okulary

  okulary

  Ekspertka wyjaśnia, czego to objaw

  Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor tworzą jedną z najbardziej rozpoznawalnych par polskiego show-biznesu. Fani z zaciekawieniem śledzą profile małżonków w mediach społecznościowych i znajdują tam niezwykle inspirujące, ale także zabawne treści. Tym razem internauci mieli szansę przekonać się, że nawet po wielu latach związku można zaskoczyć partnera swoim wyglądem.

  Okulary do czytania nie zawsze są dobre do pracy przy komputerze. O pomoc w wyborze odpowiednich szkieł należy poprosić okulistę. Skuteczne będą tylko te dobrane indywidualnie.

  Okulary to takie akcesoria, które momentalnie rzucają się w oczy. Nic dziwnego, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety pragną mieć je dobrane w odpowiedni sposób. Jak tego dokonać i czym się kierować przy wyborze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział okularowy stylista, Radek Wiktorowicz.

  Joanna Opozda jakiś czas temu przeszła operację. Aktorka zdecydowała się na laserową korekcję wzroku, by wyeliminować krótkowzroczność i spory astygmatyzm. Teraz okazało się, że jej wada powróciła. Podzieliła się z fanami informacją na Instagramie.

  Okulary przeciwsłoneczne pełnią już nie tylko praktyczną rolę, chroniąc oczy przed słońcem, ale stały się też ważnym elementem stylizacji, który nadaje jej charakter. W jaki model najlepiej zainwestować? O tym w rozmowie z Sabiną Ziębą opowiedziała stylistka "Elle" i prowadząca program "Czas na zmianę" w TVN Style, Karolina Limbach.

  Praca zdalna, ślęczenie godzinami przed komputerem, mało ruchu na świeżym powietrzu – to wszystko jest zgubne dla naszego wzroku. Wielu z nas musiało zacząć nosić okulary, a część sięgnąć po mocniejsze szkła. Dlatego w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy optometrystkę Magdalenę Sadowską o to, jak dobrać odpowiednie oprawki do kształtu twarzy.

  Zaparowane szkła podczas noszenia maseczki – to problem, z którym boryka się wiele osób. Doskwiera on zarówno właścicielom okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Jak temu zaradzić? Wystarczy prosty trick, który szybko zyskał na popularności w sieci.

  Jedni wydają swoje oszczędności na nieruchomości, kolejni na samochody, a jeszcze inni na... ubrania. Jeżeli wie się, co kupić, można nie tylko zainwestować, ale nawet zarobić. O ponadczasowych elementach garderoby w Dzień Dobry TVN opowiedziała redaktorka mody magazynu "Vogue", Kamila Wagner.

  Dziś okulary nie tylko nie szpecą, ale wręcz dodają uroku. Należy właściwie dobrać je do kształtu twarzy, a także wybrać odpowiedni kolor. Biorąc pod uwagę fakt, że z reguły wyboru oprawek dokonuje się na klika lat, a niekiedy niezbędne jest posiadanie dwóch par okularów, warto skorzystać z pomocy salonu optycznego.

  Modne okulary korekcyjne mogą być wspaniałym dopełnieniem każdej stylizacji. Warto jednak wiedzieć, które oprawki najbardziej odpowiadają naszym potrzebom. W programie rozmawialiśmy o tym, czym kierować się przy wyborze okularów.

  Choć wydaje się, że w polskiej blogosferze widzieliśmy już wszystko, wciąż potrafimy być pozytywnie zaskoczeni. Tak było w przypadku Aleksandry Kochańskiej, która wielką miłośniczką okularów. O pomoc w doborze odpowiednich oprawek prosi ją wiele gwiazd. O swojej pasji blogerka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Dobranie oprawek okularów sprawia niektórym problemy. Na co zwracać uwagę, kiedy zamierzamy je kupić? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska zapytała o to stylistkę Ewelinę Rydzyńską.

  Wiosną więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, że promieniowanie słoneczne w dużych dawkach bywa szkodliwe i trzeba umiejętnie się przed nim bronić. Jaka jest różnica między promieniowaniem UVA i UVB? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdalenę Tarasewicz-Galant, właścicielkę salonu optycznego, która poradziła nam, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, by chronić nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem. Pani Magdalena podpowiedziała również, jakie oprawki będą modne oraz jak dobrać je do naszego kształtu twarzy.

  Kobiety, które noszą okulary korekcyjne powinny zadbać o makijaż oczu. Czy wada wzroku ma znaczenie podczas malowania? Jak podkreślić oko? Swoimi poradami podzieliła się z nami wizażystka Aneta Nowacka.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy Lidię i Agnieszkę Doberschuetz, które - w ramach akcji humanitarnej - zawiozły do Filipin okulary. Skąd pomysł na taką akcję? Ile okularów do tej pory rozdały? Jak można pomóc osobom zaangażowanym w tę akcję?

  Fryzura, make-up, ubrania. To wszystko ma znaczenie! Tweedy, granat, buty na grubej podeszwie. To wszystko, co może nas postarzać. Jakie wzory na ubraniach dodają lat? Czy okulary postarzają? Jak nosić obszerne ubrania? Czy jeśli perły tylko na Audrey Hepburn? Czy złoto dodaje lat? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Marta Zalega, stylistką i kreatorka wizerunku. Razem z nią trzy modelki zaprezentowały stylizacje, które dodają 20 lat!

  Okazuje się, że nawet 18 mln osób po czterdziestym roku życia ma lub będzie miało, problemy ze wzrokiem. Jak się tego ustrzec? Czy społeczeństwu grozi "ślepota"? Czy można zatrzymać naturalny proces pogarszania się wzroku? Czy powinnyśmy używać różnych okularów do rożnych czynności? Czym są okulary progresywne? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był optometrysta Rafał Bohdanowicz.

  Wady wzroku stają się chorobą cywilizacyjną. Czy laserowa korekcja wzroku zastąpi okulary i szkła kontaktowe? Czy są efekty uboczne stosowania lasera? Czy taki zabieg boli? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była okulistka Monika Dzięgielewska.

  Akcja "Okuliści dla Afryki" to inicjatywa w ramach, której udało się przebadać wzrok 1700 dzieci w Kamerunie. O swojej afrykańskiej przygodzie w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały optometrysta Agnieszka Lembowicz i okulista Iwona Filipecka.

  Andrzej Sołtysik spotkał się z mistrzem Woody Allenem w związku z premierą jego najnowszego filmu "Zakochani w Rzymie". Czy Woody Allen wzrował się na włoskich reżyserach pisząc scenariusz? Czy myślał o konsekwencjach obsadzenia Penelope Cruze w roli call girl? Czy zrobi kiedyś film o Krakowie? Czy to prawda, że od kilku dekad nosi ten sam model okularów?