Styl życia

Tatuuje banany. "Nikt na świecie nie robi tego na taką skalę jak ja"

Styl życia

Aktualizacja:

Przemysław Sasor od kilku lat promuje doskonalenie sztuki tatuażu na skórkach bananów. Do tej pory zainspirował ponad 50 osób, które po jego pokazie postanowiły otworzyć własny salon tatuażu. O swojej pasji opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Bananowa sztuka tatuażu

Większość tatuatorów swoje pierwsze rysunki tworzy na świńskiej skórze, która jest bardzo podobna do ludzkiej, on jednak udowadnia, że do ćwiczenia tej sztuki doskonale nadaje się też skórka od banana. Nie jest wyjątkiem, ale - jak powiedział - nikt na świecie nie tatuuje tych owoców na taką skalę jak on.

Dla zabawy tatuowałem sobie skórki od banana i przeniosło się to na konwencje tatuażu, gdzie całe mnóstwo ludzi, dzieci, dorosłych stwierdziło, że to fajny pomysł (...), żeby zbliżyć się do kultury tatuażu i zobaczyć, jak to faktycznie działa

- powiedział Przemysław Sasor.

Podczas jego pokazu chętni mogą więc sprawdzić, w jaki sposób trzyma się maszynkę, wprowadza tusz pod skórę i jak wygląda stanowisko tatuażysty. Do tej pory Przemkowi udało się zainspirować już 56 osób, które po konwencie postanowiły otworzyć własny salon tatuażu.

Dlaczego banan?

Nasz gość próbował robić tatuaże na skórkach kilku owoców, ale według niego najlepsza jest jednak ta od banana, ponieważ jest miękka.

Igła łatwo wprowadza tusz pod skórę, a co za tym idzie można te pierwsze kroki stawiać. Używać różnych igieł, różnych farb, różnych technik i to wszystko się sprawdza

- stwierdził.

Niestety skórka od banana nie jest trwała, aby więc utrwalić efekt swojej pracy, Przemek robi zdjęcia.

Na dzień dzisiejszy mam ich 13 tys.

- zdradził.

Przemek wykonał już wiele wzorów, ale najbardziej skomplikowane są te przedstawiające panoramy miast, w których gościł. Nie ogranicza się jednak tylko do skórek bananów, wykonał też kilka tatuaży na częściach ciała znajomych, a także na swojej nodze.

Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy z naszym gościem. Na końcu dowiecie się, czy Agnieszka Woźniak-Starak ma talent do wykonywania tatuaży.

>>> Zobacz także:

Wspólne tatuaże dla par – popularne wzory dla dwojga

Tatuaż jako dowód przyjaźni – najciekawsze wzory i pomysły

Jak się robi tatuaż, czyli co się kryje za rysunkami na ciele

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości