okulary przeciwsłoneczne

    okulary przeciwsłoneczne

    Nikt nie rozumie aktualnych trendów lepiej niż Monika Brodka, która konsekwetnie buduje swój sceniczny wizerunek. Piosenkarka wraz z pierwszymi podmuchami wiosny postanowiła zaprezentować nową stylizację. Jak zwykle udowodniła, że wie, co w modzie piszczy. Na zdjęciu, które opublikowała w sieci, pozuje w wyrazistych okularach przeciwsłonecznych.

    Okulary chronią oczy przed promieniowaniem UV, a dodatkowo ograniczają przenikanie pyłków oraz kurzu do gałki ocznej. Z tego względu powinny być noszone w słoneczne dni, zarówno latem, jak i zimą. Okulary chronią także delikatną skórę wokół oczu, opóźniając pojawianie się zmarszczek. Należy kupować je wyłącznie w sprawdzonych miejscach, najlepiej profesjonalnych salonach optycznych. Modele niewiadomego pochodzenia zamiast chronić, mogą szkodzić oczom. Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać dla kierowcy, a jakie dla dzieci? Dedykowane modele różnią się od siebie zastosowanym filtrem, barwą szkła oraz powłoką.

    Wiosną więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, że promieniowanie słoneczne w dużych dawkach bywa szkodliwe i trzeba umiejętnie się przed nim bronić. Jaka jest różnica między promieniowaniem UVA i UVB? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdalenę Tarasewicz-Galant, właścicielkę salonu optycznego, która poradziła nam, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, by chronić nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem. Pani Magdalena podpowiedziała również, jakie oprawki będą modne oraz jak dobrać je do naszego kształtu twarzy.

    Latem warto zainwestować w okulary słoneczne. Jakie w tym sezonie są modne? Jak dobiera się oprawki do kształtu twarzy? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła stylistka Magda Jagnicka.