Dzień Ojca 2023 – jakie życzenia złożyć tacie 23 czerwca? Jak ułożyć je samodzielnie?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wszystkim Tatom składamy najserdeczniejsze życzenia
Wszystkim Tatom składamy najserdeczniejsze życzenia
Jakob Kosel o roli ojca
Jakob Kosel o roli ojca
Spełniony czterdziestolatek, dumny tata
Spełniony czterdziestolatek, dumny tata
Tata napisał bajkę dla syna z ADHD
Tata napisał bajkę dla syna z ADHD
Mężczyźni na froncie rodziny
Mężczyźni na froncie rodziny
Niezwykłe podróże taty z córką
Niezwykłe podróże taty z córką
Tata, no weź - czyli jak zostać ojcem idealnym
Tata, no weź - czyli jak zostać ojcem idealnym
Roman Paszkę o relacji z synem
Roman Paszkę o relacji z synem
Prowadzący "Mask Singer" o roli ojca i wymarzonym weselu
Prowadzący "Mask Singer" o roli ojca i wymarzonym weselu
Śmieszne albo poważne. Recytowane, pisane czy śpiewane. Najważniejsze, żeby były szczere, serdeczne i płynące prosto z serca. Życzenia na Dzień Ojca mogą być składane niezależnie od tego, czy dziecko jest małe czy już całkiem dorosłe. Podpowiadamy, jak je ułożyć. 

Życzenia na Dzień Ojca, który przypada 23 czerwca, powinny być przede wszystkim szczere. Muszą płynąć prosto z serca i trafiać do serca ojca. Nie każdy z nas ma jednak talent do ubierania myśli w słowa. Dlatego też, od czasu do czasu, warto pogrzebać w Internecie i wykorzystać znalezione tam inspiracje.

Życzenia z okazji Dnia Ojca – spróbuj stworzyć je samodzielnie

Życzenia dla mamy i taty brzmią najlepiej, kiedy są autentyczne. Kiedy opowiadają historię życia i relacji dwójki ludzi: rodzica i dziecka. Kiedy nie są powtórzoną bez emocji formułką, która niczym nie różni się od nieśmiertelnego „Wszystkiego najlepszego”. Wzruszające życzenia dla taty mogą liczyć kilka słów, ale kiedy te słowa ułożyła samodzielnie córka lub syn, nabierają one innego sensu.

Nic tak nie cieszy, jak życzenia z okazji Dnia Taty spisane przez dziecko, które układając je w głowie, wspomina najlepsze chwile spędzone z ojcem.

Niezależnie od tego, czy wygłaszamy życzenia na Dzień Ojca poważne czy śmieszne, zawsze powinny one płynąć prosto od nas. Internetowe wzorce mają to do siebie, że nie są nasze, a przez to stają się nieco mniej autentyczne.

Życzenia z okazji Dnia Taty na 23 czerwca - dlaczego warto je złożyć

Życzenia recytowane, śpiewane, zapisane - przede wszystkim powinny to być podziękowania. W końcu tata jest drugą lub pierwszą najważniejszą dla nas osobą na świecie. To on otacza nas troską, gwarantuje bezpieczeństwo, poczucie ochrony. To on podnosi nas kiedy upadamy, ale także zachęca do podejmowania nowych wyzwań i ryzyka. Często jesteśmy gotowi je podjąć właśnie dlatego, że wiemy, że stoi za nami ten, który w razie czego nas podtrzyma i uratuje przed upadkiem. Niezależnie od tego, czy mamy 5 lat czy 45. Dlatego też życzenia dla taty na Dzień Taty powinny być po prostu wyjątkowe.

Pamiętajmy także o osobach, dla których ten dzień jest ciężki - nie zmuszajmy nikogo do robienia rzeczy niezgodnych ze sobą. Dla niektórych ojców to szczególnie ciężki czas, dlatego składając życzenia, róbmy to rozważnie.

Życzenia na Dzień Ojca – jak je napisać?

Życzenia dla ojca muszą być wyjątkowe. Dla tych, którzy mają spore zdolności pisarskie i łatwo przychodzi im ujmowanie myśli w piękne frazy i słowa, wystarczy chwila skupienia, dobrych wspomnień i krótkie życzenia na Dzień Ojca od córki gotowe. Co jednak, jeśli życzenia na dzień taty nie przychodzą ci automatycznie do głowy? Można zacząć od spisania najważniejszych cech taty, takich jak:

 • opiekuńczy,
  • czuły,
   • wymagający,
    • zaangażowany,
     • bezkompromisowy,
      • dotrzymujący tajemnic,
       • stały.

        Każdy z tych określeń może stać się materiałem, na którym zbuduje się swoje życzenia. Dzień Taty to także moment, w którym zastanawiamy się, kim jest dla nas ojciec, np. opoką, azylem, wyzwaniem, niedoścignionym ideałem, czy twardzielem, który mięknie tylko przy nas?

        To kolejne elementy układanki, jakie warto wpleść w życzenia dla taty na Dzień Ojca. Kolejne pytania, które mogą pomóc stworzyć nam taką ojcowską mapę myśli, są miejsca kojarzące się nam z ojcem, emocje, dobre wspomnienia, być może ojcowskie atrybuty.

        Z resztą, to właśnie taka mapa myśli może zastąpić tradycyjne życzenia na Dzień Matki i Ojca. Może to też być punkt wyjścia do stworzenia jakiejś pięknej, choć krótkiej opowieści. Życzenia dla taty z okazji Dnia Ojca można ubrać w fotoksiążkę z ciekawymi opisami. Jeśli macie problemy z szybkim i klarownym formułowaniem ładnych fraz, poproście koleżankę/brata, a może własne dzieci o pomoc.

        Życzenia na dzień taty dla dzieci w przedszkolu

        Przedszkola często organizują spotkania dedykowane świętom rodziców, a na nich nie może zabraknąć uroczych wierszyków i piosenek. Wszyscy znamy wykonywaną przez Natalię Kukulską piosenkę „Co powie tata”. To jedna z chętniej wykorzystywanych na ojcowskich uroczystościach linia melodyczna. W internecie znaleźć można również sporo scenariuszy na Dzień Ojca. Również dla dorosłych mogą one stanowić ciekawą inspirację dla domowych obchodów Dnia Ojca.

        Życzenia na Dzień Ojca: wzruszające, śmieszne, poważne

        Życzenia dla taty z okazji Dnia Ojca można oczywiście znaleźć w Internecie. Można wykorzystać je w całości, lekko przeformułować lub traktować wyłącznie w kategoriach inspiracji. Można je również wykorzystać jako życzenia urodzinowe dla taty: śmieszne, wzruszające lub całkiem na poważnie. Sporo inspiracji znaleźć można na stronie wierszykolandia.pl, na przykład:

        Na dzień Ojca ślę życzenia, bo to nie jest bez znaczenia. Jesteś dobry dla mnie, Tato. Chcę ci podziękować za to.

        Wspierasz mnie od urodzenia, więc się nigdy już nie zmieniaj!

        Wiemy, jak ciężko pracujesz tato! Bardzo Cię wszyscy kochamy za to a także za Twe szlachetne serce, w którym rodzina pierwsze ma miejsce!

        W ten dzień świąteczny przyjmij podziękę za wiarę, mądrość, ojcowską rękę.

        Wysłuchaj życzeń co z serca płyną: Niech wichury mroźne Ciebie ominą!

        Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

        Zobacz także:

        Autor: Adrian Adamczyk

        Źródło zdjęcia głównego: Fot. With love of photography / Getty Images

        podziel się:

        Pozostałe wiadomości