- Dlaczego mężczyźni przestają dbać o siebie?
- Czy mężczyźni przestają się starać, bo "zdobyli" już kobietę?
- Jak zwrócić mężczyźnie uwagę, żeby nie odnieść odwrotnego skutku?
- Kryzys wieku średniego u mężczyzny. Co się wtedy zmienia?
Dlaczego mężczyźni przestają dbać o siebie?
Większość panów w ciągu ostatnich lat zaczęła bardziej dbać o siebie w porównaniu z poprzednimi pokoleniami. Zwłaszcza młodzi panowie lubią zadbać o siebie - o swoją urodę i o swój ubiór. Trend ten jest jednak zauważalny tylko do pewnego momentu, bowiem panowie w pewnym wieku przestają zwracać uwagę na swój wygląd i po prostu odpuszczają. Dlaczego tak się dzieje? Czy partnerki mogą wpłynąć na swoich mężczyzn i znów zachęcić ich do dbania o siebie?
Czy mężczyźni przestają się starać, bo "zdobyli" już kobietę?
Kiedy mężczyzna chce zdobyć kobietę, pragnie za wszelką cenę się jej przypodobać. Dba o siebie bardziej niż zwykle. Używa kosmetyków częściej niż do tej pory, dba o idealne dopasowanie swojej garderoby, chodzi na siłownię by pozbyć się zbędnych kilogramów i wyrzeźbić ciało. Do czasu... Często, kiedy mija faza zakochania, a relacja przypieczętowana jest ślubem, małżonkowie zaczynają się zaniedbywać. Dbanie o swój wygląda przestaje być priorytetem. Po prostu przyzwyczajamy się do siebie i nawet już po kilku miesiącach znajomości jesteśmy w stanie wybaczyć sobie więcej niedociągnięć niż na samym początku, kiedy się poznaliśmy.
Jak zwrócić mężczyźnie uwagę, żeby nie odnieść odwrotnego skutku?
Jeśli widzisz, że twój mężczyzna naprawdę przestał o siebie dbać, oczywiście masz prawo (a czasem nawet obowiązek!), by zwrócić mu uwagę. Jak to zrobić, by partner nie poczuł się urażony i by twoje sugestie nie odniosły odwrotnego skutku?
Najlepszym i najprostszym sposobem jest szczera rozmowa. Kobieta w trakcie takiej rozmowy musi wzbić się na wyżyny dyplomacji, by partner nie poczuł się urażony i nie wpadł w kompleksy. Nie oskarżaj mężczyzny i nie wypominaj po kolei wszystkiego, co byś w nim zmieniła. Zastosuj za to proste sztuczki. Możesz na przykład kupić mu nową koszulę w prezencie albo zaproponować wspólne uprawianie sportu. Bardzo dobrym pomysłem będzie zapisanie się na siłownię, na zajęcia na basenie - nie proponuj, żeby twój mężczyzna ruszał się sam. Róbcie coś razem, będzie razem się motywować, a twój mężczyzna zobaczy, że ma w tobie duże wsparcie.
Inną propozycją jest na przykład wspólne zapisanie się do fryzjera - zmieńcie razem swój wygląd - może twojemu mężczyźnie taka zmiana się spodoba?
Kryzys wieku średniego u mężczyzny. Co się wtedy zmienia?
Jeśli jednak twój mężczyzna będzie się opierał i za wszelką cenę będzie chciał uniknąć zmian, innym rozwiązaniem może się okazać... przeczekanie. To smutna prawda, ale mężczyźni znów przeżywają rozkwit i zaczynają o siebie dbać, kiedy dopada ich kryzys wieku średniego. Wtedy zaczynają znów częściej chodzić po sklepach w poszukiwaniu modnych ubrań, częściej odwiedzają siłownię lub kosmetyczkę. To oczywiście dobre oznaki, jest jednak jedno "ale"...
Kryzys wieku średniego, z jednej strony przynosi wiele pozytywów, jednak ten okres w życiu mężczyzny może być równie niebezpieczny dla obecnego związku. Dlaczego? Mężczyźni podczas kryzysu wieku średniego zaczynają zadawać sobie pytania o sens ich życia, o osiągnięcia zawodowe i prywatne. Wtedy też pojawia się pytanie dotyczące ich związku. Mężczyźni często w tym czasie decydują się na "skok w bok", a czasem na odejście od dotychczasowej partnerki do młodszej kobiety.
Jaki jest dziś elegancki mężczyzna? Zobacz wideo:
Zobacz też:
- Czy wybaczyć zdradę?
- Czy łysy mężczyzna może być atrakcyjny?
- Czy Polki nie mają gustu? Co z mężczyznami?
Autor: Adrian Adamczyk