Jakie okulary przeciwsłoneczne warto mieć w swojej garderobie? "To ważne akcesorium każdej kobiety"

Okulary przeciwsłoneczne pełnią już nie tylko praktyczną rolę, chroniąc oczy przed słońcem, ale stały się też ważnym elementem stylizacji, który nadaje jej charakter. W jaki model najlepiej zainwestować? O tym w rozmowie z Sabiną Ziębą opowiedziała stylistka "Elle" i prowadząca program "Czas na zmianę" w TVN Style, Karolina Limbach.

Rola okularów w codziennej stylizacji

Pierwsze prototypy okularów przeciwsłonecznych powstały już w XII wieku w starożytnych Chinach. Wówczas - skonstruowane z przydymionych płaskich płytek z kwarcu - służyły sędziom do ukrywania swoich emocji i reakcji w trakcie procesu. W XVIII wieku z kolei Brytyjczyk James Ayscough wynalazł okulary słoneczne z przyciemnionym szkłem, które w czasach wiktoriańskich wykorzystywali chorzy na syfilis i cierpiący na światłowstręt. Wszystko zmieniło się w XX wieku, kiedy nastąpił gwałtowny rozwój innowacyjnych pomysłów.
Od końca lat 20. XX wieku okulary przeciwsłoneczne produkowano już masowo, ale po II wojnie światowej, kiedy technologię wytwarzania ochronnych szkieł ulepszono, a dzięki pilotom wojskowym "styl lotniczy" stał się modny (zwłaszcza kultowe Aviatory), okulary zaczęto sprzedawać w najrozmaitszych, nowych kształtach. Z dodatku, który początkowo był postrzegany jako całkowicie zbędny, stały się ciekawym uzupełnieniem looku. Dziś z kolei okulary są ważnym elementem garderoby, który potrafi całkowicie zmienić charakter stylizacji.
- Uważam, że okulary przeciwsłoneczne to ważna rzecz i ważne akcesorium każdej kobiety. My w naszej kulturze raczej nosimy je tylko wiosną i latem, ale normalnie na świecie ludzie noszą je cały rok. Uważam, że warto zainwestować w jedne, w których dobrze się wygląda, a to nie jest proste, bo żeby znaleźć idealne okulary dla siebie, to trzeba trochę poszukać i poprzymierzać dużo modeli . Fajnie jest mieć dobre okulary. Mogą być nawet trochę bardziej odjazdowe, nie muszą być tylko klasyczne, bo to jest taka część naszej garderoby, która przyciąga uwagę - powiedziała Karolina Limbach w rozmowie z redaktorką mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabiną Ziębą.

Jakie okulary przeciwsłoneczne najlepiej kupić?

Obecnie na rynku jest dostępna niezliczona ilość modeli okularów przeciwsłonecznych. Można dopasować je do swoich rysów twarzy, a nawet koloru włosów czy ubrań. Mają one dopełniać nasz styl. Są ważne w kreowaniu osobowego wizerunku, ponieważ - jak wiadomo - pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę spotykając drugą osobę i rozmawiając z nią, jest jej twarz, a w szczególności oczy. Dobrze dobrane okulary potrafią diametralnie odmienić nasz wygląd na plus. A w jakie najlepiej zainwestować?
- Tak naprawdę klasyka jest zawsze dobra, więc uważam, że takie czarne, duże okulary powinna mieć każda kobieta. Dla odważniejszych zdecydowanie w tym sezonie polecam duże okulary z kolorowymi oprawkami i jaśniejszymi szkłami - takimi, że widać ci trochę oczy. To też jest fajna propozycja, bo one wtedy podkreślają ten nasz charakter. Równocześnie zmieniają i poprawiają nastrój, dzięki swojej barwności. Są niczym przysłowiowe różowe okulary - dodała stylistka.
Więcej rad Karoliny Limbach poznacie oglądając "Czas na zmianę" w każdą niedzielę o godz. 13:00 w TVN Style.
Zobacz także:
Zobacz wideo: Blogerka Viva a Viva o swojej światowej karierze i najnowszych trendach
Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: TheTrendSpotter.net/prywatne archiwum Karoliny Wójcik

Pozostałe wiadomości