Walentynkowe "last minute". Jakie prezenty można przygotować na ostatnią chwilę?

Walentynki
Walentynkowe "last minute". Jakie prezenty można przygotować na ostatnią chwilę?
Źródło: hiroyuki nakai/GettyImages
Walentynki to dzień, w którym mamy okazję do wyrażania swoich uczuć. W jaki sposób można to zrobić na ostatnią chwilę i dlaczego warto? Sprawdź naszych kilka pomysłów na to, jak można uczcić święto zakochanych. Pobierz bileciki, na których wypiszesz okolicznościowe kupony. Sprawdźcie specjalnie przez nas przygotowane

Walentynki

DD_20220209_Kwiaty_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
 Idealny bukiet na Walentynki
Idealny bukiet na Walentynki
Co na walentynki zamiast standardowej róży?
Co na walentynki zamiast standardowej róży?
Zrób sobie lub swojej kobiecie prezent na Walentynki
Zrób sobie lub swojej kobiecie prezent na Walentynki
Walentynki – budżetowo i z klasą
Walentynki – budżetowo i z klasą
Mężczyźni i presja idealnych walentynek
Mężczyźni i presja idealnych walentynek

Walentynkowe prezenty na ostatnią chwilę

Drobne życzenia czy upominek to świetny sposób na to, aby okazać komuś uczucia. Nie musi być to wcale druga połówka, może być to przyjaciel lub przyjaciółka, rodzice, dziadkowie i inne bliskie nam osoby. Chociaż jest to dzień zakochanych, to warto przypomnieć ważnym osobom, że je kochamy, na różne sposoby.

Kartki z życzeniami

Jeżeli zupełnie zapomnieliśmy o walentynkach lub kompletnie nie było czasu, aby przygotować coś wystrzałowego, to warto zdobyć chociaż kartkę z życzeniami. Na jej odwrocie można wypisać swoje życzenia, pozytywne wspomnienia lub powody dla miłości. Nie musi być ich dużo, bo liczy się gest!

Sprawdź nasze kartki, które możesz samodzielnie wydrukować: Zastanawiasz się, jak powiedzieć "kocham"? Pobierz i wyślij kartkę walentynkową

Bileciki walentynkowe

Jeżeli masz ochotę sprawić przyjemność swojej walentynce, można pomyśleć o bilecikach lub kuponach. Pierwszą z opcji jest wypisanie powodów, dla których kochamy drugą osobę. Ile takich bilecików powinno być? Nie ma reguły, ale z okazji 14 lutego może być ich właśnie 14. Co na nich napisać? Szczere rzeczy, mogą to być cechy charakteru, np. za szczerość, za uczciwość, za cierpliwość; mogą być to wspomnienia, np. za cudowne wakacje, za nasze spokojne weekendy, za codzienne śniadania itd.

Drugą opcją są kupony, czyli coś, co jesteśmy w stanie zaoferować naszemu partnerowi/partnerce, a może mamie, córce, siostrze lub bratu. Co może znaleźć się na takim kuponie? Podpowiadamy:

 • masaż,
  • romantyczna kolacja,
   • zabranie dziecka na spacer/na plac zabaw,
    • posprzątanie domu,
     • zrobienie obiadu,
      • wykonanie najbardziej nielubianego przez osobę obdarowaną obowiązku domowego,
       • wspólne wyjście do kina, restauracji, na spacer,
        • wygranie kłótni,
         • dzień tylko dla was,
          • dzień przytulania i pocałunków,
           • śniadanie do łóżka,
            • noc filmowa,
             • domowe SPA day.

              A skąd wziąć bileciki, na których można wypisać kupony? Sprawdźcie specjalnie przez nas przygotowane: tutaj.

              Wiersze i poezja

              Wydawałoby się, że wiersze i poezja to przeżytek, jednak w walentynki, kiedy wszystkim nam udziela się romantyczny nastrój nabierają nowego znaczenia. Na kartce z życzeniami, ozdobnej papeterii lub na bileciku, dołączone do kwiatów lub bombonierki to wspaniały wyraz inwencji twórczej. W taki sposób można pokazać, że zależy nam na drugiej osobie.

              A jakich wierszy warto szukać? O miłości pisało wielu: Wisława Szymborska (np. Miłość szczęśliwa, Miłość od pierwszego wejrzenia, Portret Kobiecy), Maria Pawlikowska-Jasnorzewska (np. Zakochani, Miłość/Wciąż rozmyślasz, Miłość/Nie widziałam cię już od miesiąca), Bolesław Leśmian (np. *** (Lubię szeptać ci słowa, które nic nie znaczą), W malinowym chruśniaku, Nie obiecuję ci prawie nic), czy Julian Tuwim (np. Ty, ostatni erotyk, Miłość ci wszystko wybaczy).

              Z kolei jeśli czujemy się na siłach by coś samodzielnie wymyślić, to polecamy nasz poradnik: Jak napisać romantyczne wiersze miłosne

              Jeśli nie macie specjalnej papeterii, na której moglibyście list napisać, to sprawdźcie przygotowane przez nas kartki do papeterii do wydrukowania w domu: tutaj.

              Dlaczego warto przygotować coś dla swojej drugiej połówki na walentynki?

              Część osób uważa walentynki za komercyjne święto, zupełnie niepotrzebne i nie chcą go obchodzić. Oczywiście nikt nie ma takiego obowiązku, a kochać powinno się cały rok, a nie jedynie od święta. 14 lutego nie powinien być więc jedynym dniem, w którym okazujemy uczucia. Mimo to, wiele osób obchodzi to święto, celebruje wspólne chwile i traktuje ten dzień jako jeszcze jedną okazję do cieszenia się sobą, nieco bardziej podniosłą niż codzienność. Warto zatem porozmawiać ze swoją partnerką lub partnerem czy chcą obchodzić ten dzień, czy chcieliby coś dostać bądź jakoś wyjątkowo spędzić ten czas.

              W walentynki warto też okazywać miłość i uczucia wszystkim innym ważnym osobom, rodzicom, rodzeństwu, dziadkom czy przyjaciołom, ponieważ są różne rodzaje miłości, a tę warto uczcić.

              Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

              Zobacz także:

              Autor: Teofila Siewko

              Źródło zdjęcia głównego: hiroyuki nakai/GettyImages

              podziel się:

              Pozostałe wiadomości

              Apokalipsa w galerii sztuki
              Materiał promocyjny

              Apokalipsa w galerii sztuki