okulary

  okulary

  Praca zdalna, ślęczenie godzinami przed komputerem, mało ruchu na świeżym powietrzu – to wszystko jest zgubne dla naszego wzroku. Wielu z nas musiało zacząć nosić okulary, a część sięgnąć po mocniejsze szkła. Dlatego w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy optometrystkę Magdalenę Sadowską o to, jak dobrać odpowiednie oprawki do kształtu twarzy.

  Dziś okulary nie tylko nie szpecą, ale wręcz dodają uroku. Należy właściwie dobrać je do kształtu twarzy, a także wybrać odpowiedni kolor. Biorąc pod uwagę fakt, że z reguły wyboru oprawek dokonuje się na klika lat, a niekiedy niezbędne jest posiadanie dwóch par okularów, warto skorzystać z pomocy salonu optycznego.

  Dobranie oprawek okularów sprawia niektórym problemy. Na co zwracać uwagę, kiedy zamierzamy je kupić? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska zapytała o to stylistkę Ewelinę Rydzyńską.

  Wiosną więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, że promieniowanie słoneczne w dużych dawkach bywa szkodliwe i trzeba umiejętnie się przed nim bronić. Jaka jest różnica między promieniowaniem UVA i UVB? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdalenę Tarasewicz-Galant, właścicielkę salonu optycznego, która poradziła nam, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, by chronić nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem. Pani Magdalena podpowiedziała również, jakie oprawki będą modne oraz jak dobrać je do naszego kształtu twarzy.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy Lidię i Agnieszkę Doberschuetz, które - w ramach akcji humanitarnej - zawiozły do Filipin okulary. Skąd pomysł na taką akcję? Ile okularów do tej pory rozdały? Jak można pomóc osobom zaangażowanym w tę akcję?

  Fryzura, make-up, ubrania. To wszystko ma znaczenie! Tweedy, granat, buty na grubej podeszwie. To wszystko, co może nas postarzać. Jakie wzory na ubraniach dodają lat? Czy okulary postarzają? Jak nosić obszerne ubrania? Czy jeśli perły tylko na Audrey Hepburn? Czy złoto dodaje lat? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Marta Zalega, stylistką i kreatorka wizerunku. Razem z nią trzy modelki zaprezentowały stylizacje, które dodają 20 lat!

  Okazuje się, że nawet 18 mln osób po czterdziestym roku życia ma lub będzie miało, problemy ze wzrokiem. Jak się tego ustrzec? Czy społeczeństwu grozi "ślepota"? Czy można zatrzymać naturalny proces pogarszania się wzroku? Czy powinnyśmy używać różnych okularów do rożnych czynności? Czym są okulary progresywne? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był optometrysta Rafał Bohdanowicz.

  Wady wzroku stają się chorobą cywilizacyjną. Czy laserowa korekcja wzroku zastąpi okulary i szkła kontaktowe? Czy są efekty uboczne stosowania lasera? Czy taki zabieg boli? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była okulistka Monika Dzięgielewska.

  Akcja "Okuliści dla Afryki" to inicjatywa w ramach, której udało się przebadać wzrok 1700 dzieci w Kamerunie. O swojej afrykańskiej przygodzie w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały optometrysta Agnieszka Lembowicz i okulista Iwona Filipecka.

  Andrzej Sołtysik spotkał się z mistrzem Woody Allenem w związku z premierą jego najnowszego filmu "Zakochani w Rzymie". Czy Woody Allen wzrował się na włoskich reżyserach pisząc scenariusz? Czy myślał o konsekwencjach obsadzenia Penelope Cruze w roli call girl? Czy zrobi kiedyś film o Krakowie? Czy to prawda, że od kilku dekad nosi ten sam model okularów?