Jedni je kochają, inni nie wiedzą, jak wydobyć ich potencjał. Optyk gwiazd, Ola Kochańska, podpowiada, jak wybrać idealne okulary

Autor:
Karolina
Kalatzi
Reporter:
Karolina Kalatzi
Trendy w okularach - poradnik z Olą Kochańską
Trendy w okularach - poradnik z Olą Kochańską
wideo 2/20

Ola Kochańska weszła do show-biznesu i odnalazła się w nim jak ryba w wodzie. Wszystko zaczęło się od... okularów. Swoją pasją do mody okularowej zaraziła również gwiazdy, które polegają na jej wyborze i, jak same mówią w swoich mediach społecznościowych, ufają jej w 100%. Doskonale wie, co jest modne, jak nosić okulary i co zrobić, by dzięki okularom ukryć niedoskonałości, których się wstydzimy. O trendach w okularach i dopasowywaniu ich pod konkretne kształty twarzy opowiedziała Karolinie Kalatzi z serwisu Dzień Dobry TVN.

Ola Kochańska zdradza, jakie trendy czekają nas w modzie okularowej

Okulary - jedni je kochają, inni nie wiedzą jak wybrać te idealne, by czuć się w nich doskonale. Na pomoc przychodzi Ola Kochańska, która w swoich mediach społecznościowych oswaja ludzi z okularami i pomaga dobrać odpowiednie oprawki. Szybko podbiła serca internautów, którzy zalewają ja wiadomościami o to, jak nosić okulary, jak dzięki nim ukryć nasze niedoskonałości i o to, co będzie modne w nadchodzących sezonach.

Karolina Kalatzi spotkała się z Olą, by przyjrzeć się najnowszym trendom. Co będzie modne w najbliższym czasie i na jakie oprawki powinnyśmy postawić?

- Głównym i dominującym trendem jest metalic. Są to jak sama nazwa wskazuje okulary metaliczne. Okulary metalowe i jeszcze do tego często z soczewką z lustrem, często w kolorze srebrnym.

Ola pokazała również, jak wyszczuplić okularami twarzy i jak chociażby podnieść do góry policzki. Przyznała również, że od kilku sezonów modne są okulary transparentne - ten trend utrzyma się z nami na dłużej.

W modzie wszystko jest możliwe, od jakiegoś czasu na ulicach miast możemy zobaczyć okulary wąskie - jedni je kochają inni nienawidzą, a jeszcze inni boją się spróbować. Zdaniem ekspertki trend wąskich okularów zostanie z nami na dłużej, więc warto się odważyć i spróbować znaleźć idealne oprawki, dzięki którym i my zakochamy się w tym trendzie.

A czy okularami możemy pozbyć się kompleksów? Oczywiście! W naszym materiale Ola zdradza, na jaki kształt postawić, by podnieść policzek, zarysować linie żuchwy bądź zmniejszyć optycznie nos. Koniecznie zobaczycie wideo.

Kim jest Ola Kochańska

Szturmem weszła do polskiego show-biznesu, a dzięki jej charyzmie i wiedzy gwiazdy ją pokochały niemal natychmiast. Śmiało możemy powiedzieć o niej "optyk gwiazd", ale nie tylko. Poza tym, że jest odpowiedzialna za dobór większości oprawek, które noszą polscy celebryci, to na swoich mediach społecznościowych uczy zarówno kobiety jak i mężczyzn, jak wybierać okulary, byśmy czuli się w nich jak w drugiej skórze.

Jej zdaniem okulary są częścią stroju i formą biżuterii, która w każdej stylizacji jest wisienką na torcie. Kocha modę, nie boi się jej i to zapewne dlatego gwiazdy tak bardzo jej zaufały.

- Z okularami jestem związana, od kiedy pamiętam. Moi rodzice prowadzili hurtownię optyczną. Tata zabierał mnie na targi modowe do Paryża i do Mediolanu. Były to targi związane z okularami. Nie chciałam być optykiem takim jak inni, chciałam się wyróżnić i zdecydowanie postawiłam na social media. Od lat obserwuję blogi modowe i to, czego najbardziej mi brakowało, to dodatki typu okulary, które są niszowym dodatkiem, szczególnie dla osób, które mają wadę wzroku. Osoby te wstydzą się, nie lubią nosić okularów, a ja uważam, że to duży błąd - wyznała podczas swojego pierwszego materiału dla Dzień Dobry TVN.

Jeśli jeszcze się zastanawiacie bądź zwyczajnie boicie się sięgnąć po okulary i trochę zaszaleć, to Ola pomoże Wam rozwiać te wątpliwości. Udowadnia, że każdemu może być w okularach pięknie, wystarczy znaleźć te odpowiednie.

Zobacz też:

Autor:Karolina Kalatzi

Reporter: Karolina Kalatzi

Pozostałe wiadomości