Studniówkowe przesądy. Jak się ubrać? Ten kolor odgrywa ważną rolę

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Strefa Edukacji

Studniówka jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu młodego człowieka. Warto więc zadbać o to, by tego wieczoru prezentować się idealnie. Niektórzy uczniowie sugerują się wówczas przesądami, które mają przynieść im powodzenie na maturze. O czym powinno się pamiętać, by uniknąć pecha?

Studniówkowe przesądy

Studniówka jest jednym z najważniejszych wieczorów w życiu młodego człowieka. Nic więc dziwnego, że każdy uczeń chce nie tylko wyglądać, ale też czuć się wyjątkowo. Nastolatkowie poświęcają dni, a czasem nawet tygodnie na poszukiwanie idealnego stroju, dodatków i fryzury.

Szkoła

Uczniowie o zmianach w edukacji
Uczniowie o zmianach w edukacjiDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Wielu z nich sugeruje się także studniówkowymi przesądami, ponieważ ich uwzględnienie ma pomóc w otrzymaniu wysokich ocen z egzaminu maturalnego. Które wiążą się bezpośrednio z wyglądem? Jak się okazuje, jest ich naprawdę sporo. Do najpopularniejszych należą m.in. te dotyczące włosów czy bielizny.

Przesądy na studniówkę - na co uważać?

Jedna z zasad mówi, że maturzyści nie powinni farbować ani ścinać włosów od studniówki aż do zakończenia wszystkich egzaminów. Niektórzy twierdzą nawet, że długość pasm powinna zostać nienaruszona już od początku roku szkolnego, choć w tym przypadku dotyczy to przede wszystkim dziewcząt.

Studniówkowe wytyczne określają również, jaka bielizna na balu maturalnym przyniesie licealistkom łut szczęścia. Tego wieczoru panie powinny założyć czerwone majtki. W niektórych szkołach zostały one zastąpione przez czerwoną podwiązkę. To właśnie ona ma sprawić, że matura zakończy się sukcesem.

Dziewczęta powinny zadbać także o dobrej jakości rajstopy. Niestety, gdy w trakcie zabawy pojawi się na nich tzw. oczko, według przesądów oznacza to niepowodzenie na maturze. Aby nie kusić losu, warto więc zakupić modele z nieco grubszego materiału.

O czym pamiętać, udając się na studniówkę?

Znane przesądy studniówkowe dotyczą również panów. Według nich każdy uczeń powinien założyć na bal nowy garnitur i wybrać się w nim także na maturę. Niektórzy wspominają o czerwonym krawacie, którego pod żadnym pozorem nie powinno się zdejmować aż do zakończenia imprezy.

To jednak nie wszystkie zwyczaje wiążące się z kolorem czerwonym. Jeśli chcesz pomóc swojemu szczęściu, to pamiętaj, by przed wyjściem z domu zawiązać na nadgarstku czerwoną nitkę. Istotne jest, by sznurek nie zerwał się przez cały wieczór. Tylko wtedy nie straci swoich "magicznych mocy".

Jeden zwyczaj możemy kojarzyć ze ślubów. Każdy licealista powinien mieć przy sobie coś pożyczonego. Najczęściej są to drobne dodatki np. biżuteria, zegarek, krawat, torebka czy buty.

Ostatni przesąd związany jest z polonezem. Dla wielu uczniów jest to bardzo stresujący moment, choć jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie. Pomylenie kroków studniówkowego tańca nie przyniesie pecha, a wręcz przeciwnie- zwiększy nasze szanse na powodzenie na egzaminie dojrzałości.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Strefa Edukacji

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Kali9

Pozostałe wiadomości