"RODOS", czyli Rodzinne Ogródki Działkowe Otoczone Siatką mogą dla wielu Polaków stać się jedynym miejscem do wakacyjnego wypoczynku. W związku z obecną sytuacją cieszą się sporą popularnością, co przyznał Dzień Dobry TVN Tadeusz Minko, prezes zarządu ogródków „Czerwone Maki” we Wrocławiu.

Dużo młodych ludzi chce spędzać czas z rodziną, z dziećmi wśród zieleni, przyrody i blisko miasta

- zaznaczył.

Ich ceny są przeróżne. We Wrocławiu taki ogródek może kosztować 3-8 tys. złotych, zaś w Warszawie i jej bliskich okolicach takie kwoty bywają wielokrotnie wyższe

Przeznaczenie ogródku działkowego

Ogródki działkowe wielu osobom kojarzą się z pięknie zadbanym miejscem, gdzie nie brakuje grządek z kwiatami, owocami czy warzywami. Jak zauważył pan Tadeusz, wielu działkowców, zwłaszcza tych starszych, dba o swój kawałek ziemi. Często jednak młode osoby, które np. przejmą je po swoich rodzicach czy dziadkach, myślą o niej jako o miejscu do wypoczywania i imprezowania. Zdarzają się też sytuacje, gdy łamany jest regulamin ROD i miejsce jest użytkowane niezgodnie z przeznaczeniem. Co wtedy?

Można rozwiązać umowę dzierżawy działkowej

- powiedział rozmówca Dzień Dobry.

Takich niewłaściwym korzystaniem z ogródka działkowego jest chociażby prowadzenie na nim działalności gospodarczej lub np. mieszkanie na jego terenie.

Kasia Jaroszyńska i jej „Projekt przyczepa”

Możliwość odpoczywania na ogródku działkowym ma również Katarzyna Jaroszyńska. Nasza reporterka postanowiła doprowadzić swoje miejsce do porządku, a przy okazji zająć się swoją przyczepą kempingową kojarzącą się jej z wakacjami z dzieciństwa. Do pomocy zaangażowała najbliższych i udało się im nawet poczynić pierwsze kroki.

Sprawdź, jak wyglądała pierwsza odsłona jej działań:

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości