Co zrobić, by okulary nie parowały, gdy nosimy maseczkę? Ten trick jest hitem Internetu

YesKatja/Getty Images
YesKatja/Getty Images
Zaparowane szkła podczas noszenia maseczki – to problem, z którym boryka się wiele osób. Doskwiera on zarówno właścicielom okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Jak temu zaradzić? Wystarczy prosty trick, który szybko zyskał na popularności w sieci.

Od soboty 27 lutego 2021 r. obowiązuje zakrywanie ust i nosa wyłącznie poprzez noszenie maseczki. Wcześniej można było używać szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic. Nowe obostrzenia mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Choć przyzwyczailiśmy się do zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, to nie zmienia faktu, że jest to uciążliwe dla osób noszących okulary, którzy notorycznie walczą z zaparowanymi szkłami. Przecieranie szkieł na dłuższą metę nic nie daje, bo po kilku sekundach znowu osiada na nich para. Wtedy więc pozostają dwa rozwiązania. Pierwsze, zdjąć okulary i nic nie widzieć lub drugie – zastosować popularny trick.

Jak nosić maseczkę, żeby okulary nie parowały?

Przede wszystkim, by okulary nie parowały, maseczka powinna być dobrze dopasowana do twarzy i ściśle do niej przylegać. W tym przypadku sprawdzą się modele z drucikiem w okolicy nosa (np. maseczki chirurgiczne), który pozwala szczelniej dopasować maseczkę. Natomiast gdy korzystamy z wielorazowych maseczek, sprawa się już nieco komplikuje. Wówczas warto zastosować trick z sieci. Na czym on polega?

Wystarczy przykleić maseczkę do nosa kawałkiem plastra. Choć brzmi to banalnie, internauci komentują, że jest to sprawdzona i skuteczna metoda. Plaster sprawia, że materiał idealnie przylega, więc powietrze nie wydostaje się jej górną krawędzią. Zobaczcie sami:

Domowe sposoby na zaparowane okulary w maseczce

Oprócz powyższej metody przed włożeniem okularów warto umyć szkła mydłem lub płynem do naczyń. Należy wetrzeć w nie preparat i chwilę odczekać. Później wystarczy dokładnie wypolerować ściereczką. W ten sposób na szkłach powstanie warstwa, która ograniczy parowanie powierzchni. Sprawdzi się to zarówno w przypadku okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych.

Jak chronić oczy w czasie pandemii? Okulista odpowiada. Zobacz wideo:

x-news

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości