okulary przeciwsłoneczne

  okulary przeciwsłoneczne

  Jakie modele robią furorę w 2022 roku? Oto nasze propozycje.

  Jakie trendy obowiązują w 2022 roku?

  Okulary przeciwsłoneczne pełnią już nie tylko praktyczną rolę, chroniąc oczy przed słońcem, ale stały się też ważnym elementem stylizacji, który nadaje jej charakter. W jaki model najlepiej zainwestować? O tym w rozmowie z Sabiną Ziębą opowiedziała stylistka "Elle" i prowadząca program "Czas na zmianę" w TVN Style, Karolina Limbach.

  Okulary przeciwsłoneczne kupowane poza punktami optycznymi mogą okazać się niezwykle szkodliwe. Traktowane jako dodatek do garderoby są nie tylko niebezpieczne dla wzroku, ale również dla środowiska. O tym, jak dobrać właściwe szkła ochronne mówi dr n. med. Anna Maria Ambroziak.

  Nikt nie rozumie aktualnych trendów lepiej niż Monika Brodka, która konsekwetnie buduje swój sceniczny wizerunek. Piosenkarka wraz z pierwszymi podmuchami wiosny postanowiła zaprezentować nową stylizację. Jak zwykle udowodniła, że wie, co w modzie piszczy. Na zdjęciu, które opublikowała w sieci, pozuje w wyrazistych okularach przeciwsłonecznych.

  Zaparowane szkła podczas noszenia maseczki – to problem, z którym boryka się wiele osób. Doskwiera on zarówno właścicielom okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Jak temu zaradzić? Wystarczy prosty trick, który szybko zyskał na popularności w sieci.

  Modne okulary korekcyjne mogą być wspaniałym dopełnieniem każdej stylizacji. Warto jednak wiedzieć, które oprawki najbardziej odpowiadają naszym potrzebom. W programie rozmawialiśmy o tym, czym kierować się przy wyborze okularów.

  Okulary chronią oczy przed promieniowaniem UV, a dodatkowo ograniczają przenikanie pyłków oraz kurzu do gałki ocznej. Z tego względu powinny być noszone w słoneczne dni, zarówno latem, jak i zimą. Okulary chronią także delikatną skórę wokół oczu, opóźniając pojawianie się zmarszczek. Należy kupować je wyłącznie w sprawdzonych miejscach, najlepiej profesjonalnych salonach optycznych. Modele niewiadomego pochodzenia zamiast chronić, mogą szkodzić oczom. Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać dla kierowcy, a jakie dla dzieci? Dedykowane modele różnią się od siebie zastosowanym filtrem, barwą szkła oraz powłoką.

  Słońce jest coraz silniejsze, dlatego warto kupić dziecku okulary przeciwsłoneczne. Czym się kierować przy ich zakupie? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła okulistka Monika Dzięgielewska.

  Wiosną więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, że promieniowanie słoneczne w dużych dawkach bywa szkodliwe i trzeba umiejętnie się przed nim bronić. Jaka jest różnica między promieniowaniem UVA i UVB? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdalenę Tarasewicz-Galant, właścicielkę salonu optycznego, która poradziła nam, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, by chronić nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem. Pani Magdalena podpowiedziała również, jakie oprawki będą modne oraz jak dobrać je do naszego kształtu twarzy.

  Latem warto zainwestować w okulary słoneczne. Jakie w tym sezonie są modne? Jak dobiera się oprawki do kształtu twarzy? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła stylistka Magda Jagnicka.