Domowe sposoby
Termofor z suchych nasion fasoli lub grochu
Termofor wykonany z suchych nasion fasoli lub grochu nie wymaga od nas wykorzystywania wody. Potrzebne będą za to suche nasiona. Co ważne - mogą być one wielokrotnie podgrzewane, dzięki czemu nie potrzebujemy ich często zmieniać. Jednak raz na jakiś czas będzie to niezbędne.
Suche nasiona roślin strączkowych szybko się nagrzewają, dobrze utrzymują temperaturę, a przy tym nie ma ryzyka poparzenia, jak w przypadku tradycyjnego termoforu. Z niego gorąca woda może się wylać, powodując poważne uszkodzenia ciała.
Jak zrobić termofor z suchych nasion fasoli lub grochu?
Potrzebne będą nasiona fasoli lub grochu - im więcej tym większy termofor. Do małego termofora wystarczy około 200-400 gramów nasion. Będziemy także potrzebować, np. starej poszewki na poduszkę. Wycinamy ją i przeszywamy, np. ręcznie, w prostokąt lub kwadrat o pożądanej wielkości. Jeśli mamy możliwość - możemy dodać zamek błyskawiczny, dzięki czemu wymiana nasion w razie potrzeby będzie znacznie prostsza. Następnie wsypujemy do środka nasiona i zaszywamy lub zapinamy zamek błyskawiczny.
Ważne, aby zamek był plastikowy, bez metalowych elementów! Można go zastąpić plastikowymi guzikami lub zwykłym zaszyciem torebeczki. Tak przygotowany termofor podgrzewamy od 1 do 3 minut w mikrofalówce. Można go następnie włożyć do dodatkowego pokrowca, jeśli jest zbyt gorący.
Banalny i szybki sposób na termofor z fasoli lub grochu
W sytuacji kryzysowej cały proces możemy usprawnić jeszcze bardziej. Przygotowujemy ciepłą, czystą skarpetę i około 200 gramów fasoli lub grochu. Nagrzewamy je w mikrofali, a następnie przesypujemy do skarpety. Tę można zawiązać na supeł lub związać gumką do włosów. W ten sposób uzyskamy najprostszy i najszybszy "termofor".
Światowy Dzień Suchych Nasion Roślin Strączkowych
10 lutego obchodzimy nietypowe święto - Światowy Dzień Suchych Nasion Roślin Strączkowych. W tym dniu warto pamiętać, że rośliny strączkowe są wspaniałym źródłem białka i błonnika pokarmowego, a wykorzystywane mogą być nie tylko w kuchni, ale także, poza nią.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Jak bezpieczne korzystać z termoforów? "Mają swoją datę ważności"
- Jak radzić sobie z marznącymi stopami? Oto proste sposoby
- Nie lubisz marznąć nocą? Zadbaj, by w kołdrze było jak najwięcej powierza
Autor: Teofila Siewko
Źródło zdjęcia głównego: Daisy-Daisy/Getty Images