Sukienka na studniówkę na każdą kieszeń. "Udało mi się znaleźć za 39 złotych"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Studniówkowe stylizacje na każdą kieszeń
Studniówkowe stylizacje na każdą kieszeń
Ubierz się jak gwiazda filmowa
Ubierz się jak gwiazda filmowa
Nieoczywiste połączenia barw
Nieoczywiste połączenia barw
Moda inspirowana latami 90.
Moda inspirowana latami 90.
Sezon studniówkowy trwa w najlepsze. Jakie kreacje są modne w 2024 roku? Jak wybrać wymarzoną stylizację, nie wydając przy tym fortuny? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Katarzyna Daniłko, znaną w sieci jako "Pani od jakości".

Studniówka 2024

Studniówka dla wielu uczniów to wyjątkowy wieczór, na który z niecierpliwością czekają.

- Pamiętajmy, że jest to pierwsza okazja, kiedy tak naprawdę dziewczynka może poczuć się księżniczką, a mężczyzna dżentelmenem. Weźmy pod uwagę, że w tym roku mamy też taki czas, gdzie ten rocznik był "covidowy", czyli dużo czasu spędzali zamknięci w domach, a nauka była zdalna, więc wydaje mi się, że to dobra okazja do tego, żeby wyjść, fajnie wyglądać i super spędzić czas - zauważyła Katarzyna Daniłko w Dzień Dobry TVN.

"Pani od jakości" zapytała wśród swoich obserwujących o budżet na studniówkę. Tylko 8 proc. ankietowanych wskazało, że jest w stanie zapłacić za sukienkę powyżej 500 zł. Najwięcej osób za tę kwotę chce mieć całą stylizację.

Sukienki na studniówkę na każdą kieszeń

Katarzyna Daniłko zaprezentowała kilka stylizacji. Kierowała się zasadą, aby w jak najniższej cenie wyglądać, jak najlepiej. Oto propozycje:

 1. Sukienka z sieciówki. - Udało mi się znaleźć [kreację - red.] nie dość, że z sieciówki, to jeszcze z portalu aukcyjnego z używaną odzieżą i z metką za 39 złotych. To sukienka poliestrowa, bo nie spodziewajmy się, że w tej cenie dostaniemy lepsze tkaniny - przyznała rozmówczyni Dzień Dobry TVN.
  1. Sukienka jedwabna - prosta, z dobrego materiału, którą można świetnie ograć dodatkami. To kreacja, która może posłużyć na lata. Propozycja Katarzyny Daniłko została uszyta na miarę z resztek jedwabiu. Koszt to ok. 300 zł (materiał plus szycie).
   1. Sukienka z wypożyczalni. To idealna propozycja dla dziewcząt, które chciałyby wyglądać naprawdę wyjątkowo, ale nie stać ich na to, żeby kupić kreację za 2,5 tysiąca złotych. Wypożyczenie sukienki kosztuje około 200 zł za dobę. - Wydawało mi się, że trzeba ją wyprać, odprasować, jak uszkodzimy, to stracimy kaucję. Otóż nie. Wyobraźcie sobie, że taką sukienkę można wypożyczyć na dobę. [...] Jak ją porwiemy, to jest ubezpieczona. Po dobie wpakowujemy w pudełko i odsyłamy kurierem. Bardzo fajna opcja dla planety, portfela - tłumaczyła specjalistka.
    1. Sukienka ze sklepu vintage. - To też jest świetna opcja. To są sukienki, które mają po 40-50 lat. One przetrwały i przetrwają kolejnych 50 lat. To jest design, którego dzisiaj tak szukamy - podkreśliła nasza gościni.

     Wyjątkowych kreacji na studniówkę warto poszukać również w second-handach oraz przez popularną aplikację z używaną odzieżą. Najmodniejszy fason na 2023 rok to gorset i plisowanie na dole. Zobacz propozycje Katarzyna Daniłko w materiale wideo.

     Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

     Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

     Zobacz także:

     Autor: Dominika Czerniszewska

     Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości